dpp

DPP zavře letos na tři čtvrtě roku výstup z metra na Karlovo náměstí. Jen neví, kdy

Stanice metra Palmovka, foto: Zdopravy.cz/Josef PetrákStanice metra Palmovka, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) uzavře letos výstup z další stanice na lince metra B kvůli výměně eskalátorů. Na

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) uzavře letos výstup z další stanice na lince metra B kvůli výměně eskalátorů. Na rekonstrukci za více než čtvrt miliardy korun už uzavřel smlouvu se sdružením firem Hochtief a Brema. Zatím ale neví, kdy začne.

Na opakované dotazy k termínu zahájení nakonec mluvčí DPP Aneta Řehková odpověděla, že v druhém nebo třetím čtvrtletí letošního roku. To znamená, že výstup může být zavřený už v dubnu nebo až na konci září. „Termín zatím není stanoven, bude to odvislé od průběhu realizace výměny pohyblivých schodů na Andělu a Náměstí Republiky,“ uvedla Řehková. Zda se čeká, až se ukončí oprava eskalátorů v obou stanicích nebo jen v jedné, není zatím jasné. DPP loni v červenci uvedl, že oprava na Karlově náměstí začne v říjnu. Nakonec stavba může mít až rok zpoždění.

Na termín čeká i stavební firma. „Výzvu k zahájení prací obdržíme od DPP, který o termínu rozhodne v souvislosti s ostatními rekonstrukcemi na trase,“ řekl mluvčí společnosti Hochtief Michal Talián.

Podle registru smluv zaplatí DPP za rekonstrukci 293,7 milionů korun bez DPH. Smlouvu uzavřel už na konci  loňského listopadu, v registru smluv ji zveřejnil až tento týden.

Výměna se týká výstupu na Karlovo náměstí. Trvat má podle smlouvy 304 dní, tedy téměř 10 měsíců. Součástí je i oprava vestibulu. Během akce bude výstup zcela zavřený, použít bude možné pouze výstup na Palackého náměstí. Podchod na Karlově náměstí ale zůstane otevřený.

DPP se pustil loni do velkých oprav eskalátorů zejména na trase B. Začala oprava na Palmovce a na Andělu. Původně měla začít už v listopadu oprava eskalátorů na Náměstí republiky směrem k Palladiu, politici ale nakonec prosadili začátek až po skončení předvánočních nákupů. Na Andělu má oprava skončit v červnu, na Náměstí Republiky v srpnu. Na konci března by měla skončit oprava výstupu na Palmovce směrem k autobusovému nádraží.

Dlouhé časy oprav vysvětluje DPP tím, že eskalátory se začínají vyrábět až v průběhu rekonstrukce. „Práce na stavbě jsou časově podmíněny jak provozní dobou metra, například odvážení a zavážení materiálů a výrobků pracovními vozy je možné pouze v době noční odstávky metra, dále technologickými návaznostmi při demontážích, následných prací v eskalátorovém tunelu, vestibulu a ostatních prostorách stavby, dále zpětných montážích,“ uvedl DPP loni na podzim na dotaz, proč trvá tak dlouho rekonstrukce na Andělu.

Tagy dpp eskalátory Karlovo náměstí metro Trasa B výměna
1 komentář