Letecké společnosti Letectví

Emirates v nových letadlech skončí s první třídou

Boeing 787-9 pro Emirates. Foto: Boeing
Boeing 787-9 pro Emirates. Foto: Boeing

Letecká společnost Emirates nebude už v nově objednaných letadlech Airbus A350-900 a Boeing 787-9 nabízet první třídu. I tak ale zůstanou v nabídce dopravce stále tři třídy: nově bude na palubě premium economy.

V rozhovoru pro server Executive Traveller to uvedl šéf aerolinek Tim Clark. Podle něj to ale neznamená u Emirates konec první třídy, dál bude ve stávajících letadlech. Nově objednané letouny A350 a  a Boeing 787 mají dorazit do flotily Emirates v roce 2023.

Podle Clarka dojde současně ke standardizaci produktů a úrovně služeb ve všech letadlech. „Samozřejmě se bude mírně lišit velikost sedaček, ale vzhled a materiály budou stejné ve všech letadlech,“ dodal Clark.

Emirates mají oznámit brzy podobu nové třídy premium economy, tedy hybridu mezi byznys a ekonomickou třídou. Původně se měly nové sedačky objevit v Boeingu 777X, ten má ale zpoždění a proto nejprve nasadí tuto třídu v některých A380 v příštím roce. Premium economy zavedla spousta dopravců zejména po ekonomické krizi, kdy firmy odmítaly svým zaměstnancům proplácet kvůli úsporám letenku v byznys třídě. Podle něj bude premium economy připomínat úrovní služeb byznys třídu přes nástupem plně rozložitelných sedaček.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sojka Petr

Kvalita služeb od Emirates velmi upadá. Proto s Emirates už nelétám. Letecká společnost EMIRATES diskriminuje těžce postižené cestující. Jsem zdravotně postižený a potřebuji speciální pomůcky potřebné pro každodenní život (stomické pomůcky, nemohu bez nich existovat, hygiena apod.) Emirátes odmítli dopravu těchto pomůcek zdarma a chtěli si účtovat 540 EUR za 10 kg nadváhy. Způsobili mě jak fyzické, tak duševní problémy. Bývalá nejlepší letecká společnost na světě se chová takto k těžce tělesně postiženým osobám. Možná je to jen omyl jedince, který sedí na špatném místě. Ředitel Emirates pro Českou republiku Bořivoj Trejbal moji žádost zamítl. Byl jsem jejich dobrý pasažér.… Číst vice »

Jen tak

tragedie.

Frank Drabin

Běžte s tím už někam, zaplavujete s tím všechny diskuze o Emirates, kde vaše zapšklost nikoho nezajímá. Lítejte si s jinou společností a přestaňte obtěžovat ostatní…

Tom

Vážený pane, omlouvám se za tuto moji poznámku, ale protože se Váš komentář už opakuje, tak reaguji. Zajímalo by mě, když jste tak těžce postižený, jak je možné, že letáte takové „exkluzivní“ destinace jako Colombo, Mauricius apod. A ještě s Emirates, která patří k těm dražším aerolinkám…Hodně lidí, co jsou těžce postižení, jsou rádi, že vůbec žijí….nechci to zlehčovat, ale pokud máte na tyto cesty, tak bych čekal, že budete mít na pomůcky, které k životu nutně potřebujete!!

Nekdo

další těžká rána západním imperialistům!

La Chouffe

Pamatuju svuj let First classem z Dubaie do Prahy. Teda pamatuju. Nastoupil jsem po nekolika hodinach v loungi, dal si welcome sampansky, tri rychly konaky a probral jsem se pekne v leze na postylce prikrytej az po bradu hodinu pred Prahou.

Cestující LBC MHD

Tak tohle šejkové nerozdýchají.

Jen tak

sejkum je to jedno, ti maj bizjety.

ale plebs to neda… jejich milacek, etalon luxusu, nebude mit Fko

nicmene za eco premium palec hore… doufam, ze ten trend eco premium bude pokracovat

TPal.

Šejkové mají ještě ETIHAD.

David Tomáško

Letěl jsem s A380 a B777 a musím říct ze Business class je dostačující first class je možná už zbytečná Business je dost velkej komfort kdyz tam mate celou postel.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast