egoe-plus
Dopravci Železnice Zprávy

Dokument: Arriva se omlouvá za nevydařený start na železnici, slibuje zlepšení

Motorák řady 845 společnosti Arriva. Pramen: Arriva
Motorák řady 845 společnosti Arriva. Pramen: Arriva

Společnost Arriva v reakci na kritiku svých služeb první dny platnosti nového jízdního řádu vydala následující dopis, který přinášíme v kompletním znění bez úprav.

Vážení cestující,

v polovině prosince jsme vstoupili na železniční trh a zavázali jsme se provozovat několik rychlíkových linek a další linky osobních vlaků na Zlínsku a Liberecku. Během dvou týdnů se na nás snesla vlna kritiky od cestujících i novinářů za řadu pochybení a nedostatečnou přípravu rozjezdu našich vlaků.

Plně uznáváme, že tato kritika byla a je oprávněná. Cestující, který čeká na vlak, potřebuje, aby přijel včas, na palubě byl příjemný a dobře proškolený personál a ve vlaku fungovalo vše, co má, aby byla cesta příjemná. Start našich vlakových linek jsme nezvládli na sto procent a všem, kteří to při své cestě pocítili, bychom se rádi omluvili.

Všichni pracujeme 24 hodin denně na tom, abychom dali vše do pořádku. Vážíme si také pomoci všech našich strojvedoucích, stevardů, ale i technického personálu, kteří nám aktivně pomáhají nad rámec svých povinností.

Na Zlínsku i u rychlíkových souprav v Čechách jsme bojovali s větším množstvím technických závad, než jsme čekali. Projevilo se odstavení vlaků, které nebyly delší dobu v každodenním provozu a následně nezvládly své ostré nasazení od 15. prosince, jak by bylo potřeba. Avšak na Zlínsku se daří situaci postupně stabilizovat. Pro potřeby větších záloh jsme tam převedli další vlak a v Bylnici máme pro případ jakékoliv mimořádnosti při ranním rozjezdu vlaků připraven každý den také náhradní autobus.

Větší množství poruch se bohužel nevyhnulo ani rychlíkovým linkám v Čechách, tyto závady jsou neprodleně odstraňovány a vozidla jsou opětovně navracena do provozu. Jsme přesvědčeni, že jednotky řady 845 potvrdí svoji pověst z předchozího nasazení v Německu, že se jedná o jednu z nejspolehlivějších řad vozidel. Bohužel se nám ani nevyhnula ani nehoda na přejezdu, kdy jsme na delší dobu přišli o jednu jednotku po střetnutí s vozidlem v pražských Čakovicích.
Bylo by sympatické, kdybychom teď mohli říct, že jsme všechny technické mouchy už vychytali, ale realita provozu taková bohužel není. Náš technický tým pracuje nepřetržitě, ale přesto se může i v dalších týdnech stát, že se některý z vlaků porouchá. Děláme ale všechno pro to, aby se to stávalo méně a méně často.

Jednou ze slabin, která se projevila ve špatném předávání informací cestujícím, bylo zpočátku i naše operativní řízení. Dispečink posilujeme a nastavujeme lépe jeho komunikaci nejen s kontaktním centrem Arrivy, ale i dispečerským aparátem jednotlivých koordinátorů IDS tak, aby naši cestující byli neprodleně o všech mimořádnostech informováni.

Prvotní problémy s prodejem jízdenek v našich pokladnách i ve vlacích se podařilo z větší části vyřešit, a jízdenky v pokladnách i ve vlacích už prodáváme. Tady si musíme bohužel posypat hlavu popelem nad výběrem nevhodného dodavatele celé technologie. Společnost Telmax zcela selhala v přípravě odbavovacích systémů pro Arrivu, odpovědnost vůči cestujícím i objednavatelům však máme samozřejmě za tyto nedostatky my.

Omlouváme se za nevydařený start, bereme si ze všech chyb poučení a pracujeme na zlepšení ze všech sil. Věříme, že to v dalších dnech a týdnech všichni cestující pocítí.

Jiří Nálevka
ředitel společnosti Arriva vlaky

476 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Petrovický

Jááj, a copak se stalo Os 14065, že zůstal stát Drahanovicích a pro lidi musí jet autobus? 😀 No jo, pro poruchu vozidla nám tam zůstali stát. Inu kvalitní údržba u ČD se taky nezapře.

Hen ten oný
Vendulka 75

Dneska se daří na Vláře.Axel,neprodávej to auto.4300 nevyjel,jel autobus,12206 zdechl,4303 +20 min,teď dojela do Brodu 4335 +60 min,4310 k rychlíku 888,samozřejmě veze taky +20 min, snad do večera se to srovná!!!!!!Ach ta technika.

Tomáš Petrovický

Na rameni Tábor – Písek se prozměnu nedaří Českým drahám 😀 Už druhý den.

Hen ten oný

Nezvyklý případ museli řešit policisté v jednom německém městě. Tamní revizor odhalil v tramvaji pár černých pasažérů. Žena odmítla předložit doklad totožnosti a místo toho na muže zaútočila opravdu nevídaným způsobem – postříkala revizora mateřským mlékem. Uklidnit ji museli revizororem přivolaní policisté. 😁 😁 😁

Petr Zdobinský

Dnes vyslechnuto od cestujícího – rychlík Praha – Rakovník, v provozu pouze 1 WC na celou soupravu.

