LOT 3a leaderboard

Dráhy zvýšily počet vlaků s přepravou kol

Cyklisté u vlaku, ilustrační foto. Autor: České dráhyCyklisté u vlaku, ilustrační foto. Autor: České dráhy

České dráhy letos přidaly počet spojů s rozšířenou přepravou jízdních kol. Jejich počet se zvýšil o 150 na téměř 7000.

Zpět na článek
5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Filip

Já jsem narazil na jiný problém. Ve vlaku jelo hodně dětí s kočárky. Tyto kočárky se standardně umístily na místa pro kola (jinam se ani nevešly), jenže cyklisté měli už udělané a zaplacené rezervace, rodiče s dětmi v kupé jakbysmet. A teď, kdo má přednost… Nakonec to vyřešil jeden cyklista, který se obětoval ve prospěch zoufalé rodinky a rezervaci zrušil. Odjel až následujícím vlakem za 2,5 hodiny. Systém drah je v tomto totálně nedomyšlený. Při rezervaci místa pro dítě do 6 let nenabídne možnost zdarma rezervovat i místo pro kočárek (který zabírá zhruba 2 místa pro kola), čímž by měl… Číst vice »

František

Já teda kočárky (stejně jako odstavené vozíčky s novinami) v EC i Pendolinu bez milosti vyhazuji. Nepořizuji si přece místenku proto, aby mi pak někdo, kdo na tento prostor právo nemá, upíral možnost ji využít. Je to jeho svobodná volba vzít si do vlaku velký kočárek, na který tam není místo, tak ať si poradí.

Pedro72

Pro nás cyklisty je to dobrá zpráva. A navíc je vždycky šance na skutečný zážitek. K vrcholným číslům patří vlaky s povinnou rezervací míst pro kola na trati, kde v jezdí v taktu na střídačku s vlaky bez rezervace. Také vagóny Bbdgmee236 s prostorem pro kola uprostřed vagónu za dvěma rohy ode dveří, kde se prochází skrz automaticky se zavírající lítačky, patří k mým oblíbencům. Ale skutečným vítězem hitparády jsou výluky s náhradní dopravou s vyloučením jízdních kol 😀

Michal

Mohu jen podepsat, povinná rezervace je opravdu lahůdka… Na druhou stranu na trati 220 vždy poctivě jede i dodávka na kola.

babilon

Ano, zážitků si člověk s kolem užije. Taková narychlo udělaná výluka bez přepravy kol dokáže pěkně zavařit. Stalo se mi jednou při návratu ze Slovenska – při koupi jízdenky týden předem ještě nebyla o výluce ani zmínka. Naštěstí mi řidič autobusu dovolil si kolo vzít.