Doprava ve městě Tramvaje

DPP modernizuje další tramvaje na částečně nízkopodlažní

Modernizovaná tramvaj KT8D5R.N2P. Foto: DPP
Modernizovaná tramvaj KT8D5R.N2P. Foto: DPP

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) chystá modernizaci dalších sedmi obousměrných tramvají KT8D5 na částečně nízkopodlažní KT8N2. Hotové mají být do poloviny roku 2019. Deníku Zdopravy.cz to potvrdila mluvčí DPP Aneta Řehková.

Za modernizaci tramvají zaplatí DPP zhruba 8,5 milionu korun, probíhá ve vlastní opravně tramvají. Podle údajů ve věstníku veřejných zakázek dodá nízkopodlažní střední články společnost Pragoimex za 7,26 milionu korun. Smlouva přitom byla podepsána už téměř před rokem, teprve teď ji DPP zveřejnil.

Tříčlánkové tramvaje se vyráběly v závodě ČKD Tatra Smíchov od roku 1986 do roku 1993. DPP jich má přes 40, původně jich ale měl získat pětkrát více.

Zásadní změnou tramvaje je změna středního článku tramvaje, kam je dosazen nový nízkopodlažní článek ML8LF s výškou podlahy 350 milimetrů. Kromě toho se ve voze instaluje například kamerový systém, přibyly elektronické informační panely.

Ostatní vozy KT8D5 byly zmodernizovány už dříve, modernizace začala už v roce 2004. „Není tedy důvod u nich modernizaci opakovat, vozy jsou perspektivní a jsou zařazeny do údržbového systému,“ dodala Řehková.

Některé tramvaje odkoupil DPP v zahraničí, konkrétně z německého Strausbergu a maďarského Miškolce.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
kik

Jenže tyhle tramvaje jso stále potřebné během výluk, kdy nelze využít klasické obratiště. Proto se asi jejich rekonstrukce stále vyplatí. A o tom to celé asi je.

JOHNNY

Kdyby radsi koupili novy tramvaje a neopravovali srot kterej nechtej uz ani v Madarsku….