Dokument: Ministerstvo hodnotí první dny provozu nového jízdního řádu

RegioJet a jeho první rychlík na lince R8 z Brna do Bohumína. Foto: Květoslav HavlíkRegioJet a jeho první rychlík na lince R8 z Brna do Bohumína. Foto: Květoslav Havlík

Ministerstvo dopravy se vyjádřilo k situaci na české železnici, která nastala v neděli se změnou jízdního řádu. Dokument rozeslaný jako

Zpět na článek
139 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
X 1

Ministerstvo Dopravy hodnotí …. . Ministerstvo velmi oceňuje lobotomický zákrok provedený na všech úřednících ministerstva. Ukazuje se, že potíže liberalizace a absolutně nezvládnutý nástup nového GVD 2019/20 jako takového, je zodpovědným osobám naprosto šumafuk. Bravo!!! Všechny vládní partaje na tajném výjezdním zasedání v orlím (čapím) hnízdě, doporučili stejný zákrok provést všem co se zabývají dopravou v periodikách. Začne se Hanzem Fůrou a následovat budou spolupracovníci Zpopravy a zejména dikutující, kteří nejvíce držkují. Dále se papaláši zavázali, že pokud by nepomohlo ani vygumování palic fandům dopravy a šotoušům, bude kobliha vecpána do kebule všem zbývajícím cestujícím. Ať se jim to líbí… Číst vice »

Jan

„mohlo dojít k… novému zasmluvnění vyšší kvality služeb (lepší vagony, zásuvky, WI-FI) a dodržování přísnějších pravidel pro přepravu osob se zdravotním postižením.“.
Jsme rádi, že na R9 přes Brod jste zvýšili kvalitu a sebrali nám jediný vagón s wifi a zásuvkami. Jezdí tam teď totální šroty (Bee273 a BDs449). Díky, ČD navždy! Už aby to tu převzal regiojet.

Hen ten oný

Áno, áno, pravdu díš. Ovšem „o“ v textu uzavřeném do závorek nutno zaměnit za „i“. 😁 😁 😁

Otmar

MD jezdí luxusním autem s vlastním šoférem. Tomu jsou nějaké vlaky které používají plebs u zádele.

Kopr51

Přimlouval bych se, aby MD alespoň před vjetím na přejezd tento ošklivý postoj k vlakům – které používá plebs – odložily stranou.

Kopr51

oprava: odložilo

Viťa

A že personál Národního dopravce nechává cestující ve vlaku močit na chodbě, ministerstvo taky řeší? 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=lQkKpIHMIzI

X 1

Tak to je síla.

Hodně štěstí

A kde máte důkaz, že nešlo žádné WC? Prostě se jim nikam dál nechtělo, tak se vymočil na průchodkách. A pokud dotyčný vám začne močit a vy ho neuvidíte, tak jako co s tím asi uděláte? A i kdyby průvodčí není žádný strážník. Tohle si má řešit ministerstvo dopravy s ministerstvem vnitra, tj. bezpečnost ve vlacích.

Viťa

Já nevím, jestli WC šlo nebo nešlo a je mi to úplně jedno… Dyť i ti dotyční se netají tím, že tam močili a kouřili! A že průvodčí není strážník? Myslel jsem, že zaměstnanci ČD mají dbát na dodržování přepravního řádu a tím pádem na pořádek a bezpečnost cestujících

Hodně štěstí

Jenže na to nemá zákonné páky. A nebo je možnost zavolat PČR a pak tam stát třeba i 30 minut.

Jarda

Ac jsem zamestnanec CD, tak toto personal totalne prosral..takovy individua okamzite vyhodit

Kylchap

Průvodčí, pokladní GWTR mají firemní dress code. Dnes na vlaku Lendrbánu Jirkov – Žatec neupravený mladík v džínách a ušmudlané mikině. Poznávací znamení – v ruce POPka.

Vladimír D.

Já myslím, že místo demontrací na náměstích proti Babišovi by se mělo spíše demonstrovat před Ministerstvem dopravy. Takový chaos …

V.N.

