cargo

Dráhy poprvé hledají členy představenstva skrze konkurz, opráší i náměstky

České dráhy a jejich nábor nových tváří. Pramen: České dráhyČeské dráhy a jejich nábor nových tváří. Pramen: České dráhy

České dráhy vypsaly výběrové řízení na obsazení dvou volných pozic v pětičlenném představenstvu. V konkurzu hledají členy vrcholového orgánu, kteří

České dráhy vypsaly výběrové řízení na obsazení dvou volných pozic v pětičlenném představenstvu. V konkurzu hledají členy vrcholového orgánu, kteří budou zodpovědní za provoz a údržbu kolejových vozidel, respektive za majetek. Je to vůbec poprvé, co se členové představenstva ČD hledají v konkurzu.

Vítězům se kromě členství v představenstvu dostane i označení náměstků generálního ředitele, což je pozice, kterou dráhy od října po letech opráší. Dopravce zatím nezačal hledat třetího do představenstva, který by byl zodpovědný za ekonomiku a finance. Tuto oblast měl mít na starost odvolaný šéf drah Pavel Krtek, ten to ale odmítl a z představenstva odešel úplně. Místo něj dozorčí rada zvolila do představenstva dosavadní ředitele odboru koncepce a rozvoje osobní dopravy Radka Dvořáka, což ale bylo označeno za provizorium.

Podle předsedy dozorčí rady Petra Moose se o případném vypsání výběrového řízení na Dvořákovo místo ještě povede diskuse. Je tak možné, že Dvořák si funkci podrží. „Nechceme nyní na této pozici vyvolávat nějakou fluktuaci, důležitá je stabilita, a to především ve vztahu k věřitelům,“ sdělil deníku Zdopravy.cz Moos.

Dozorčí rada po uchazečích mimo jiné požaduje vysokoškolské vzdělání technického nebo ekonomického směru, důvěryhodnost a bezúhonnost a manažerské zkušenosti na úrovni nejvyššího managementu (nejméně 3 roky praxe v posledních 5 letech) ve firmě s minimálně 300 zaměstnanci. Nutnou je též znalost angličtiny.

Tagy České dráhy konkurz představenstvo
5 komentářů