DPMB otevírá letní kurzy pro řidiče autobusů a tramvají, zájem mají hlavně studenti

Nové uniformy pro zaměstnance Dopravního podniku města Brna. Foto: DPMBNové uniformy pro zaměstnance Dopravního podniku města Brna. Foto: DPMB

Řada studentů zůstane jezdit v DPMB i po skončení školy.

Dopravní podnik města Brna (DPMB) letos ve výuce nových řidičů zacílí opět i na studenty vysokých škol. Kurzy pro řidiče autobusů a tramvají chce nalákat studenty jako brigádníky. Aktuálně jich pro DPMB jezdí jedenáct.

„Letní kurzy pro budoucí řidiče autobusů a tramvají bývají každý rok nejrychleji zaplněny. Velkou část účastníků tvoří vysokoškolští studenti. Během prázdnin projdou kurzem a začátkem semestru mohou začít jezdit. Směny si vybírají podle svých možností,“ vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. V obou prázdninových kurzech jsou stále volná místa.

DPMB otevírá dva kurzy, každý pro 16 zájemců o tuto práci. Školení na autobusy trvá čtyři měsíce, na tramvaj dva měsíce.

Se studenty na pozicích řidičů má dopravní podnik jen ty nejlepší zkušenosti – dopravce získá zodpovědné šoféry a studenti brigádu a volnost ve výběru směn. Mnozí z nich u profese zůstávají i po dokončení studia. Takových řidičů má podnik aktuálně 15, mezi nimi i Kristýnu Hipskou.

Skvělé pro mě bylo, že jsem mohla jezdit tak, jak mi to vyhovovalo při studiu. Dodnes se mi líbí, že jsem na pracovišti sama, sama odpovídám za svou práci, ale přitom jsem pořád mezi lidmi. Navíc je to práce hodně pestrá. I když jedu dva dny po sobě stejnou linku, nikdy to není úplně stejné,“ říká Hipská, která s řízením tramvaje začala při studiu fakulty veterinárního lékařství. Na plný úvazek v dopravním podniku jezdí tři roky.

Podmínkou pro přihlášení do kurzu je minimální věk 21 let, řidičské oprávnění skupiny B a čistý trestní rejstřík. Prvním krokem je úspěšné absolvování nástupního psychologického vyšetření, následně účastníci kurzu projdou 35denní teoretickou výukou a praktickým výcvikem. Na závěr je čeká složení praktických a teoretických zkoušek. Výhodou pro studenty je sutečnost, že už během kurzu pobírají mzdu.

Další kurzy dopravce otevírá na autobus 1. září, na tramvaj a trolejbus 3. října 2022.

Tagy Dopravní podnik města Brna DPMB
13 komentářů