Kdo má pod palcem Ministerstvo dopravy ? Není to náhodou ANOfert ?

HonzaX

Zatracená vláda, zase mi nehoří fajfka. To je asi váš přístup, že… Za to, že Arriva podcenila vše, co mohla, může premiér a ministr.

jan

Že borci z MD, odboru osobní veřejné dopravy nevylezou taky trochu na vzduch, třeba to okomentovat do televize a podobně.

Pedro72

Nevím, jak jinde, ale R8 zvládl RegioJet rozjet velmi slušně, jeho problémy kopírují předchozí stav s ČD: Neděle večer/pondělí ráno přeplněné vlaky směr Brno, Čt/Pá to bude v opačném směru. Zpoždění nabírají vlaky kolem Přerova i nadále, většinou do 10 minut. Po jihomoravské části jezdí drtivá většina místních i nadále na tarif IDS. Tady se zatím opravdu nic zvláštního nestalo, až na chybějící jednotný tarit. Za ten by někdo měl dostat přes uši. Jenže Kremlík je nedotknutelný a trestat někoho menšího nemá cenu.

Hodně štěstí

Kremlík zapaluje adventní svíčky.

EC104

Prý se dá jet s jančurou brňákem na režijku, do konce roku akceptují jízdní doklady ČD…

Pacicka

Jenže režijka není jízdní doklad ČD, takže nedá.

EC104

Ale dá, dnes vyzkoušeno…

Jaaa

Kdo to riskne? 😀

KarelF
Karel

Článek jak z Rudého práva,před 31 roky.Vše je v pořádku,zem vzkvétá.Soudruzi,zatleskáme si,dáme chlebíček ,rudý karafiát a jdeme domů .Vše je vyřešeno.

nowas

A první arriváckej rychlík zase úspěšně rozvrátil křižování na 070.

milan

Už cítíte na vlastní kůži, co to je být Banánovou republikou?

John

Ministerstvo popravy je ve svém zhodnocení úplně mimo. Proč není zveřejněn totální rozklad a bordel na kolejích? Podle toho, co jsem si od těch úředníků přečetl, se mu zdá, že hodnotí železniční dopravu v úplně jiné zemi.

Panda

MD hodnotí primárně vlaky objednané MD a tam žádný rozklad neprobíhá. Jen žádný R/Ex dopravce nesplňuje standardy na vozidlech (RJ, Arriva ani ČD). A na dálkovku má taky velký vliv stav infrastruktury (za poslední 2 dny sesuv, strhlá trolej, velké vlivy výluk, přenášení zpoždění pomalu po celé ČR, přeplněnost 1. koridoru)…

Hezky česky

Hlavně jak tady všichni „odborníci“ ví, hned po 30-ti hodinách provozu, že je všetko na hovno, všetci si přišli nakrást jejich dotace, dokonce se zde objevil i nacionalismus něco o němcích, jak to bude jezdit za měsíc, rok, dva, pět… Kolo dějin se prostě nebude točit pozpátku. Jistoty jsou jasné: – Liberalizace pojede dál – ČD dále bude ztrácet neudržitelný podíl dopravy na úkor konkurence – Nahoru pojede kvalita a dolů cena, navzdory sentimentalitě, demagogii a hysterii Trh je totiž přítel s tím, kdo přátelí se zákazníkem a nejlíp plní co on chce, ON je pán. Arriva selže, ok selže,… Číst vice »

rambo001

Pravda předělané 628 jsou jistě ta kvalita, co jde nahoru. Když jsem koukal jak si stewardi přehazují na konečné papírové cedule z jedné strany na druhou kvuli obratu soupravy tak na mě dýchla ta kvalita. 😀

Hezky česky

Je kvalita za nějakou cenu při splnění zadaných kritérii, protože cenovou nabídku měli nejlepší byli vybráni, ostatní měli cenovou nabídku horší, proto vybrání nebyli. Tím, že se smějete vítězi soutěže, smějete se nejvíce těm co dopadli ještě hůře v pořadí a ani vybrání nebyli…

rambo001

To nemění nic na faktu, že se tu nahrála malá domů Regiojetu, který dostal 2 letý odklad, kdy muže nasadit tenhle šrot. I když vyhrál poptákové řízení s tím, že nasadí něco z 21. století ne z 80. let 20 století. 😀

