European Sleeper začal prodávat jízdenky pro nový vlak Brusel – Berlín, v nabídce je i vůz z 50. let po modernizaci

Lůžkový vůz. Foto: European SleeperLůžkový vůz. Foto: European Sleeper

Nejlevnější jízdenky jsou v rezervačním systému za 59 eur, některé typy vozů jsou již vyprodány.

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bjorn

Tak že by se opravdu zase zablesklo na dobré časy nočních vlakových spojení z Prahy do Skandinávie a Beneluxu ?? Jako tehdejší super síť CNL to zdaleka nebude, ale alespoň něco. Z Prahy se dá tedy zatím v pohodě dojet spojem EC do Berlína a tam přestoupit na noční spoje do Amsterdamu/Bruselu či do Kodaně (Malmo)/Stockholmu. Europeansleeper do Beneluxu a SJ Nattag/Snalltaget do Skandinávie. No a příští rok bude ten Benelux přímo z Prahy a kdoví, možná časem dojde i na tu Skandinávii.
https://www.europeansleeper.eu/nl/de-trein
https://www.snalltaget.se/destinationer/kontinenten/berlin
https://www.sj.se/sv/reseinfo/sj-euronight.html

Elb

Je tam příplatek za retro jízdu?

Avlaky

68 let staré vozy, a pak že RJ tu m buhví jak staré vagony

Pája

Záleží jak moc zdařile byly postaveny a kdy a jak byly rekonstruovány. Někteří cestující nerozeznají novostavbu od reko a já jim to nemám za zlé. Ovšem pokud by přijel třeba Kredenc, tak to veterána pozná asi každý 😃

***** Petr

V článku jsem nenašel zmínku o tom , zda bude ES kooperovat s RJ nebo to bude jinak.

D82

Adamovi díky. Podle schématu není v lůžkovém voze ani sdílená sprcha, což je možná v souladu se všemi klimatickými úsporami a omezováním uhlíkové stopy, ale pro normálního cestujícího lůžkového vozu nepoužitelné…

A.V.

Je samozřejmě otázka, zda snímky nejsou pouze ilustrační. Nicméně, mně ani nevychází žádné jiné dostupné vozy, německá lehátka jsou rozebraná, jinde volná nejsou a co se lůžkových vozů týče, tak jiné nejsou dostupné už vůbec, zvláště poté, co hrst posledních modernizovaných T2S od ÖBB odkoupilo RDC a postupně je po opravě zařazuje na vlak Hamburg – Stockholm. Ta sprcha je mi záhadou, zkusím zjistit. SNCF tuším nabízí sprchu minimálně v Paříži na nádraží Austerlitz před odjezdem nočním vlakem dál, je tedy otázka, zda dopravce nepůjde stejnou cestou a neumožní např. volný vstup cestujícím s jízdenkou do veřejných nádražních sprch. Na… Číst vice »

Anonymní alkoholik

V Mukranu jsou ještě odstavené vozy WLABm a WLBm, dohromady 35ks. Teda pokud dobře chápu, že jde o seznam odstavených a fyzicky stále existujících vozů. Just sayin‘.

https://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?031,9081463

Twix

Ano, a myslím že segmentu letadlo+hotel pro pracovní cestu to ani konkurovat nechce 🙂