Eurowings nasadí po Evropě kvůli vysoké poptávce letadla z dálkových tras

Airbus A330 společnosti Eurowings. Foto: EurowingsAirbus A330 společnosti Eurowings. Foto: Eurowings

Letecká společnost Eurowings se letos v zimě stává dopravcem se zřejmě nejrozmanitější flotilou a nezvyklým nasazením letadel na některé linky.

Letecká společnost Eurowings se letos v zimě stává dopravcem se zřejmě nejrozmanitější flotilou a nezvyklým nasazením letadel na některé linky. Důvodem je chybějící kapacita zejména na německém trhu po pádu Air Berlin i velká poptávka.

Pro Eurowings, které patří pod Lufthansu, už létají například tři letadla Českých aerolinií nebo boeingy Air Europa či airbusy společnosti Adria. Tento týden firma oznámila další nečekané změny v letovém řádu: na lety mezi Německem a Mallorkou nasadí širokotrupá letadla, určená jinak pro dálkové lety.

V lednu je využijí Eurowings na letech z letiště Kolín nad Rýnem / Bonn, od ledna do března na lince z Düsseldorfu. Dopravce to vysvětluje velkou poptákou po letech na Mallorku i v zimní sezóně, jedním z důvodů je ale menší kapacita na trasách z Německa po konci Air Berlin.

V případě letů z Kolína nad Rýnem už Airbus A330 s 310 sedačkami letěl dvakrát tento týden, další lety pak plánuje 10., 17., 24. a 31. ledna. Běžně na lince jinak létá Airbus A320.

Ještě více zvláštních letů na Mallorku se dočkají zájemci o cestu z letiště v Düsseldorfu – kapacitu navýšenou díky extra velkému letadlu Eurowings nabídnou celkem na 22 letech. Zde půjde o letoun Boeing 767, který poskytuje 277 míst pro cestující, Eurowings si ho pronajaly od švýcarské společnosti Privatair . V tomto měsíci odstartuje z Düsseldorfu ve dnech 8., 15., 22. a 29. ledna, následují lety 5., 12., 19. a 26. února a 5., 12., 19. a 26. března.

Další velké letadlo na evropskou linku chystají Eurowings u spojení Vídeň – Düsseldorf. Podle serveru Routes Online nasadí v únoru na linku Airbus A340.

Tagy A330 Boeing 767 Eurowings
Žádné komentáře