Hezky česky

Za prvé je něco jako volby, ty nějak dopadly, demokracie není nic extra, ale lepší než totalita. Za druhé, byly nějaké podmínky soutěže. Za třetí velké domů se hrajou na železnici daleko delší dobu a až dodnedávna jedna strana ukázalovala všem okolo fakáče, možná i to hraje roli. Za čtvrté konečný výsledek bude lepší než původní stav. Za páte upozorňováním na nepodstatnosti co cestujícího nezajímá, jako nějaké cedule, ukazuje te na to, že vám jde úplně o něco jiného a to je celé dva dny jako kafemlejnek. Žabo-myší spory na železnici jenom odebírají cestující, na spoustě míst dálková autobusová doprava… Číst vice »

rambo001

Prostě zatím ta Vámi adorovaná liberalizace železnice, pro mě jako každodenního cestujícího přinesla aktualně zhoršení kvality dopravy. Když si tedy vezmu čím jsem jel dnes a čím jsem jel minulý týden. To že to je podle kraje a RJ jen přechodné období na 2 roky mě opravdu nezajímá. Nikde taky neni psáno, že se pak v tom roce 2021 RJ nedohodne s krajem na prodloužení této vyjimky. Takže tu ty německé šroty taky mužou strašit dalších 5 let.

Hezky česky

A já nedávno jel v 460-tce v slepenině v nepovedeném obývákovém s prošoupaným linem, provedení ze zbytkem. Stav tohoto sezení proti tomu co dali vám, je drzost nasazovat na koleje, ale zde navíc nedali politici ani volbu, sakumprásk další 10 let bianco šek. Každá karta má dvě strany, u vás dojde navíc ke zlepšení, než by to původní tam ještě lítalo dalších pár desítek let, vždyť to jezdí až do rozpadu…

Kylchap

14. a 15. prosince jsem jel z Ústí nad Orlicí do Jablonného v Orlických horách a zpět Panterem. Na minutu přesně, pohodlně, ve voze čisto.

Tronda

V létě jsem tam taky jel 163+3 šroty pochybného původu, smrad a špína, na WC jsem raději nešel.

Kylchap

Trondo, že Vy máte stále takovou smůlu. Sudičky Vám nepřály?

Tronda

Těžko říct, vy zase máte štěstí, když vás ČD vzali do panterem do Jablonného ještě den po-té(15.12.0, co tam přestali jezdit. To byl nějaký SV nebo komerční vlak?

Kylchap

Tisková oprava: text „14. a 15. prosince“ přelepte textem „7. a 8. prosince“.

Pacicka

To, že jezdí 460 je jen věc kraje. Pakliže by si řekl tomu dle vás špatnému dopravci, že chce něco jiného a ZAPLATIL to, tak by to tam bylo. Tady se prostě pořád zaměňuje to, že kraj na to nemá, tak jezdí levný bezodpisový šrot, ale může za to ČD.

Filip

znite jako – ano bude líp, to vidíme na kazdem kroku ne jen zeleznici..

Soukromý kůň

Hezky česky – napsal jste to velmi výstižně. Že na vás začne reagovat nějaká režimka se dalo čekat.

John

→ Soukromý vůl
Režimka jo? Pokud se tak na dva tři dny zamyslíš, možná přijdeš na to, že ne všichni jsou zaměstnanci ČD a i přesto výrazně nesouhlasí s bordelem, který tu vznikl (a stále trvá) v neděli.

Soukromý kůň

Tak určitě… železnici používá 10% lidí, běžní lidé ani netuší, že se mění nějaké GVD, zato zde bylo nablito 700 příspěvků plných zášti. Modráci jich určitě napsali stěží 10. 😀

Petr

kolik jich tady blijou soukromí koňové? 5?

