egoe-plus
Lidé Železnice

Drážní úřad poprvé zveřejnil otázky ke zkoušce na strojvedoucího, zatím bez odpovědí

Stříbrný šíp, stanoviště strojvedoucího. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
Stříbrný šíp, stanoviště strojvedoucího. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
Otázky slouží k procvičení znalostí a seznámení se s charakterem testu. Samotný ostrý test pak má 100 otázek.

Žadatelé o licenci strojvedoucího (nebo ti, co o této profesi uvažují) mají na webových stránkách Drážního úřadu nově k dispozici vzorové otázky ke zkoušce všeobecné odborné způsobilosti. Tu musí na Drážním úřadu po ukončení výcviku složit každý uchazeč o licenci strojvedoucího.

„Jde o výběr otázek, se kterými se mohou žadatelé při písemných zkouškách všeobecné odborné způsobilosti setkat. Soubor 400 otázek je novinkou, doposud byly k dispozici pouze rámcové okruhy. Vzorové otázky obsahují průřez všemi oblastmi, které musí strojvedoucí ke zkoušce znát,“ uvedla mluvčí úřadu Pavlína Straková.

Důvodem zveřejnění testových otázek je podle úřadu zkvalitnění přípravy uchazečů. Otázky slouží k procvičení znalostí a seznámení se s charakterem testu. Vzorek vychází z celého souboru nových otázek, které Drážní úřad začne používat od 1. července.

Samotný ostrý test pak má 100 otázek. „V testu se mohou objevit tyto, ale i jiné otázky,“ doplnila Straková. Uveřejňovat správné odpovědi Drážní úřad zatím nebude, což je rozdíl například oproti Státní plavební správě, která nabízí testy pro zájemce o lodní průkazy i s vyhodnocením, a to ve stejné aplikaci, v jaké probíhají ostré zkoušky.

Veškeré materiály pro uchazeče o licenci strojvedoucího (včetně 400 vzorových otázek) jsou k dispozici na webových stránkách Drážního úřadu.

Odebírat
Upozornit na
guest
61 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Winchester1873

Jinak ještě ty testy opravujou podle výsledků jak za krále klacka? 😀 místo toho aby se dělaly na pc jak v autoškole?

Dominik

Na papírových testech nevidím nic špatného. Nevím, proč to hned musí být vyšívaná metoda.

Leinad

Já bych čekal aspoň, že u abcd testu každý student dostane jinou verzi.
Jiné otázky ze sady, každému v jiném pořadí otázek a u jedné otázky i jiné pořadí odpovědí. (Abych si nemohl zapamatovat „1a, 2b,…“, ani „otázka s fotkou zhlaví Řevnic byla céčko“).

Dominik

Nevím, jak to je teď, ale když jsem dělal licenci já, tak nás tam bylo asi 12, byly 2 verze testu a byli jsme rozesazeni tak, že nějaké radění stejně nepřicházelo v úvahu, protože zkoušející byl trvalé v místnosti.
A věřte mi, že 100 otázek si stejně nemáte šanci zapamatovat, abyste odpovědi mohl sdělit někomu, kdo licenci dělá třeba za 14 dní.

Jaaaa

Dyť je to na palici, pánové zas ze sebe dělají něco důležitějšího než jsou.

Na zbroják jsou všechny otázky k dispozici i s odpověďmi, a stejně polovina lidí vyletí. Protože ty otázky jsou sestaveny tak, že abyste se je naučili zpaměti, tak stejně se musíte naučit vše potřebné.

Tohle je prostě šaškárna. Otázky mají být vytvořeny tak, aby prověřovaly potřebné znalosti, ne aby tam byly zavádějící nesmysly typu olejové chlazení.

Honza

Až na to ilustrační foto vše dobré ale to je věc názoru asi

Honza

Na obchod play je ke stazeni super aplikace strojvedouci, kde je plno testu. Autor snad prida i tyto nove otazky, tedy doufam.

Kazisvět

Takže klasicky zavádějící otázky zůstaly, vypadá to, že se nic nezměnilo: „…ona to sice není pravda, ale je to správná odpověď…“ Jak by měl člověk odpovědět třeba na tuto otázku?

U hnacích drážních vozidel se nepoužívá chlazení pístů spalovacího motoru:
a) vodní
b) olejové
c) vzduchové

Leinad

Vážně z těch tří možností je jedna, která nebyla ani jednou vyrobena? 😀

Dominik

Jo taky jsem si je pročítal, a připadá mi, že takto zavádějících otázek tam je snad dokonce ještě víc, než když zkoušeli Měšťan s Tovarou.

Miroslav Zikmund

A to byl nepochybně slabý odvar toho, co zkoušel ing. Jindřich Hála … adepta řemesla strojvůdcovského se ptal, proč létá letadlo ….

Jiří Kocurek

Tohle jsou přesně ty veledůležité znalosti mající vliv na bezpečnost provozu. Stejně jako když řidič sk. B netuší, jak vysoko nad vozovkou mají být světla návěsu.

PS: Nemá náhodou Slovenská Strela vzduchem chlazené motory?

Kazisvět

Hlavně je ta otázka úplně debilně postavená. Písty jsou VŽDY chlazeny olejem.

Jiří Kocurek

Pravda, ptají se na písty, ne na motor.

Tonda Sehnal

Jsem si zcela jist, že na mé Jawě 350, na které jsem se byl odpoledne projet, jsou písty chlazeny vzduchem při výplachu válce s pístem v dolní úvrati. Takže Vaše VŽDY není zas tak vždy 😉

Henry

Přečtěte si pozorně otázku

medical_examiner

Bavíme se o kolejových vozidlech…

PeDu

T211, T212 klasické motory Tatra.

Miroslav Zikmund

A k čemu je řidiči jakékoli skupiny dobré, aby věděl, jak vysoko mají být světla návěsu. To je věc výrobce. Řidič ten návěs nekonstruuje, ani nevyrábí – kdyby tam náhodou měl měnit žárovku, tak stejně výšku nad vozovkou nezmění …
Kdyby se mne na to ptali při ústní zkoušce – pokud se ještě dělá – tak řeknu rovnou že nevím, protože to není věc řidiče …

Leinad

Normálně, takhle se zjišťuje bordel v odpružení nebo vyfoukle kolo – když světla lítají mimo povolené hodnoty, je to rozbitý. 😀

Vbb

Ad PS: Nemá.

Simi

A správná odpověď je? Dle mne A, taková voda v skříni motoru by asi nebyla dobrá. Olej tam je a vzduch také.

Berhof

Soubor otázek i s vyhodnocením je už roky k dispozici např. i pro klasický řidičák. Navíc ostrý teoretický test vychází myslím pouze z nich. Když si člověk dal tu práci a těch cca 900 otázek během výcviku několikrát prošel, tak se teoretické části nemusel vůbec obávat a šlo ji správně naklikat i za třetinu stanoveného času.

O.K.

Nebo se na to člověk prostě naučil a pak to správně naklikal za třetinu stanoveného času také.

Kubrt

Kolik % musí být správně v tom „ostrém testu“? Děkuji.

tomiczech

80% minimum

Kubrt

Díky. A co dál musí uchazeč zvládnout?

Třicátáprvní Béé

Ústní. Tam by měl zkoušející položit 3 doplňující otázky, ovšem v praxi, když jste dobrej tak jdete „od válu“ tak za 10 minut. Ale jsou i případy okolo půl hodiny

Dominik

Za Tovary s Měšťanem vím i o klukovi co tam byl 45 minut. Jinak já byl ten první případ 3 otázky (brzdy + legislativa) a za 10 minut hotovo. Ale co jsem tak slyšel, tak ten nový zkoušející probere u ústních všechno (brzdy, motory, elektro, legislativu, atd…), takže to jsou víc, jak 3 otázky a v průměru tam člověk stráví těch cca 20 – 30 minut.

