DPP vypnul wifi v pražském metru, lepší mobilní signál je už ve 29 stanicích

Metro ve stanici Nádraží Veleslavín. Foto: Zdopravy.cz / Jan SůraMetro ve stanici Nádraží Veleslavín. Foto: Zdopravy.cz / Jan Sůra

Do konce roku přibude vysokorychlostní internet v 11 stanicích.

Pokrývání pražského metra mobilním LTE signálem pokračuje. Dalšími dvěma stanicemi s lepším pokrytím jsou nově Hradčanská na lince A a Českomoravská na trase B. Součástí je i pokrytí přilehlých tunelů.

DPP další pokrytí oznámil v tiskové zprávě. Během několika dní by mělo dojít i k pokrytí stanice Dejvická, ta bude třicátou stanicí v pražském metru pokrytou sítí LTE. Díky tomu bude nepřetržitý signál na trase A z Nemocnice Motol až po Muzeum.

Pokrytí má na starost konsorcium operátorů. (O2 Czech Republic, T-Mobile Czech Republic, Vodafone Czech Republic) a společnost CETIN. Do konce roku by mělo být pokryto dalších jedenáct stanic. Kromě Dejvické měly být hotové také stanice Karlovo náměstí a Můstek na lince B.

V září se rozšíření signálu LTE dočkají cestující z oblasti pražského Jižního města na nejvytíženější lince C, konkrétně stanice Chodov, Opatov a Háje. V průběhu posledního čtvrtletí letošního roku by síť LTE měly dostat také Národní třída, Náměstí Republiky, Náměstí Míru a další dvě stanice v Praze 3 nebo Praze 5 v závislosti na zahájení prací na připravované modernizaci stanice metra Jiřího z Poděbrad.

Do konce letošního roku by tak měla vysokorychlostní síť LTE fungovat v metru v celém širším centru Prahy. Na příští rok zůstane DPP, konsorciu operátorů a společnosti CETIN pokrýt 22 stanic a přilehlých tunelů pražského metra.

DPP se kvůli rozšiřování vysokorychlostního internetu rozhodl ukončit pilotní provoz vlastní wifi sítě v některých stanicích. „Naše strategie v oblasti pokrývání metra signálem je jednoznačná – chceme ve spolupráci s operátory rozšiřovat do celé sítě pražského metra nejmodernější technologie, což je v tuto chvíli vysokorychlostní síť LTE, v budoucnu pak i 5G. Nechceme podporovat dvoukolejnost a zbytečně vynakládat další prostředky na budování a provozování paralelního systému, který nikdy nemůže poskytnout takovou rychlost, kvalitu a stabilitu signálu jako síť LTE,“ uvedl Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel DPP.

Wifi signál byl dostupný v osmi stanicích metra: na lince A na Muzeu, na lince B na Florenci, Náměstí Republiky a Smíchovském nádraží a na lince C na Florenci, Hlavním nádraží, Muzeu a na Pražského povstání. Všechny tyto stanice, vyjma Náměstí Republiky, jsou v současnosti již plně pokryty signálem vysokorychlostní sítě LTE včetně přilehlých tunelů, kam wifi síť nedosahovala. Na Náměstí Republiky bude LTE síť k dispozici na podzim letošního roku.

Aktuální stav pokrytí stanic a přilehlých tunelů pražského metra vysokorychlostní sítí LTE:
Linka A
• úsek Nemocnice Motol – Muzeum (10 stanic)
Linka B
• úsek Smíchovské nádraží – Anděl (2 stanice)
• úsek Florenc – Českomoravská (5 stanic)
Linka C
• úsek Nádraží Holešovice – Roztyly (12 stanic)

Tagy Dopravní podnik hl. m. Prahy dpp LTE mobilní signál v metru pokrytí metra mobilním signálem Top
63 komentářů