Mirek

Splašený kůň, stačí se mrknout na facebook arrivacz, tam to opravdu jen na modráky nevypadá..a pějou tam samou „chválu“…

rambo001

„Režimka“ aha tohle je to škatulkování ve stylu, že pokud člověk neskáče do stropu ze šrotu, co nasadili soukromý dopravci se souhlasem kraje tak je automaticky člověk co má režijku. Vy jste taky koukám jedl vtipnou kaši, když si neuvědomujete, že tu jsou lidi co jezdí do práce každý den také něčím jiným než je autobus nebo auto. 😀

Leinad

Člověk, který tím jezdí do práce, ví co bylo za šroty před tím.
R Praha-Kladno v 814.

Jaaa

Velmi výjimečně. Koukám na to z okna.

Panda

Jenže tři roky bude potřebovat každý dopravce na nová vozidla, s tím by měly kraje/MD vypisovat VŘ, pokud nebudou chtít ojetiny…

Petr

jasně ciwe, páč dopravci měli jít do soutěží s tím, že před podpisem smlouvy nakoupí nové soupravy, aby měli vše super už od prvního dne, že? a kdyby náhodou v soutěži neuspěli, tak si soupravy využijí jinde. Přechod bude nějakou dobu bolet, ale poté se ukáže, že to byl jednoznačně krok správným směrem

nowas

Vyhrála největší bída – nejmenší cena pro objednatele.

Šotouš.cz

Jel jsem 845 111 a hned mi to pripomelo Regionovu

KarelF

Hezky Česky ich liebe deutchland tak se vemte se všema němcema za ruce jděte s nima do německa. Někdo vidí nacionalismus někdo je patriot. Bohužel nejsme patrioti jako třebas Američané kteří mají vlajku u dveří do domu na helmě v práci na okně auta prostě všude tam kde si myslí, že svou národní hrdost mají dát nějak najevo, protože jsou Američané s velkým A. Možná je to přehnané, ale pokud by jsme my Češi byli patrioti minimálně na polovičním levlu pak by jste tomu neříkal nacionalismus. Takže já jsem patriot, protože jsem Čech. A mimochodem si pro toto vážím Moraváků,… Číst vice »

KarelF

„Pochybuji totiž, že by terno dneška bylo vrátit celostátní ČSAD 40 let starých karos“ to jste řekl správně jenže s takovou malou chybkou ono se to téměř děje a za se jsme u té slavné arrivy. On je to totiž obchodní model této firmy vyštípat stávajícího dopravce převzít vozopark a na kritizovaném vozoparku jezdit dalších deset let. Praha Horní Počernice dopravce Hotliner, po řvaní občanů a hlavně paní starostky a jejího ansámblu dopravce skončil nastoupila s velkou slávou Arriva čím začala jezdit tím co koupila od Hotlineru jenže, protože Arriva DB Company tak je vše OK. Můžeme přejít k jinému… Číst vice »

Novotny

Proc se neresi statni jednotny tarif vcetne sitovych jizdenek na vsechny blaky v zavazkove doprave. Za prijatelnou a jednotnou cenu. At si jezdi treba fialove nebo bile natrene vlaky jakehokoliv dopravce, pokud budou na sebe navazovat a nedelat si naschvaly s ujizdenim pripoju. Resi se stale kvalita, ale ze zacaly na nekterych trasach jezdit retrovraky, to uz Ministerstvo dopravy a jejich kontrola neresi. Stejne to zaplati danovy poplatnici, tak je jedno, zda to jde na ukor kraju nebo statu.

TomikV

Yes

EC104

Tak trochu se dívím, když už začal ten cirkus dopravců, že si nevypujčili i Rybáky

KarelF

🙂 🙂

Kopr51

Zavčas po zahrádkách posbírat vagony. Ubývá jich!!