Milan

Souhlas, vlastní zkušenost s p. Prudkým.

Honza

Ja tam byl taky asi 45 minut, protoze jsem byl prechytralej debil. Kdyz chteli nakreslit indikatorovy diagram spalovaciho preplnovaneho motoru, tak jsem se zeptal jestli turbodmychadlem nebo kompresorem. Odpoved byla, ze delam licenci na strojvedouciho a ze DV se kompresorem nepreplnuji u nas, ale kdyz uz jsem to zminil, tak at se ukazu. Coz by nebyl problem, ale kdyz chteli vysvetlit, zda by se dalo pouzit v kombinaci kompresor a turbodmychadlo a nakreslit to, tak to byl srumec, ale nejal jsem to dal. Dalsi nabehnuti bylo u piloveho diagramu prevodovky, protoze to nesmyslne znazorneni, ktere jsme dostali v DVI jakozto… Číst vice »

Dominik

Já měl brzdy, chtěl popsat rozvaděč, pak ještě něco k schématu, pak mě položil jednu otázku z legislativy a na závěr už mimo zkoušku se mě akorát zeptal, co bych dělal, kdybych měl díru v tom šoupátku v dvojité zaklopce, co odděluje přímočinnou od nepřímočinné brzdy, tak jak bych zastavil. A bylo hotovo, byl jsem tam cca 10 – 12 minut.

Je pravda, že kdybych měl motory, tak jsem tam taky asi déle, protože to není zrovna moje oblíbené téma, jako elektro, legislativa, přenos výkonu, brzdy, to mě problém nedělá, ale motory už jsou horší.

Lokfuhrer

Tak ještě, že tě tam mají, mezi ty #skorojakobyastronauty zapadneš raz, dva.

Winchester1873

Noví zkoušející si mohou do komise pozvat další z téměř 50 externích zkoušejících, kteří mají rozsah M+E+SV. Tedy i pana Tovaru.

Dominik

Pokud vím, tak Tovara odešel do důchodu a už nezkouší.

Dominik

U zkoušky VOZ ještě ústní část.

Beny
medical_examiner

To je tvrdá norma…u maturity je 44%, na vysoké škole 50-70%…

Jaaaa

Jak na které VŠ. 😉

Dominik

Tak když pro přijetí na střední školu stačí 40 bodů v součtu ze 3 testů + hodnocení vysvědčení ze školy, tak přeci maturita nemůže být přísnější.

Jarek

Já jen doufám, že ta témata někdo opravdu zkouší i jinde a to i prakticky… Tohle dám z voleje pomalu sám…

medical_examiner

Zkuste (i ostatní) tuhle zkoušku…ať je nějaká legrace…
https://docs.google.com/forms/d/1KwkUepJ5qMjWdsLmQbPdC6T89e35FfsJjjkyXIZrgrI/edit

Dominik

Tak když pro přijetí na střední školu stačí 40 bodů v součtu ze 3 testů + hodnocení vysvědčení ze školy, tak přeci maturita nemůže být přísnější.

medical_examiner

Tohle není k maturitě…

CDP

Doufám že v zásobníku je výrazně víc otázek, výpravčím se vybírá sto, ze sady kolem tisíce otázek.

Dominik

Vzhledem k tomu, že nový zkoušející si vytvořil sérii otázek sám, tak bych řekl, že ne. Ale ani předtím jich neměli zkoušející o moc více.

Pavel

Před pěti rokama sem dělal zkůšky a bylo ich údajně přes 2000. Ale nechtěli zveřejnit ani ťuk.

Dominik

2000? Já dělal VOZ asi 3 roky zpět, ještě za Tovary s Měšťanem, a vím, že existoval seznam otázek (samozřejmě neoficiální), co se za ty roky dál dohromady, a tam jich bylo kolem 200, a vím, že to moc nestřídali, takže u zkoušky jsem neměl jedinou otázku, kterou bych neviděl.

