dpp

DPP musel odstavit nové autobusy od SOR s klimatizací

Bus v pražské MHD. Autor: DPP - Petr HejnaBus v pražské MHD. Autor: DPP - Petr Hejna

Dopravní podnik hl. města Prahy (DPP) musí řešit nepříjemnou komplikaci s provozem nových kloubových autobusů od SOR Libchavy. Firma v

Dopravní podnik hl. města Prahy (DPP) musí řešit nepříjemnou komplikaci s provozem nových kloubových autobusů od SOR Libchavy. Firma v sobotu odstavila všech 60 autobusů kvůli závadám elektroinstalace. Dnes vrátila většinu opět do provozu.

„Na základě zjištěných poškození silových svazků alternátorů u autobusů SOR NB 18 EURO VI Step C se DPP z preventivně-bezpečnostních důvodů rozhodl odstavit z provozu vozidla uvedeného typu,“ potvrdila mluvčí DPP Aneta Řehková.

O odstavení jako první informoval server CityBus.cz na svém facebookovém profilu.

Nové autobusy od SOR vysoutěžil DPP v tendru za miliardu korun, celkem jich má SOR dodat 150 kusů. Jde o jedny z prvních vozů v Praze, které jsou vybaveny celovozovou klimatizací.

Podle Řehkové byla závada uplatněna u výrobce. „Zajistil okamžitou kontrolu všech těchto autobusů. Výsledkem je, že na základě vyjádření výrobce došlo během dnešního dne k opětovnému uvolnění vozidel do provozu. Sedm kusů zůstává odstaveno až do okamžiku odstranění zjištěných závad, které jsou řešeny výrobcem v rámci poskytnutých záruk,“ dodala Řehková. Vyjádření SOR zjišťujeme.

Tagy dpp SOR Libchavy SOR NB18
20 komentářů