Kopr51

Přátelé, představte si tu nudu, kdyby všechno jelo jako dráha! Teda teď jsem to domotal…

Lada

Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos.

pozorovatel

A v tom je asi ten hlavní důvod, proč ministerstvo chaos nezvládá a vidí v něm pořádek …

Hen ten oný

Keby dačo, tak nič, a keby volačo, tak vôbec nič ! 🙂

vojta

Zajímavé že jsem si nevšiml toho bezproblémového přechodu na nový GVD u českých drah.
To ale nikoho nezajímá, protože to jsou České dráhy. Tak hlavně že pan Sůra má soukromníky a má o čem psát.

*h8*

čistě technicky :co Židlochovice – Hrušovany ? Pravda, šlo jen o krátké prodloužení stávající linky.

Sůrovi soukromníci

S nedodržením standardu nárážejte na jiné „dopravce“…pokud vám to dovolí

Paja

Dodržovat standardy musí jen „soukromníci“?

Tronda

Podle modrého zákona ano, nasazení B na mezinárodní expres do Lince, bylo přece pro cestující příjemným zpestřením, protože si mohli užít otevřeného okna.

Jenda-71

Arriva ze Starého Města do Uherského Hradiště stále jezdí zdarma, nemají Popky. Průvodčí nebyla cestujícím nebyla schopná říci, jestli budou muset na Uherský Brod přestupovat, prý to není její starost. Cestou zpět s jízdenkama totéž. Průvodčí sice zpočátku velmi ochotná, ale naprosto neprofesionální. K cestujícím, kteří byli neodbytní se svými otázkami (slušnými), byla po chvíli dost protivná.

Honzíček

Zlatej monopol ČD, 🙁

Hezky česky

A není to málo, ne rovnou ČSD?

J.K.

Chápu že mají nějak zpožděný POPky, ale proč to nemůžou vypsat, to už dneska nejde?

Jirka

U ČD se to již nedělá, předpokládám, že u soukromých dopravců to bude stejné.

Panda

A jak souvisí objednávka a kontrola MD s Os do Uherského Hradiště?

suri

Já tedy nevím, když se člověk koukne na GRAPP, tak si nemůže nevšimnout velkého množství oranžové a červené, značící, že jsou dost velké problémy s pravidelností. Na GRAPPu to teď v podvečer opravdu vypadá jako by zemi postihla kalamita.

Do soboty relativně spolehlivá R16 jezdí velmi nevyzpytatelně, Ex6 na tom není o mnoho lépe, R11 darmo mluvit, takže prakticky v celých západních Čechách je cestování adrenalinový zážitek. A tam, kde jsou v rámci IDS navázané na vlaky autobusové spoje, možno veřejnou dopravu zabalit rovnou.

Haha

A taky Ex6 zbytek po výlukách (Mariánky-Cheb) a R16 taky vliv přenosu od Os Horažďovice předměstí – Klatovy (ty si vozí zpozdeni od čekání na R11)…

suri

Je otázka, jestli je při tak hustém intervalu R16 opodstatněné její čekání na zpožděné Os od Horažďovic, když to pak spolehlivě rozvrátí provoz na rameni Klatovy – Praha po celý den

Leinad

Bylo by fér brát i příčinu zpoždění

Kubrt

Ministerstvo by se mělo vyjádřit k absenci SJT, to je dnes daleko větší problém než porodní bolesti nových dopravcu.

Dushan

S ohledem na uvažovanou drahotu jízdného dle SJT, bude jeho praktické využití marginální.

michal

Nemáte pravdu, mnoho lidí jezdí za obyčejné jízdné ČD a vůbec neřeší nějakou slevu.

Radek Janata

Ještě před nástupem Jančury se říkalo, že na obyčejné jízdné jezdí asi 5% cestujících, to není moc. Dneska to bude ještě míň.

Nicméně jedna skupina to využívat bude, studenti a důchodci, protože když to vydělíte čtyřma, tak už rozdíl oproti tarifu dopravců (vydělenému čtyřma) bude poměrně malý.

Dushan

Souhlas snad jedině se seniory, pro které může být nákup na eshopech příliš komplikovaný pro příležitostnou jízdu, naopak pro mladší, resp. častější cestující, bude využití SJT minimální.

michal

SJT se bude prodávat lidem, kteří chtějí jet na jednu jízdenku, to jsou všichni ti křiklouni, kteří brečí, že je to pro ně dnes moc komplikované.

