Dráhy ukázaly první fotky pendolina s novým interiérem, vyjede za pár dní

Kompletní modernizace první ze sedmi jednotek pendolino je fakticky hotová. Dráhy slibují představení první vylepšené soupravy za zhruba dva týdny,

Kompletní modernizace první ze sedmi jednotek pendolino je fakticky hotová. Dráhy slibují představení první vylepšené soupravy za zhruba dva týdny,  na svém facebookovém profilu ale už zveřejnily první obrázky. Ačkoliv se z nich nedá příliš vyvozovat, první komentáře jsou vesměs příznivé.

Práce provádí drážní dcera DPOV a její subdodavatelé. Vlaky budou nově vybaveny například vizuálním informačním systémem nebo dětským kinem, které znají malí pasažéři z mladších Railjetů. Dělníci mění i sedadla, obložení stěn, zavazadlové police nebo zásuvky a osvětlení. Vše podle návrhu designerů Jiřího Španihela a Patrika Kotase.

Dráhy omlazují pendolina poprvé po dvanácti letech služby. Cenu modernizace neuvedly. Zpočátku přitom hodlaly práce zadat v tendru mimo skupinu. Tehdy se hovořilo o zhruba 170 milionech.

Dopravce se přitom stále musí obejít bez jedné jednotky, která byla poničená při tragické nehodě u Studénky před dvěma lety. Její dva vozy má aktuálně v práci výrobce Alstom. Podrobnosti a fotografie z italské továrny naleznete zde. 

Tagy České dráhy pendolino
Žádné komentáře