DPP zavádí novou linku do areálu psychiatrické nemocnice v Bohnicích

V nemocnici bude kromě konečné dalších pět zastávek: Hlavní vrátnice, Centrální terapie, Interna, Ředitelství a Divadlo Za Plotem.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) spustí v sobotu novou midibusovou linku 235 z Troji do areálu psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Důvodem je zlepšení dostupnosti nemocnice. Oznámil to dnes organizátor dopravy ROPID.

Nová linka 235 povede v trase Podhoří – Zoologická zahrada – Botanická zahrada Troja – Krakov – Odra – Řepínská – Nemocnice Bohnice. V areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice bude kromě konečné zastávky Nemocnice Bohnice zřízeno dalších pět zastávek s doplňkovými názvy Hlavní vrátnice, Centrální terapie, Interna, Ředitelství a Divadlo Za Plotem.

Trasa nové linky 235 v Bohnicích. Pramen: ROPID

Trasa nové linky 235 v Bohnicích. Pramen: ROPID

Midibus má výrazně zkrátit vzdálenosti mezi pavilony nemocnice a zastávkami MHD; od těch stávajících je to k některým pavilonům i více než 800 metrů. Nová linka bude provozována každý den od 6:30 do 20:00 v půlhodinovém intervalu, přičemž ve společném úseku s linkou 236 mezi zastávkami Podhoří a Zhořelecká bude souhrnný interval 15 minut. Zkrácení intervalu z Bohnic do Podhoří by mělo podle ROPIDu zvýšit i atraktivitu přívozu P2 směrem na Prahu 6, který pluje rovněž v intervalu 15 minut.

Minibusové nebo midibusové linky s provozem malých autobusů o délce sedm až devět metrů v Praze pomáhají zlepšovat dopravní obslužnost zejména v okrajových částech nebo tam, kde klasický autobus vzhledem k úzkým ulicím neprojede. Areál v Bohnicích nebude první nemocnicí, do které autobusy zajíždějí. Například linka 166 projíždí areálem nemocnice na Bulovce, linka 194 pak zajíždí do nemocnice Pod Petřínem.

„Pevně věříme, že i nová linka 235 se stane využívanou spojkou nejen do areálu bohnické léčebny, ale také do pražské botanické a zoologické zahrady. Příští rok o letních prázdninách bychom chtěli během víkendů, kdy je vyšší poptávka a současně menší provoz nákladních vozidel, na ní vyzkoušet nasazování kapacitnějších vozidel, například nových midibusů plus Solaris Urbino 10,5. Limitující pro plošnější nasazení standardních autobusů i o pracovních dnech je totiž pro nás omezená průjezdnost v soutěsce v Trojské ulici nad křižovatkou s ulicí U Trojského zámku a v serpentinách v ulici K Bohnicím,“ uvedl šéf DPP Petr Witowski.

Tagy Bohnice dpp midibusová linka 235 ropid
39 komentářů