Egis Rail trať do Přerova projektovat nebude, i když boduje u soudu

InterPanter, Brno hlavní nádraží, foto: České dráhyInterPanter, Brno hlavní nádraží, foto: České dráhy

Správa železniční dopravní cesty uzavřela proces výběru projektantů tratě z Brna do Přerova. Ostře sledované klání přitom nakonec dopadlo špatně

Zpět na článek
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Rado

Smutný příběh a jasný příklad klientské korupce. Za takového stavu, se u nás NIKDY nepostaví nic, co by odpovídalo potřebám obyvatelstva moderního evropského státu. Kolik dostávají všimného premiér a ministr dopravy, ministr spravedlnosti, že dokáží přehlížet nezákonnou činnost v naší zemi. Ne nebojím se nazvat premiéra, ministra dopravy, ředitele sždc a šéfy českých projekčních firem mafiány. Jak si může dovolit předseda nějakého cechu vyloučit profesionálního projektanta, za kterým stojí hmatatelné výsledky. A zároveň v tom samém cechu zůstane někdo, kdo vyprojektoval například modernizaci „hrbaté“, či jiných paskvilů. A tím připravil tozpočet čr o stamiliony ne-li miliardy. Místo toho aby takový… Číst vice »

Mirek

Plně souhlasím!!!

Roman Srp

Neuvěřitelná prasárna ala Chládek & Tintěra v Praze..

Martin Ruzicka

Ja uz nemuzu, v tyhle zemi je proste vyssi zajem na tom, aby tu nebyla konkurence silnicni doprave a ani tu nevznikly zadne nove, natoz vysokorychlostni trate, pouze akorat vyhodime penize oknem na nejakou tu modernizaci regionalni zeleznice mezi mesty… Dokonce i tu primestskou (napr. v okoli Prahy) jsme prakticky uz zarizli. Ja si proste myslim, ze co se tyce zeleznice, meli bychom postavit VRT co nejdrive mezi krajskymi mesty se zastavkami v regionalnich centrech a pokud mozno uz na 350km/h, protoze slyset v TV jak se na nekterych dalnicich zvedne rychlost az na 160km/h, ale vlaky nechame na max.… Číst vice »

Michal

Máte zajímavé nápady, k jejich realizaci bych doporučil prospektorskou činnost v oblasti nerostných surovin.

Jako nejužitečnější bych viděl najít nějaké vydatnější ropné ložisko, pokud najdete jen zlato nebo lithium, nelze garantovat, že zbyde i na VRT do Karlových Varů.

Martin

Michal: Dekuji :-), ale ja cerpam z dostupnych materialu, nektere jsou ekonomicky drazsi, ale zaroven vyhazujeme penize na projekty, ktere jsou ekonomicky levnejsi… Vas priklad s VRT do K.Varu, zde je planovana odbocka z VRT Praha-Usti od Litomeric smerem na most s rychlosti do 230km/h, a usek z Chebu do Mostu je konvencni trati modernizovanou na 160km/h a pocita se s provozem vysokorychlostnich vlaku z Prahy pres Most az do K.Varu, technicky neni problem modernizovat trat az na 200-250km/h. Cena rekonstruovane trate totiz vychazi temer na stejne penize jako stavba nove trati… Ropna loziska, zlato ani lithium neni treba… 🙂… Číst vice »

Martin

Pardon, … misto tvrzeni „vyhazujeme penize na projekty, ktere jsou ekonomicky levnejsi“ melo byt: „vyhazujeme penize na projekty, ktere je mozne resit ekonomicky vyhodnejsim resenim“… napr. D0 v useku pres Suchdol je mnohem drazsi nez pres Rez, nebo velmi draha planovana rekonstrukce trati Brno-Prerov, kde studie snad i poprela fyzikalni zakony…
A mj. ja nerikam, ze vse musi byt postaveno, treba trat z Plzne do Budejovic asi zrovna na VRT nebude treba resit pokud spojeni bude vyhovovat i po dostavbe ostatnich VRT trati… 🙂

Mirek

Sudop Praha a MCO Moravia Consult si myslim stejný vlastní. ČKAIT je banda důchdců co si drží židli stůj co stůj a jak se říká ruka ruku myje. Doufám, že ten Egis u toho soudu vyhraje!!! Nechci, aby mi VRTku Sudop zmršil!!!!

Zatuchlý český rybník

Pro lepší orientaci v projekčních firmách…
SUDOP GROUP = SUDOP PRAHA + METROPROJEKT Praha + MORAVIA CONSULT Olomouc + …
SUDOP BRNO je pak zvlášť…