DPP bude napojovat novou smyčku, na Černokostelecké bude dva měsíce výluka

Depo Hostivař, budoucí podoba s parkovacím domem a tramvajovou smyčkou. Pramen: DPPDepo Hostivař, budoucí podoba s parkovacím domem a tramvajovou smyčkou. Pramen: DPP

Koleje samotné smyčky jsou již všechny položené, nyní je potřeba napojit je na hlavní trať v Černokostelecké ulici.

Dopravní podnik hl. m. Prahy začne o víkendu s napojováním nové smyčky Depo Hostivař na městskou tramvajovou síť. Práce si vyžádají dvouměsíční výluku tramvajového provozu v Černokostelecké ulici mezi zastávkami Nové Strašnice a Ústřední dílny DP. Díky provizornímu přejezdu se z/do vozovny Hostivař (Ústřední dílny) dostanou po jedné koleji alespoň prázdné tramvaje.

Výluka začne v sobotu ráno a potrvá do pátku 12. srpna. Vedle napojení nové smyčky u stanice metra Depo Hostivař využije DPP výluku i k opravě úseku Nové Strašnice – Ústřední dílny DP. Po dobu výluky budou linky 16 a 95 zkráceny do obratiště Nové Strašnice.

Zahájení stavby smyčky Depo Hostivař. Pramen: DPP/Václav Holič

Zahájení stavby smyčky Depo Hostivař (březen 2022). Pramen: DPP/Václav Holič

Novou tramvajovou smyčku Depo Hostivař začal DPP stavět v polovině března. Koleje samotné smyčky jsou již všechny položené, nyní je potřeba napojit je na hlavní trať v Černokostelecké ulici pomocí dvoukolejného trojúhelníku.

Smyčka Depo Hostivař vzniká na místě stejnojmenného obratiště autobusů mezi stanicí metra, křižovatkou Černokostelecké a Sazečské ulice a parkovištěm P+R. Autobusové obratiště přitom nezanikne, ale dostane novou podobu. Bude uvnitř tramvajové smyčky včetně odstavných ploch pro autobusy.

Vybudování nové tramvajové smyčky umožní DPP prodloužit spoje, které v současnosti končí na obratišti Černokostelecká. V následujících letech je v plánu prodloužení tramvajové tratě do Štěrbohol, proto bude smyčka připravena i pro ukončení spojů z východní strany. DPP ve smyčce buduje tři nástupiště: pro výstup, pro nástup směr do centra a pro nástup směr z centra. Čtvrté nástupiště bez kolejí bude sloužit autobusovým linkám.

Tagy dpp tramvajová smyčka Depo Hostivař
21 komentářů