Dopravní podnik převezme první autobusy SOR z nové soutěže, tendr na 300 vozů má zpoždění

Bus v pražské MHD. Autor: DPP - Petr HejnaBus v pražské MHD. Autor: DPP - Petr Hejna

Dopravní podnik hlavního města Praha (DPP) zařadí ještě do konce roku do provozu první nové autobusy od společnosti SOR Libchavy,

Dopravní podnik hlavního města Praha (DPP) zařadí ještě do konce roku do provozu první nové autobusy od společnosti SOR Libchavy, které vysoutěžil letos na na podzim. Do konce července příštího roku by se tak ve flotile DPP mělo objevit 110 nových autobusů.  Vyplývá to z kontraktu zveřejněného v registru smluv. Dalších 300 autobusů, které DPP chce koupit, ale zatím nemá jasného výrobce, zakázka ale míří nejspíše k domácímu výrobci Iveco.

Dodání prvních autobusů ještě letos potvrdila mluvčí DPP Aneta Řehková.  „Je předpoklad dodání jednoho autobusu SOR BN 11 Euro VI (Low – Entry) v 51. týdnu roku 2017. Zbylých 49 ks bude dodáno v průběhu 1. pololetí roku 2018 v souladu s uzavřenou prováděcí smlouvou,“ uvedla Řehková. Všech padesát autobusů by mělo být dodaných do konce července. Dopravní podnik za ně zaplatí 219 milionů korun.

Podobný harmonogram má dodávka kloubových autobusů NB 18, kterých má SOR do konce července dodat 60 kusů. DPP za ně bez DPH zaplatí 433 milionů korun. Dalších 90 autobusů má přijít později.

Všechny autobusy budou vybaveny celovozovou kompresorovou klimatizací, chybět nebude ani automatický hasicí systém v prostoru motoru, jenž by měl zvýšit bezpečnost dopravy. Autobusy disponují například couvacími kamerami, kloubové autobusy navíc i kamerami pro sledování obou boků zadní části vozidla.

DPP vyhlásil už loni celkem tři soutěže na nové autobusy. Největší zakázka na 300 nízkopodlažních autobusů ale stále není uzavřená. V ní proti sobě opět stojí dva největší autobusoví výrobci v zemi: SOR Libchavy a Iveco Czech Republic. Soutěž se táhne i proto, že ji už řešil antimonopolní úřad a kvůli řadě námitek se už vyměnila i hodnotící komise. „Soutěž pokračuje a předpoklad výběru nejvýhodnější nabídky je v řádech týdnů,“ dodal Řehková.

Tagy dpp Iveco SOR Libchavy
1 komentář