Dráhy a pardubická fakulta vyslaly na koleje netradičně vyzdobenou Krysu

Lokomotiva 151.006-4 v novém polepu. Autor: České dráhyLokomotiva 151.006-4 v novém polepu. Autor: České dráhy

České tratě zdobí od pátku lokomotiva 151.006 – zvaná někdy Krysa – v netradičním polepu. Divoké grafické provedení má připomínat

17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lukše

Podle mě krysa pochází od potkana, což byla na začátku 350, myslím kvůli šedému nátěru, gorila se jim začalo říkat až později.

GreenBitch

Pro někoho krysa, pro někoho banan. Otec na těchto strojích dlouhá léta pendloval mezi Prahou a Bohumínem a jinak než krysa by jim neřekl.

Ikaros

Krásný Banán 🙂

Pavel Hromek

No,pokud mi je známo z železniční hantýrky,“krysa“ byla přezdívka pro řadu 350,řadě 150 (151) se přezdívalo „banán“……

Michal

Já bych si zase nebyl jistý tím velkým K.

Viděl bych to podle https://bit.ly/2oakj0f na malé po vzoru fabie, nebo pendolino (které vesele o kus výše píšete s malým p).

V běžném vyjadřování bych „Jeli jsme Pendolinem“ nepoužil, a „Náhradní souprava byl Šukafon“, už vůbec ne… i ta krysa s velkým K je prostě divná.

KL

Naprosto souhlasím, Krysa je i podle mne česká přezdívka pro 350 (a Gorila je její slovenská přezdívka).
Samozřejmě jsem si všiml, že dnes kdekdo říká Banánu Krysa, ale vnímám to jako -řekněme- nepovedenost.
Dle mého mínění je to co píšu výše původní stav a posun přezdívky Krysa na řadu 150 až pozdější jev.
Ono přezdívky se s časem mění. Panťáky EM 475.1 také v době jejich uvažované životnosti nikdo nespojoval s žábami, to se objevilo až v jejich druhém životě.

železničář v důchodu

Jako pamětník dob, kdy „Banány“ začaly jezdit, jsem přesvědčen, že pro jednosystémové zelenožluté lokomotivy se původně přezdívky „Krysa“ nepoužívalo – „Krysa“ byla dvousystémová modrokrémová lokomotiva, které pak Slováci začali přezdívat „Gorila“ a přezdívka „Krysa“ se postupně (a nakonec asi většinově) vžila i (= také) pro původní „Banány“.

Riki

Žluto-zelená 150,151 původně E 499 – stejnosměrné napětí byla vždy Banánem. Krysa a Gorila byla vždy dvousystémovka 350 – ES 499 a jestli to nějakej tajtrlík začal používat pro všechny lokomotivy stejného typu skříně je mi fuk. Vždy byl BANÁN BANÁNEM a KRYSA KRYSOU.

Riki

zapomněl jsem napsat, že je to tak jak píšete 🙂

poiuz

EC 145 Jan Perner jezdí do Žiliny, jen v soboty končí už v Návsí 🙂

neználek

Další pojízdný cirkus..

Petr.R

proč? neznám nikoho, kdo by ohrnoval nos reklamou na dopravních prostředkách? Nevím kolik je ceník, ale tipnul bych na 120tkč na rok a ty peníze jsou příjem.

neználek

No jistě. Za tuhle reklamu určitě někdo zaplatí 120K. Tak leda Berousek. Poslední graficky zdařilou reklamu měl na 151 možná ČEZ (modrá). Jinak je to většinou přehlídka trapnosti viz. řada 380.

TrainDriver

Odpověď hodná Vašemu nicku…… 🙂 🙂 🙂

Petr

To vaše jméno sedí na 100%