Dráhy dokončily obnovu šestice salonků ČD Lounge, nový chystají v České Třebové

Čekárna ČD Lounge Ostrava Svinov. Autor: České dráhyČekárna ČD Lounge Ostrava Svinov. Autor: České dráhy

České dráhy po více než roce dokončily projekt obnovy svých šesti salonních čekáren ČD Lounge. Jako poslední byl vylepšen salonek

České dráhy po více než roce dokončily projekt obnovy svých šesti salonních čekáren ČD Lounge. Jako poslední byl vylepšen salonek na nádraží v Ostravě Svinově. Čekárny se dočkaly například nových dětských koutků, nabíjecích panelů nebo silnější wifi. Každá je zasvěcena významné osobnosti spjaté se železnicí nebo s regionem.

Čekárna ČD Lounge Praha hl. n..  Autor: České dráhy

Čekárna ČD Lounge Praha hl. n..
Autor: České dráhy

Dráhy otevřely síť ČD Lounge v Brně, Pardubicích, Praze, Olomouci, Ostravě hlavním nádraží a Svinově před více než 12 lety. Původně byly tyto salonky určeny cestujícím vlaků SC Pendolino, postupně ale dopravce otevřel dveře i cestujícím z dalších vlaků vyšších kategorií. Čekárny jsou klimatizované a je v nich stálý dozor zaměstnanců ČD.

„Na dokončení modernizace těchto stávajících salonků teď naváže budování dalších na nádražích, kde historicky nebyly. Už v tomto roce by měla vzniknout ČD Lounge třeba v České Třebové,“ uvedl Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah zodpovědný za osobní dopravu.

Čekárna ČD Lounge Ostrava hl. n..  Autor: České dráhy

Čekárna ČD Lounge Ostrava hl. n..
Autor: České dráhy

Projekt obnovy ČD Lounge začal v listopadu 2016 v Brně; tamní salonek je věnován grafikovi a ilustrátorovi Jiřímu Boudovi. Pardubická čekárna připomíná stavitele železnic Jana Pernera, lounge v Praze na hlavním nádraží symbolicky patří Nicolasu Wintonovi, ostravské hlavní nádraží dá vzpomenout na sportovní úspěchy manželů Zátopkových. Patronem olomoucké čekárny je Alois Negrelli, Svinov zdobí motivy pendolina.

Kdo může využít služeb ČD Lounge

  • cestující s platnou jízdenkou pro 1. třídu

  • cestující s platnou jízdenkou pro 2. třídu společně s místenkou pro vlak vyšší kvality (railjet, SuperCity, EC, IC, EN, Ex, Rx) nebo místenkou SC či railjet business nebo lůžkovým či lehátkovým příplatkem pro vlak vyšší kvality

  • cestující se zákaznickou aplikací IN 100 nebo IN Business na In Kartě

  • cestující s dětmi do 10 let

  • těhotné ženy

  • cestující s platným průkazem ZTP nebo ZTP/P.