Marťas

Souhlasím, že jsou to spíš křiklouni. Až budou postaveni před hotovou věc, tedy zaplatit za jízdenku SJT mnohem víc než za jízdenky IDS a dopravců, tak vyměknou.

babilon

Hromada lidí pár drobných neřeší. Když budou moct jet z Huslenek do Brna na jednu jízdenku místo tří, tak s vyšší částkou nebudou mít problém.

Marťas

Nejde o to, jestli řeší drobné. Ale za ten rok se naučí jezdit na jiné jízdenky a budou si je automaticky kupovat dál. A z Huslenek do Brna to jde i na dvě, ne? Přes Olomouc s ČD.

dopravák

Ony ty tři dílčí jízdenky v součtu asi ani vůbec nemusejí být levnější než ta jediná, protože v ceně jízdenky dle SJT bude „nástupní sazba“ zahrnuta jen jednou a ne třikrát (resp. 3 různé).

Míra

To si musí MD rozmyslet, zda bude prodávat „státní“ jízdenku po vlastních tratích za nesmyslně vysokou cenu nebo zda podpoří cestování vlakem. Nezapomeňte, že od státního tarifu se bude odvíjet i maximální „státní“ sleva, tak není ani v zájmu daňových poplatníků držet cenu nepřiměřeně vysoko.

Tronda

Tak ono jde taky o to, že nejvíc křičí lidé, kteří nejsou zvyklí za jízdné platit a protože teď na některých relacích platí všichni, tak křičí. Ale až bude SJT, tak si stejně jízdenku nekoupí, ale pojedou radši oklikou. Normální lidi jezdí na víc jízdenek už dnes, i když jedou pouze s tí správným dopravcem, protože je to běžně o polovinu levnější.

Lektor

No a taky všichni kteří nebudou moct využít na celé trase in-kartu, těch bude mnohem víc než 5%.

R2R2

Podle me to bude vyuzivat znacne mnozstvi prilezitostnych cestujicich, kteri nechteji zkoumat, ktere vsechny dopravce mohou vyuzit, kde a jak koupit jejich jizdenky. Situace predtim byla jina, dopravce byl pouze jeden. Navic mam trochu strach, ze treba i bezna zpatecni jizdenka, ktera se prodavala s drobnou slevou byla pocitana jako „neobycejne“ jizdne.

Míra

Dushane, je-li „ve státním zájmu“, aby lidé jezdili vlakem, tak bude jízdné přijatelné. Rozhodně by měly být skupinové slevy, aby jízdné konkurovalo autům. Proto měl být už SJT dávno hotový, aby dopravci, co vysoutěží nějakou linku, ho bez výhrad uznávali. Pokud bude jízdné drahé, tak nemá smysl SJT dělat. Měla by to být určitá obdoba krajských tarifů.

Dushan

Bylo by to pěkné, ale bylo vícekrát avizováno, že ceny SJT budou vyšší nežli jízdenky jednotlivých dopravců. O skupinových slevách – obdoba např. skupinová víkendová jízdenka ČD, jsem se v souvislosti se SJT zatím nedočetl. Roční jízdenka SJT má být dražší nežli celosíťová ČD IN 100.

Tronda

IN 100 neplatí na všech tratích, a pokud z roční síťovky má mít každý dopravce v ZDO odpovídající alikkvótní část ze zaplacené ceny a stát si zároveň neumí dupnout na svoji firmu, bude to holt dražší.

Míra

Tak aspoň vidíme, jaký má stát a MD zájem. Buď to bude to jen fraška, aby „se neřeklo“, nebo to bude SJT podporující cestování vlakem. Koleje spravuje (většinou) stát. Jedna jednosměrná jízdenka by neměla stát (zhruba) více jak dvě až tři krajské celodenní jízdenky.

