Zprávy

Eskalátory z metra na Náměstí Republiky zůstanou otevřené, oprava začne v lednu

Metro B Náměstí republiky, eskalátory, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák
Metro B Náměstí republiky, eskalátory, ilustrační foto. Pramen: Zdopravy.cz/Josef Petrák

Dopravní podnik hlavního města Prahy ustoupil kritice pražského radního pro dopravu a eskalátory ze stanice Náměstí Republiky směrem k Palladiu uzavře až v lednu příštího roku.

Podle původních plánů se měl východ uzavřít zítra. Dvě největší nákupní centra ve středu Prahy by tak přišly o možnost přímého napojení na metro. Už od září je uzavřený výstup ze stanice Anděl směrem k nákupnímu centru Nový Smíchov.

Ve středu tak začnou jen přípravné práce, které ale neomezí pohyb cestujících. Podle tiskové zprávy DPP bude dopad na cestující zatím minimální. Tisková zpráva neuvádí přesný termín zahájení, agentura ČTK uvádí datum 2. ledna. Jde o výsledek dohody mezi Dolínkem, DPP a firmou Metrostav, která má výměnu eskalátorů na starosti. „Důvodem posunutí termínu je, že chceme, aby si Pražané a návštěvníci užili advent nerušeně a bez komplikací,“ řekl Dolínek.

Problematikou délky výměny eskalátorů se o víkendu zabývaly server Zdopravy.cz. DPP i dodavatelé vysvětlují dlouhou dobu výměny tím, že jde o nejefektivnější řešení.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vít Jůza

To užívání si adventu ježděním po eskalátorech, to se mi líbí.

Roman Srp

Tentokrát chyba už v nadpisu?