LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Exim a Fischer budou i další tři roky létat se Smartwings, věří v obrat k lepšímu

Dovolená na pláži. Foto: CK FischerDovolená na pláži. Foto: CK Fischer

V letní sezóně plánuje Smartwings Group provozovat lety ze 4 českých letišť (Praha, Brno, Ostrava, Pardubice)

Klienti cestovních kanceláří Exim Tours a Fischer, které patří do skupiny DER Touristik Eastern Europe, budou i po další tři roky létat k moři s leteckou společností Smartwings. Obě strany uzavřely nový kontrakt s celkovým rámcem více než 9 miliard korun. Oznámila to mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková. Už na podzim podepsaly Smartwings tříletou smlouvu i s CK Blue Style.

„Jsme velice potěšeni a velmi si vážíme toho, že jsme opět získali důvěru největších hráčů českého cestovního trhu. V dnešní době, kdy letecká doprava a cestování zažívá nejhorší období ve své historii, je získání takového kontraktu pro nás o to cennější,“ uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik. Dohoda zahrnuje 50 destinací v Řecku, Španělsku, Portugalsku, Itálii, Egyptě, Turecku, Bulharsku, Černé Hoře, Chorvatsku, Albánii, Kapverdách, Spojených arabských emirátech či Ománu.

„Smartwings nabízejí potřebnou flexibilitu, široké portfolio destinací a lety ze všech českých letišť. Pojí nás dlouhodobě úspěšná spolupráce a jsem rád, že bude pokračovat. Věřím, že letošní sezóna bude bodem obratu a cestování se znovu stane pevnou součástí našich životů,“ sdělil předseda představenstva DER Touristik Eastern Europe Jiří Jelínek.

V letní sezóně plánuje Smartwings Group provozovat lety ze 4 českých letišť (Praha, Brno, Ostrava, Pardubice), šesti polských (Varšava, Krakov, Katovice, Gdaňsk, Poznaň, Wroclaw) osmi francouzských (Paříž, Lyon, Lille, Marseille, Nantes, Doville, Brest, Štrasburk), z Bratislavy a Košic na Slovensku a z maďarské Budapešti.

Flotila skupiny čítá 47 letadel. Z Prahy nabízejí Smartwings v současné době pravidelná letecká spojení do šesti destinací (Tenerife, Las Palmas, Funchal/Madeira, Málaga, Hurghada a Marsa Alam). Od poloviny února Smartwings obnoví letecké spojení na Mallorku (2x týdně), dojde k navýšení frekvencí letů do Egypta a v plánu jsou i charterové lety na Kapverdské ostrovy, Zanzibar, do Emirátů a Ománu. České aerolinie, které jsou součástí Smartwings Group, provozují pravidelné linky do 5 destinací – Paříže, Amsterdamu, Moskvy (od února 3x týdně), Kyjeva a Stockholmu.

Smartwings dominují českému charterovému trhu dlouhá léta. Definitivně jej ovládly (jako Travel Service) v roce 2010, kdy k nim od Českých aerolinií přešla největší česká cestovní kancelář Exim Tours (tehdy ještě s majitelem Feridem Nasrem).

Tagy CK Fischer Exim Tours seznam Smartwings Group
53 komentářů