Tronda

Bohužěl, vysoká cena SJT je díky tomu, že ten největší dopravce v ZDO má tak drahé jízdné, že toto musí být ještě dražší a stát nedokáže nebo nechce dokázat svému dopravci dát befelem cenově přijatelný tarif, který by pak lidi motivoval k cestě vlakem.

Mrc

Co je drahého na koruně za kilometru? Nebo vy radši 628 co by etalon kvality a ceny?

Tronda

Tak ona to u ČD není koruna za kilometr, ale mnohem více. Např. v kraji, kde svět je ještě pořádku, v relaci Kostelec u Jihlavy – Horní Cerekev (chtěl jsem dát Horní Vilímeč, ale z neznámého důvodu mi to nechce ukázat cenu na jednu jízdenku, nevíte proč, když tam všude jezdí jen ten správný dopravce?), to po mě chce 33 Kč, na 15 km, tedy 2,2 koruny na kilometr, to je víc než dvakrát tolik, kolik uvádíte.
A za takovou cenu tu máme u toho správného dopravce jako etalon kvality a předražené ceny Bmo, BDs, B, Bymee, 810, 010, atd.

Dushan

Dneska jsem měl cestu do Plzně za 95Kč v obou směrech, tj. 0,89Kč/km.

Tomáš Záruba

Na SJT je nejdůležitější hlavně síťová jízdenka, protože to bude konečně dokladu umožňující reálnou „svobodu pohybu“, byť by to chtělo ještě vychytat výluku místenkové povinnosti.

Karel

Rudé Právo před 31 roky.Soudruzi naše země vzkvétá,vše je v nejlepším pořádku.

Petr Nick

Ať hodnotí cestují v diskusi . . Nebo radši ne. .

Hezky česky

S tím se dá souhlasit, pár zpožděných vláčků, pár závad, vlaky jezdí, na to jak málo času na přípravu bylo, se to jistě postupně utřepe.
To důležité bude, co se vypíše v roce 2020 za soutěže či konzultace!

Panda

MD by už ideálně mělo vypsat VŘ na linky, na kterých končí smlouvy za tři roky (např. linky Arrivy), aby byl čas koupit nové jednotky nebo aspoň upravit starší dle zadaných (přísnějších) podmínek.

Míra

Když MD vypíše VŘ bez podmínky stáří vozů a případně lokomotiv, tak budou jezdit vždycky ojetiny. I když do vozů doinstalují wifi, tak vozy odpovídají požadavkům na bezpečnost v době uvedení do provozu. Před nějakou dobou jsem jel údolím řeky Unstruty, kde na odstavných kolejích u cementárny v Karsdorfu stálo mnoho odstavených jednotek DB, co teď jezdí u Arriva a DB company.

KarelF

Tak tady stojí ty úžasné Německé vlaky pro nás Čechy, když to je na satelitní mapě google tak to už tam asi nějaký pátek budou stát pěkný šroták.

https://www.google.com/maps/place/Karsdorf,+N%C4%9Bmecko/@51.2570874,11.6504938,409m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x47a42801b889553b:0x4236659f806e700!8m2!3d51.2719518!4d11.6560487

Hezky česky

Jakože si ČD koupí nové vlaky, to se stává výjimečně, to ani neumí a nebo to jde na čistý dluh bez splácení jistiny.. 😀 Nebo že tam zase bude zpátky jezdit co dosud? Ale no tak, to jim za tu dobu v kopřivách zreziví. 😀 ČD dobrý, až se najde alternativec, tak lepší. ČD myslím, až někde kolem 66 procent trhu jsou schopny klást odpor v nabídkách, ony moc dobře ví, že jediná chance, je blokovat řízení. Nakonec budou mizet až ke konečné privatizaci, pod 50% trhu to pak asi PPF koupí a udělá z toho normální firmu, tedy ziskovou,… Číst vice »

Míra

Tak kdyby na rychlíkové lince Rakovník – Praha jezdilo to, co dosud, tak jsem spokojen. Teď tam jezdí Arriva a (schrott) company.

