LOT 3a leaderboard

Evropská unie schválila znovu státní pomoc aerolinkám Condor. První soud zrušil na popud Ryanairu

Boeing 767 společnosti Condor patřící pod skupinu Thomas Cook. Foto. Thomas CookBoeing 767 společnosti Condor patřící pod skupinu Thomas Cook. Foto. Thomas Cook

Státní podpora je na ztráty kvůli pandemii i restrukturalizaci firmy.

Rok a čtvrt po vypuknutí pandemie koronaviru schválila Evropská komise pomoc německým aerolinkám Condor. Německo ji může poskytnout až 525,3 milionu eur (zhruba 13,5 miliardy korun).

O schválení informovala Evropská komise v tiskové zprávě. Rozhodnutí je opakované, přichází poté, co v červnu Ryanair u Tribunálu Evropské unie dosáhl zrušení pomoci. Jde celkem o dva balíky opatření: jeden je na pomoc kvůli pandemii koronaviru (204 milionů eur), druhý na podporu restrukturalizace firmy. Ta prošla kritickým obdobím poté, co mateřská společnost Thomas Cook zkrachovala.

Nově schválená pomoc je o 25 milionů eur nižší než původní. Komise tvrdí, že učinila nové rozhodnutí na základě nové analýzy respektující názor soudu.

„Letecký sektor obzvlášť tvrdě zasáhly různé restrikce pro cestování, které byly nezbytné k omezení šíření koronaviru. Opatření, které jsme dnes schválili, umožní Německu odškodnit Condor za újmu, kterou utrpěl v důsledku těchto restrikcí. Restrukturalizační plán pro Condor, který jsme dnes rovněž schválili, zároveň těmto aerolinkám zajistí cestu k dlouhodobé životaschopnosti,“ řekla místopředsedkyně Evropské komise Margrethe Vestagerová, která má na starosti hospodářskou soutěž

Tagy Condor Evropská komise seznam
2 komentáře