Drážní úřad znovu posvětil prodloužení teplické trolejbusové trati, stavba potrvá dva měsíce

Teplická trolejbusová síť se dočká dalšího rozšíření. Foto: mhdteplice.czTeplická trolejbusová síť se dočká dalšího rozšíření. Foto: mhdteplice.cz

Stavbu nejmenší etapy rozšíření trolejbusové sítě chce vedení města provést v horizontu následujícího roku a čtvrt.

Třetí etapa rozšiřování trolejbusové sítě v Teplicích má zelenou. Drážní úřad (DÚ) zveřejnil dokumenty, které prodloužily platnost už jednou vydaného stavebního povolení. První povolení vydal DÚ už na konci března 2020, město však hledalo finance a muselo pozměnit priority.

„Uvedenou stavbu nebylo možné zahájit pro nedostatek finančních prostředků s vazbou na komplikovaná řízení při čerpání dotačního titulu,“ uvádí se v dokumentu, který zveřejnil DÚ.

Teplice však dle svého vyjádření pouze musely celou akci odložit kvůli dalším projektům. „Město Teplice mělo na tuto stavbu peníze vždy, jen se s ohledem na rozložení a koordinaci s ostatními investičními akcemi města její realizace odložila,“ vysvětluje Jakub Číže z odboru dopravy města Teplice.

Radnice tak aktuálně finišuje s vypsáním veřejné zakázky na zhotovitele stavby. K rozšíření trati by pak mělo dojít nejpozději do června roku 2023 a práce od svého zahájení potrvají dva měsíce. Jejich cena se pohybuje okolo 10 milionů korun.

Plánovaná výstavba navazuje na dvě předchozí větší etapy, do nichž město investovalo okolo 100 milionů korun. Třetí etapa je zároveň nejmenší a zahrnuje krátké propojení trolejového vedení na ulici Jankovcova s již existujícími dráty v ulici U Nových lázní.

Trolejbusová síť funguje v Teplicích od roku 1952. V 80. letech minulého století se dostavěla velká sídliště, trolejbusová trať však do všech nevedla, do některých částí zajížděly autobusy. Vedení města chce také v budoucnu zřídit vlastní dopravní podnik a přejít na kompletní elektrický provoz.

O všech teplických plánech jsme informovali v dřívějším článku zde.

Stavba 3 pro další rozšíření trolejbusových tratí v Teplicích. Foto: Teplice

Stavba 3 pro další rozšíření trolejbusových tratí v Teplicích. Foto: Teplice

Tagy Arriva Městská doprava Teplice MHD Teplice parciální trolejbusy Teplice trolejbusy
5 komentářů