Dopravce oživuje vraky. Po pojízdné prodejně vrátí na silnici předválečný náklaďák

Náklaďák Škoda 104 z roku 1937. Pramen: MilktransNáklaďák Škoda 104 z roku 1937. Pramen: Milktrans

V jihočeské Madetě a jejím dopravci Milktransu mají rádi veterány. Už loni postavili na kola starý bus Praga RND, letos

15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
babosedy

Jeden babosed je v sadech severně od Radobýlu a jeden zase na severním okraji Doupovského prostoru. Oba jsou k nalezení na satelitních mapách.

železničář v důchodu

Paráda – jen tak dál: je to radost dovědět se, že ještě existují inteligenti nejen jako soukromníci, ale i ve vedení firem!
A pokud jde o ty „babosedy“, tak už roky při občasných cestách po trati Kralupy nad Vltavou – Slaný sleduji, jak se v (oploceném) sadu u „Hlásky Strojírna“ (u přejezdu silnice do Drnova) pomalu rozpadají rezivějící dávno nepoužívané 3 různé „babosedy“ (tuším, že je to „B40“, „Jelcz“ a „Avia“) – ale nevím, komu by se třeba hodilo upozornění na ně …

petr.r

já to napíši zkráceně, auto s jednookruhovýma brzdama, kde v okruhu je i řízení nemá nasilnici co pohledávat. Kdyby místo toho slevnily produkty aby mezi lidmi nebylo madeta-zloděj tak je to lepší reklama a zajímalo by mně, kdo je majitelem v TP.

noerf

petr.r: Madeta je především kvalitni značka a záleží také, jak moc šlape na krk dodavatelum mléka, protože si je dlouhodobě potřebuje udržet a ne zlikvidovat.

Václav

Řeknu to asi takhle. Jsem malý zemědělec z okolí ČB. Madeta v jižních Čechách zlikvidovala všechny malé chovy. Jednoduše vypověděli smlouvy na mléko. Vymluvili se, že se jim nevyplatí zajíždět. Přitom přes naší vesnici stejně projíždí. A už před tím malým dodavatelům platili o korunu/l méně.

J.L.

Dobrá manipulace. Ten článek je 11 let starý!

AAA

No a? Rakušáci už dneska mlíko nevykupujou?

Spidour

A Madeta ma monopol na vykup?

Václav

V regionu v podstatě ano, protože široko daleko žádná jiná mlékárna není. Ještě sem zajíždějí Němci, ale také nové dodavatele neberou.

Spidour

Dobre, ale to jste si museli byt vedomi celou dobu podnikani, to jste neudelali zadnou pojistku? (Novy odberatele, vlastni zpracovani, zalozeni spolku pro vetsi trzni silu atd..)

Ja tam mit takovahle rizika pro podnikani, bez moznosti zajisteni se, tak co nejrychleji couvam. Poukazka na prusvih.

O Madete to rika to, ze bud ma plan, co s vypadkem dodavatelu a je si vedoma sve sily anebo to vedou lidi bez vize.

Nicmene produkty maji kvalitni, jejich maslo je spicka v regalech (cenou i kvalitou)

František

Se škraloupem v podobě zbytečně dlouhých jízd kamionů s důsledky na naše zdraví i světový mír. Dodávali místní zemědělci tak špatné mléko?

Václav

Chyba se stala už v minulosti, že se mlékárny privatizovaly. Všechny mlékárny byly kdysi založeny, jako hospodářská družstva, která patřila rolníkům, každý jednotlivý rolník byl spoluvlastník mlékárny a tím měl zajištěn odbyt. Komunisti to rolníkům sebrali a po listopadu už se to nevrátilo a šly do privatizace. Jediná mlékárna, která se povedla vrátit zemědělcům, byla Olma, jenže to se nakonec povedlo skoupit Babišovi. A stavět dnes novou mlékárnu na zelené louce představuje velký vstupní kapitál, který v zemědělství není. Jenže na západě pořád mlékárny patří zemědělcům a ti u nás nakupují, jednom, když mají mléka málo a za nižší cenu,… Číst vice »

Spidour

Prominte, ale tohle jsou jasna rizika, ktera jste mel pred sebou celou dobu. 30 let je sakra dlouha doba na adaptaci a rikat Madeta je zla, protoze nevykupuje, je plac na spatnem hrobe, s tim jste mel pocitat a pripravit si na to business plan.

Václav

Kdybych s tím nepočítal, tak jsem dnes na pracáku.