Dráhy nechají vagon, ve kterém začalo za jízdy na Brněnsku hořet, sešrotovat

Požár osobního vlaku ČD ve Vranovicích. Foto: HZS JMKPožár osobního vlaku ČD ve Vranovicích. Foto: HZS JMK

Hasiči se ohledně příčiny požáru přiklánějí k nedbalosti.

 České dráhy nechají vagon, ve kterém začalo za jízdy u Vranovic na Brněnsko hořet, kvůli rozsahu škod sešrotovat. Pokud policie dopadne pachatele, budou po něm žádat náhradu škody. ČTK to řekl mluvčí společnosti Petr Šťáhlavský. V osobním vlaku na Brněnsku začalo v jednom z vagonů hořet v polovině září, zastavil ve Vranovicích. Vlak kvůli požáru opustilo asi 40 lidí, zraněn nebyl nikdo. Podle hasičů byla příčinou požáru zřejmě nedbalost, nevyloučili ale ani úmysl. Škoda je 1,2 milionu korun.

Požár ve vlaku hasiči nahlášený 15. září kolem 08:20, pod kontrolu jej dostali po 08:30. Vagon, kde hořelo, odpojili od elektřiny a následně odvětrávali. Zcela oheň uhasili kolem 10:00. Mluvčí Jaroslav Mikoška ČTK řekl, že hasiči se ohledně příčiny požáru přiklánějí k nedbalosti, vyloučit ale podle něj nelze ani úmysl. Policie okolnosti požáru podle jejího mluvčího Pavla Švába stále vyšetřuje.

Šťáhlavský už dříve uvedl, že požár se šířil z prostor kabiny WC, zasáhl část posledního vozu soupravy. Firma bude chtít škodu nahradit. „Pokud dojde k dopadení pachatele, pak České dráhy uplatní požadavek na náhradu škody. Rozsah poškození vozu, ve kterém byl požár iniciován, je tak velký, že vůz je na zrušení a bude sešrotován,“ uvedl Šťáhlavský.

Tagy Bdmtee České dráhy
50 komentářů