lot
Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví

Emirates přeruší od středy většinu linek, ve vzduchu zůstanou jen nákladní letadla

A380 společnosti Emirates v Dubaji. Foto: Emirates
A380 společnosti Emirates v Dubaji. Foto: Emirates

Sedmá největší letecká společnost na světě podle počtu cestujících od středy zastaví většinu osobní dopravy. Tři dny poté, co firma začala omezovat lety do desítek destinací včetně Prahy, přistoupil dopravce k ještě razantnějšímu opatření: v provozu zůstanou linky jen do třinácti zemí a nákladní doprava.

Emirates, které jsou v mezinárodní dopravě největším dopravcem podle ukazatele takzvaných osobokilometrů (počet cestujících násobený uletěnými kilometry), oznámil dočasné zastavení většiny linek v tiskové zprávě. Ta neuvádí, jak dlouho omezení potrvá. V případě již dříve oznámených destinací Emirates oznámily zastavení provozu většinou do června.

„Je to bezprecendentní kritická situace, celý svět se v podstatě dostává do karantény. Ocitli jsme se v situaci, kdy není možné většinu linek provozovat. Tato situace potrvá do doby, než země otevřou své hranice a vrátí se důvěra v cestování,“ řekl šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, šéf Emirates.

Emirates zatím udrží provoz do Velké Británie, Švýcarska, Hongkongu, Thajska, Malajsie, Filipín, Japonska, Singaporu, Jižní Koreje, Austrálie, Jižní Afriky, USA a Kanady.
Kvůli úspoře nákladů firma zastavila nábor nových lidí, zaměstnance vyzvala k neplacenému volnu. Většina pracovníků přijde o 25 až 50 % platu. Prezident Emirates Tim Clark nebude mít tři měsíce žádný plat.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jiřina

Já se dostanou Češi domů z Austrálie

Nezávislý

Máte tam dvakrát Malajsii. 😉

GPGP

Ať to Britové či Švýcaři co nejdříve zakážou, jsou min. týden za ČR.
Emirates jsou fakt mimo, že budou infikované co nemají zatím příznaky, ale vir už v sobě vozit.
SAE to poznají i jinak, až jim klesne v příštích letech turismus a země zchudne…
Viděl jsem už v Kataru předloni, nedostavěné hotely a mola díky blokádě v čele s SAE….

Josef

Turismus se podili na HDP SAE asi 12%, takze je to zasahne, nicmene asi nebou trpet jako nekteri jini.

Tony

To jo, takoví Chorvati budou na kolenou prosit, aby tam lidé jezdili.

VíKo

Pozor. Malo se to vi, ale Dubaj je nejzadluzenejsi mesto na svete. Ten problem nuloveho turismu je sekne dost silne.

Martin

Přes Dubaj ze Srí Lanky jsem letěl v pátek. V Dubaji na letišti to nevypadalo, že by někoho nějaký coronavirus zajímal – nosit roušky nebo se jakkoliv chránit, to ne. Turisty ještě tak napůl, zaměstnance letiště vůbec. Ani se nikde neměřila teplota. Letušky na letu z Asie neměly roušky, na letu do Prahy už ano, dokonce i rukavice. V Praze měli zaměstnanci letiště aspoň roušky plus jsme dostali leták. Vlastně myslím, že jediná Srí Lanka to brala celkem odpovědně – měření teploty a dotazník ohledně zdravotního stavu. Teď je zákaz vycházení, nicméně hotely musí turistům zajistit eskort na letiště, když… Číst vice »

Ludmila Vankova

To je velmi smutné a zničující pro celosvětový turismus
Vypadá to na dlouhou dobu, nez se eliminuje pandemie.