Dopravci Lidé Železnice

Představenstvo ČD už může rozhodovat, třetím členem je Radek Dvořák

Radek Dvořák, dosavadní ředitel odboru koncepce a rozvoje osobní dopravy. Foto: České dráhy
Radek Dvořák, dosavadní ředitel odboru koncepce a rozvoje osobní dopravy. Foto: České dráhy


Dosavadní ředitel odboru koncepce a rozvoje osobní dopravy Radek Dvořák je třetím členem představenstva Českých drah. Do nejvyššího vedení firmy ho dnes zvolila dozorčí rada.

Místo v představenstvu bylo volné od minulého úterý, kdy dozorčí rada odvolala trojici manažerů a bývalý šéf ČD Pavel Krtek nepřijal post místopředsedy představenstva. Na starosti bude mít ekonomiku. 

O novém členovi představenstva informoval mluvčí Českých drah Radek Joklík. Volba Dvořáka je logická, dozorčí rada hledala někoho, kdo mluví plynule anglicky a má zkušenosti s prezentací ČD při prodeji dluhopisů. Dvořák je jedním z manažerů, kteří byli u prezentací přítomni a pravidelně komunikovali s ratingovou agenturou Moody´s.

Jeho jmenování má být na dobu určitou, může se ale přihlásit do výběrového řízení, které dozorčí rada v brzké době vypíše na tři místa v představenstvu. Devítičlenná dozorčí rada dnes hlasovala pro Dvořáka v poměru 8:1. Proti byl zástupce zaměstnanců Jaroslav Pejša. 

Absolvent Fakulty dopravní pardubické univerzity začínal u Českých drah v roce 2004, v roce 2006 odešel do kolínské automobilky TPCA, později se však vrátil a stal se specialistou odboru strategie, později Projektové kanceláře. Od roku 2013 vykonával funkci ředitele kanceláře člena představenstva ČD pro osobní dopravu, dosud je ředitelem odboru koncepce a rozvoje osobní dopravy.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Robert

Radek Dvořák je výborná volba. Je to jeden z nejschopnejsich lidí na ČD.

železničář v důchodu

Možná je to především kamarád Michala Štěpána, když mu dělal ředitele sekretariátu – což ale nemusí být a priori nutně na závadu …

Tomas

Ta aranžovaná fotka s mobilem u ucha ovšem působí přesně opačně…

Pozorovatel

Jestli vsechny ty změny nejsou kvůli velkým zakázkám, které chce přímo ministr moderovat?
Akademici mu slouží pouze jako štít a jsou jenom užitečnými hlupáky.
Krtek to vyhodnotil jako past a utekl.
Hledat rychle chlapa, který umí anglicky je docela tragédie.
Bude zajímavé čekat na Impulsovi.

Bery

„Podle serveru Lidovky.cz je však jmenování Dvořáka dočasné a nové tři členy má vyhledat personální společnost Constellation doporučená ministrem dopravy Danem Ťokem (za ANO).“

Neni to nejaky stret zajmu ? Ministr si nejprve prosadi odvolani, kvuli tomu vymeni dozorci radu a pak jeste doporucuje kdo ma vybrat nove lidi ? To nevypada jako standardni transparentni vyberko, ale jako kdyz si potrebuje za vsech okolnosti pojistit, aby byli vybrani „ti spravni“ lide.

X 1

Bery
Něco na tom bude. A asi nám to nebude ku radosti.
Máš nějakou nepodloženou teorii „proč, ti spávní lidé“.

Pavlik

X1: Většinou je to tak ( i v zahraničních firmách), že se hledají „ti správní lidé“ právě proto, aby nedělali problémy hlavně při protláčení strategických úkolů a cílů – lidově řečeno aby poslouchali jak se navrchu píská a podle toho skákali.

Bery

Ano, z toho mam prave obavu… Neni jasne koho cile a zajmy pak budou prosazovat, ale nemusi to byt zcela v zajmu podniku.
Nekolik firem bylo v nasem state v minulosti timto zpusobem rozdeleno a privedeno temer ke krachu, aby je pak mohl za pakatel nekdo privatizovat…