Dva měsíce po žádosti zahájilo ministerstvo dopravy stavební řízení na D35 u Vysokého Mýta

Vizualizace úseku D35 Vysoké Mýto - Džbánov. Foto: ŘSDVizualizace úseku D35 Vysoké Mýto - Džbánov. Foto: ŘSD

ŘSD počítá se zahájením stavby příští rok.

Ministerstvo dopravy zahájilo stavební řízení k vydání povolení na stavbu další části dálnice D35. Jde o úsek Vysoké Mýto – Džbánov. Stavební povolení je posledním razítkem, které Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pro tento úseku chybí.

Vyplývá to z oznámení na úřední desce ministerstva. Stavební povolení by mělo být relativně formalitou, tento úsek D35 nenarazil už během územního řízení na zásadnější odpůrce. K zahájení řízení došlo více než dva měsíce po podání žádosti. Důvodem časové prodlevy bývá obvykle doplňování některých údajů k žádosti. Součástí vyhlášky o zahájení stavebního řízení je i termín veřejného projednání: 13. července ve Vysokém Mýtě.

Šesti kilometrů dlouhý úsek bude v podstatě západním obchvatem města, které je dnes vysoce zatíženo tranzitní dopravou. Ještě letos chce ŘSD zahájit soutěž na zhotovitele, stavět pak chce začít příští rok.

Trasa D35 Vysoké Mýto - Džbánov. Foto: ŘSD

Trasa D35 Vysoké Mýto – Džbánov. Foto: ŘSD

Úsek prochází převážně zemědělskou krajinou a kříží silnice II. a III. třídy, místní komunikace, polní cesty, několik menších vodních toků. Na jednom konci se napojí na stavbu D35 z Ostrova do Vysokého Mýta, na konci druhém bude pokračovat do Litomyšle. Detailně je stavba popsána v informačním letáku ŘSD.

Tagy D35 D35 Vysoké Mýto - Džbánov Ministerstvo dopravy Ředitelství silnic a dálnic ŘSD
34 komentářů