Drážní inspekce: Jízda „samořiditelného“ RegioPanteru Kadaní byla chybou strojvedoucího

Jednotka 640 RegioPanter, foto: České dráhyJednotka 640 RegioPanter, foto: České dráhy

Jednu z nejkurióznějších mimořádných události na české železnici v loňském roce, která se naštěstí obešla bez hmotných škod či zranění,

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan H.

Tak aby tady bylo jasno pro všechny. Ta jednotka byla „umrtvena“ do baterek. Vzduch v ní byl, protože byla napájena vzduchem z druhé jednotky. A teď to napíšu zjednodušeně a zkráceně. Strojvedoucí zabrzdil vzduchem a šel rozpojit jednotku na spřáhlem pomocí lanka, protože svorkovnice nebyla díky tomuto zapojena. Myslel, že ten vzduch při zabrzdění zůstane ve válcích. Jenže jak popojel tak se na spřáhle sepl koncák „ep“ smyčky a ta způsobila odvětrání – odbrzdění jednotky. Ta ještě chvilku stála, než se dala díky sklonu do pohybu. Bohužel se měl před rozpojením na stanovišti přepnout přepínač do polohy zastřádáno – zabrzděno.… Číst vice »

Richard

Poprvé kdy je „příjemná“ škoda 😀 250,- to je fajn. Dobře že se nikomu nic nestalo.

Jan

Nasmial som sa, vtipne napísané

K.S.

Mne by spíš zajímalo proč se porouchaná jednotka rozjela, to měla nahoře sběrač, nebo je to nádraží v takovém sklonu? Pokud měla nahoře sběrač, tak proč pokud byla porouchaná? Pokud je stanice v takovém sklonu, pak by mne zajímalo jak se tam dělají posuny objíždění atp. jinak.

Petr

Fíra byl v přední jednotce, nečinnou, ujetou, táhl za sebou, pak ji odpojil. Od rána v té ujeté jednotce nikdo nebyl. Stačí si přečíst zprávu na webu dičr.

petr.r

Automatický spřáhlo neodpojilo vzduch , nepustil cestou nebo co se tam stalo, mně zajímá technický problém narozdíl od soudu kterého zajíma psychologie fíry.

Martin

Prostě zastavil v kopci a nedostatečně zajistil jednotku proti ujetí. Nechápu co na tom nechápeš.

petr.r

nevím, neznám a vlak se nezabrzdil při otevřených dveří, tak chyba je na výrobci, přeci fíra nevylezl oknem.

Honza460

Jestliže v soupravě nebyl vzduch, neměla se čím zabrzdit.

Bob

Ty jo.. tady měla hledat drážní inspekce specialisty na dráhu.. nejvíc mě dostává asi to, že zastavil v kopci 😀 to je masakr prostě.. nikdo z vás neví jak to bylo.. co tam bylo špatně a co fira udělal nebo neudělal.. ale každému tady je to jasné 😀 radši to ani nekomentuje.. bude to lepší…