Hezky česky

Byly nějaké podmínky soutěže co objedntel požadoval, nebo to není důležité, co?
Doteď tam jezdilo co, že ministersvo přišlo s přednostním vypsáním tendru právě tam? Ale ok.
Neosvědčí se, bude tedy významně prodělávat, ok. Nebude plnit k čemu se zavázal ve smlouvě s objednatelem, ok pak v krajním případě bud nahrazen, ok a vy to už všechno víte po pár desítkách hodin provozu? Jste dobrej..

Jaaa

Pane, vy jste marnej… Co když předřečník tak nějak kritizuje už ta kritéria, hm?

Filemon44

Hlavně vy tu třepete svoje moudra v nepřetržitém provozu

nowas

Na těch odblešenejch(doufejme) 845 se utřepe každou chvíli něco. S tím se dá souhlasit.

karel.f

RegioJet R8 spoj 1117 dne 15.12.2019 druhý vůz za loko netopil.

Petr

A řízek je tam navíc dražší . Hanba RJ . Tolik špatných věcí a přesto jsme si o dva fousy pomohli . Tak co to tu do teď bylo .

Jan Kocourek

Tak hlavně že v UK kraji má tak usmudlane vlaky že se lidé bojí sednout.

rambo001

Já Vám nechci kazit iluze, ale jestli je na lince U5 lepší ta stará předělaná 628 než byla třeba Regionova tak asi máme jiné představy o tom, jak by měl vlak v roce 2019 vypadat. 😀

Viťa

Minulý čtvrtek EC 278, poslední vagón přestal topit někde u Svitav…

Hodně štěstí

Jak to čtu, tak mi to připadá, že je vše v pořádku a nic se dva dni nedělo zajímavého. 🙂

Petr

Byli jsme zvykly na horší.

Hodně štěstí

Nějaký příklad?

Jiří Kocurek

Například uzavřené WC v jediném voze v soupravě. Mám na mysli konktrétně Brno − Ostrava (Bohumín). Koženkové, nerekonstruované B249 jako pravidelně řazený posilový vůz tamtéž.

Hodně štěstí

A co je špatného na B249, když v reálu dojede třeba včas. Tak se WC nezacpe a vy se v létě nepečete v nefunkční klimatizaci. Ona souprava ČD na lince Brno – Ostrava měla někdy jen jediný vůz?

Jiří Kocurek

To B249 je pro srovnání s tolik haněným nerekonstruovaným německým lehátkem. Jo a doma máte taky projistotu suchý záchod, aby se vám neucpal?
Jinak při čekání na křižování je v neklimatizovaném voze klidně i 50 °C během 10 minut. Je vidět, že to tam neznáte.

Hodně štěstí

A jaký vliv to má na konání vaší potřeby jestli exkrement padá do kolejí či do nějaké vodičky? Jenže, když vám nepůjde klimatizace, tak se bez otevřeného okénka upečete víc.A vždy je šance, že klimatizace odejde.

Jiří Kocurek

Jinak teda včas může dojet i Eas, budeme řadit tohle?

Martin V.

Něco jako Eas (tedy spíš Es) se v prvopočátcích železnice používalo. Vozy 4. třídy byly otevřené a k stání, ale prý se v kruté zimě roku 1841 neosvědčily. Detaily neznám, ale muselo to být docela drsné i na tehdejší dobu.

Viťa

Vozy ke stání jsem v uplynulém týdnu zažil několikrát…. žel bohu tam oproti 2. třídě nebyl žádný cenový rozdíl 😀

Jirka

Hele to je taky nápad pro Arrivu. Nákladních dopravců je dost. Určitě budou i nějaké vozy k zapůjčení. Na rychlík hodin brejlovce a několik gbgkks a jedeme.

Viťa

To je trochu otázka na úrovni: „A co je špatného na tom, že vás firma pošle na služebku z Prahy do Ostravy Škodou 120, když třeba dojedete včas?“

Jan Kocourek

No horší je to že si přes net nekoupíte jízdenku 10 min před odjezdem.

os.ka.rek

Nezmínili nejdůležitější událost neděle, totiž zapálení třetí adventní svíčky panem ministrem.

Vapch

😀