Dráhy dají vybraným profesím 60 tisíc korun. Strojvedoucí se zlobí, zůstali mimo

Posunovač. Autor: Zdopravy.cz/Josef PetrákPosunovač. Autor: Zdopravy.cz/Josef Petrák

Vybraní zaměstnanci Českých drah dostali koncem října od vedení podniku předčasný vánoční dárek. Užijí si ho ale až příští rok.

Zpět na článek
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Mladej Mechoš

Dělám Mechanika v Heršpicích šestým rokem. Pokud Si dráhy chcou udržet zaměstnance, tak by se měly SAKRA ZAMYSLET nad výplatama, protože prodavačka v Lídlu bere víc, než průměrnej mechanik!!!!!!!! Navýšení tady o pár procentek kerý se ještě zdaní je totální VÝSMECH!!! Karierní postup neexistuje a když si řekneš, že bys chtěl teda něco přidat tak přidají jen práci.(Např. čistit grafitty,na kerý má být údajně firma ale děláme to my v mezi čase). Proto i já budu brát roha, protože se to v tom bordelu už prostě nevyplatí. S chlapama, co tam dělají 30-40 let jen mávají a neváží si absolutně… Číst vice »

pepe

Bohužel jsou mezi námi kolegové (sobci), kteří myslí jen na sebe. Již v lednu loňského roku ze své vlastní iniciativy podepsali 360 hodin přesčasů. Znám jich dost takových. Také někteří noví strojvedoucí ani nemají zájem vstoupit do odborů a snaží si jen co nejvíce vydělat za každou cenu. Bohužel nám kazí prosazování našich požadavků.

nespokojený fíra

Na co proboha do odborů? Do těch odborů, které si z mých peněz ožírají hubu a to je to jediné? Proč se nestávkovalo když byla dobrá příležitost? Počkej až vymře generace důchodců, kteří teď jezdí… To bude teprve sranda… Jinak volby do federace byly jedna velká levárna a dál to radši nekomentuju

Martin

Slibem nezarmoutíš… slíbit se dá cokoliv ale opravdu tomu někdo věří?

ketas

Tahle věc se týká pouze ČD? Nebo i zaměstnanců dcery ČD Cargo? Poslední dobou není moc jasné, jestli jednají společně jako v akci Drážňáci, nebo každý za sebe!

Jarda

Bez komentare

ubolt958

Protoze strojvedouci jsou „idioti“ a neustale se snazi sveho zamestnavatele zachranovat (prescasy, prace v duchodu, stav HV, …) a tohle mame za odmenu. Dobre nam tak.

Starý Vlk

Domnívám se, že tomu tak není, pane ubolt958. Strojvedoucí jsou lidé a tudíž mají na různé věci různý názor. Někteří mají názor takový, že bez zaměstnavatele prostě v této profesi nemohou existovat a tak dělají skoro všechno proto, aby zaměstnavatel mohl fungovat a přilepšení za přesčasy mají jako zdroj příjmů, na základě kterého si mohou dovolit utratit víc. Důchodci nezachraňují zaměstnavatele, ale přilepšují své kapse a mnozí se také realizují v profesi, kterou měli rádi a museli ji opustit-proto také ve většině jezdí u soukromníků. Jiní strojvedoucí si zase myslí, že dnešní doba se bez nich (a bez železnice vůbec)… Číst vice »

S2113

Naštěstí existují i firmy, které dovedou strojvedoucí adekvátně ohodnotit a dát jim k práci solidní podmínky. Sorry jako, ale zachraňovat Dráhu, za cenu vlastního osobního a rodinného života, rozházených přerušených a dělených směn, a mít na kontě 28 tisíc výplaty, to není život, ale přežívání. A nakonec ještě neustále nějaké problémy a buzerace. Takže protože je strojvedoucích nedostatek, budou se o ně holt firmy prát a přeplácet jedna druhou. A třeba si pak někomu dojde, kde je problém, že odcházejí mladí zkušení strojvedoucí za lepším. A mezi tím to můžou zkusit odvozit s těma důchodcama, co by byli v práci… Číst vice »