LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Dva vlaky Leo Express jely proti sobě, zastavily 508 metrů od sebe

Jednotka Alstom Lint společnosti Leo Express v Letohradě. Foto: Leo ExpressJednotka Alstom Lint společnosti Leo Express v Letohradě. Foto: Leo Express

Drážní inspekce začala vyšetřovat mimořádnou událost v Jablonném nad Orlicí, kde se dnes jeden z vlaků společnosti Leo Express Tenders vydal proti jinému stejného dopravce kvůli projetí návěsti stůj.

Drážní inspekce začala vyšetřovat mimořádnou událost v Jablonném nad Orlicí, kde se dnes jeden z vlaků společnosti Leo Express Tenders vydal proti jinému stejného dopravce kvůli projetí návěsti stůj. Nedošlo k žádnému zranění ani škodě.

K události došlo v 7:11 v Jablonném nad Orlicí. Vlak Os 7152 (Králíky – Ústí nad Orlicí) projel za návěstidlo zakazující jízdu a vjel do postavené cesty vlaku Os 7151 (Ústí nad Orlicí – Moravský Karlov). Provoz je aktuálně zastaven. Drážní inspekce později upřesnila, že vlaky od sebe zastavily na vzdálenost 508 metrů.

Podle mluvčího Leo Express strojvedoucí, který projel návěst stůj, zareagoval a vlak zastavil. „Strojvedoucí protijedoucího vlaku 7151 pohotově zareagoval a zastavil na pokyn návěstidla. Vlak, který projel návěstidlo stůj, zastavil po 40 metrech. Vlaky se k sobě tedy reálně nepřiblížily a nehrozilo žádné nebezpečí pro cestující, nebylo třeba ani prudčeji brzdit. V danou chvíli bylo na palubě přibližně 8 cestujících v každé z jednotek. Cestující byli z vlaků v pořádku evakuováni,“ dodal Sedlařík.

Dopravce nasadil v úseku Letohrad – Lichkov náhradní autobusy. Za úsekem s náhradní autobusovou dopravou Lichkov – Moravský Karlov lze očekávat zpoždění vlaků zhruba 10 – 20 minut.

Tagy Leo Express Tenders Orlickoústecko projetí návěstidla seznam
159 komentářů