Winchester1873

Co vymyslet otázku aby se neopakovaly, ale odpovědi na to aby si s tím dal zkoušený trochu práce a netrklo ho hned která je dobře nebo špatně. I kdyby bylo 1000 otázek, stejnak se dřív nebo později najde někdo akční, kdo je vypracuje a dá na internet.

CDP

Koukám strojvedoucí mínusují, když se ukazuje že jejich zkoušky jsou výrazně snazší než u výpravčích. A přitom jsem žil v dojmu že mají větší rozsah znalostí a výrazně víc techniky ale zjevně se moc neověřuje jestli reálně něco znají.

Dominik

Odkdy se méně otázek v zásobě = snazší zkouška? A učit se stylem, že si opakuju jen otázky, taky není nejlepší systém, sice test zvládnete, ale pak Vás mohou vykoupat při ústních.
Nevím, jak to mají výpravčí, ale donedávna byly otázky pro strojvedoucí přísně tajné u VOZ, a i když se za ty roky vypracoval jejich seznam, tak vždy to bylo na pováženou, aby si náhodou nevytvořili nové. Navíc, reálně je důležitější ZOZ, jak VOZ.

CDP

Přísně tajné,ale existoval seznam celých 200 otázek což není problém se naučit z paměti. 1000 otázek se z paměti prostě nenaučí že. Zejména když si jdou si některé hodně podobné, ale odpovědi jiné.
A strojvedoucí mínusují i nadále, je to smutné, považují se za šlechtu,ale ukazuje že nejsou tak dobří.

Výkolejka

Dobrý den,
a není ten rozdíl hlavně v tom, že Vy mluvíte o „závěrečné“ zkoušce na výpravčího, zatímco licence strojvedoucího je naopak teprve ten první krok?

Dominik

1) ten seznam byl, ale víceméně spíš orientační, jak ten test vypadá, protože se nešlo spolehnout, že si nevytvoří úplně nové otázky. 2) Trochu jste opomněl, že na začátku skládá strojvedoucí 3 zkoušky, VOZ, pak abych mohl na aktivní zácvik (malá doprava, najížděcí zkouška – říká se tomu všelijak), a na závěr ZOZ (písemná, ústní, praktická) a ani k té jsme od cvičného nedostali otázky předem, protože to je asi přísně tajné, a test byl sice hotov za hodinu, ale u ústních nás dusili další 3 hodiny. Toliko k tomu Vašemu porovnávání, že to mají strojvedoucí lehčí. A ano, naučit… Číst vice »

medical_examiner

Nebo se našprtáte teorii, a utopíte se při praktické zkoušce…

Dominik

Tak u VOZ žádná praktická část není. A ono jedno souvisí s druhým.

Winchester1873

Ta VOZ je proto, aby se předem eliminovali ty největší exoti, nebo ti kteří sami nevědí jestli to chtěj dělat. I to ale neni zárukou kvality k ZOZ. Může se to dotyčný naučit nazpaměť, u jízdního výcviku a ZOZ je pak ale marný.

Lokfuhrer

Na mačkání páčky dopředu a dozadu už toho dnes není moc potřeba. S nástupem lokomotiv nové generace, kde je vše zakrytované a zásah amatéra je spíše na škodu se nároky ještě sníží a to už jsou dnes hodně nízké. Etcs dovolí jezdit prakticky každému, viz. Německo s řešení situace s nedostatkem strojvedoucích, kdysi dávno.

Miroslav Zikmund

Když se šlo k maturitě, tak byl také znám okruh otázek … tudíž každý se mohl připravit ….
„Státní“ zkouška na bezpečnostního poradce pro přepravu nebezpečných věcí neutajuje zkušební otázky ani správně odpovědi, nicméně zkušební program vygeneruje ze zásobníku individuální kombinaci podle obtížnosti a ještě umí pohybovat s variantami odpovědí a/b/c/….

K.S.

Tak pokud někdo sežene klíč, tak se z toho bude dát udělat webovka na nácvik, stejně jako je to na jiné typy zkoušek.

Koro

To je teda novinka… Ti, co delali zkousky, tak asi tusi…