Kuba Čermák

Pro těch pár lidí, co ve vlaku reálně jede? Strašná tragédie! 😀 Autobusem je to z Prahy do Rakovníka za 53 minut, vlakem (rychlíkem) 1 hodina 41 minut. Jízdenka cenově srovnatelná. Kdo si váží svého volného času, tak vlakem rozhodně tuhle relaci nepojede.

Filemon44

Že tedy takový velkodopravce jako Arriva jde do tak nevýznamné zakázky?Že by sociální cítění….ni zisk,ní slávu?

Tomáš Petrovický

Zisk z toho je pro provozovatele určitě, je to státem dotovaný spoj. I kdyby vozili vzduch, své peníze dostanou.

Hen ten oný

Dřívávejc mu byly ČD dobrý a dneska by si chtěl vozit p.del jen a jen Arrivou.

Tomáš Petrovický

Ani státní rozpočet není nafukovací. A holt režijkářské vícenáklady se na nabídkových cenách nabízených ČD podepisují.

Hen ten oný

To podepisuji.

Petr Zdobinský

Je vidět, že o reálném světě moc toho nevíte. Např. muži ve starším věku potřebují častěji na záchod. Někomu bývá v autobuse špatně. Kdysi jsem s dítětem co se mu moc chtělo obešel celý city elefant a byl jsem moc rád, že tam bylo 5 WC. V dalším alternativním dopravci DLB na trase Lužná u R – Jirkov nešlo včera večer topení.

Tomáš Petrovický

CityElefantem z Prahy do Rakovníka nedojedete 😀 A do Rakovníka ze strany ČD nasazované 854+Bdtn, případně ještě úžasnější 714+Btx měli často problém s topením zrovnatak.

Petr Zdobinský

Vy musíte ČD extrémně nenávidět, to jo. Do Rakovníka a tím směrem jezdím často a toho, že nad tratí nevedou dráty jsem si všiml už tak v roce 1979. Kolik WC má na trase Kladno – Rakovník Arriva a kolik jich měly ČD – souprava brejlovec + vagony ? Dejte k dobru.

Hen ten oný

Odbor dopravy Krajského úřadu.

Hen ten oný

Podle vaší logiky by se tedy mohly zrušit vlaky?

Tomáš Petrovický

Kdyby ty vlaky stát za nemalý peníz nesponzoroval, tak už dávno zrušené jsou. Jezdí tim tak málo lidí, že se to neuživí ani nepokryje provozní náklady.

Petr Zdobinský

Jel jste někdy vlakem ? Já jsem zažil vlaků nacpaných lidmi od září 2019 docela dost – např. trasy Praha – Kladno a zpět, Praha – Lužná u Rakovníka a zpět, Chomutov – Lužná u Rakovníka, Praha – Mariánské Lázně a zpět, Praha – Ostrava, Praha – Kysak, Praha – Čelákovice a dále.

Dominik

Kdo má rád pohodlí a možnost zajít si na WC, tak použije vlak. Raději jet jeden a třičtvrtě hodiny vlakem, než hodinu busem. Bus je dobrý na cesty dlouhé maximálně 30 – 40 minut a i to už je na hraně.

Filemon44

A to si ještě uvědomme, že Arriva vyjela na své linky za výrazně lepších podmínek-tratě Česká Lípa i Tanvald-Železný Brod jsou opraveny,o čemž si ČD mohly nechat jen zdát.

Kuba Čermák

Jasně, ČD jezdili po prakticky nesjízdných tratích! Chudáčci 😀 😀

Filemon44

To jsem snad někde napsal?

Kuba Čermák

Ano, píšete že Arriva vyjela na tratě za lepších podmínek než ČD. Jen jste zapoměl, že ty tratě (si) ČD dlouho samy udržovaly. Skutečné oddělené SŽDC tu jsou sotva pár let. A pořád je to nedotažený paskvil, některé pozemky pod nádražími si ČD dodnes drží.

Filemon44

Takhle bychom mohli jít ještě dál..ČD ty tratě podědily po ČSD,ty po České severní dráze,ještě se tam mezitím taky mihly BMB-ČMD nebo říšské dráhy,ale o to nejde.Spíše o to,že i když většina cestujících aspoň naoko chápe,že za výluky nemůže dopravce,stejně občas zaslechnete,jak nás honěj z vlaku na autobus a z autobusu zase na vlak…no a vidíte,přišel nový dopravce a žádné autobusy.Výluka,jakkoliv pochopitelná a zdůvodnitelná prostě dopravci renomé nevylepší,i když za ni nemůže.Takže z pohledu cestujícího to prostě najednou jde,když se chce. Takže když jsem psal o opravených tratích,neměl jsem vůbec namysli samotný stav kolejí jako skutečnost,že se Arriva nemusí potýkat… Číst vice »

Tomáš Petrovický

Jaktože ne? Není to tak dávno, kdy v Malešících vypadly uhláky. A to provozně postihlo i Arrivu.

Filemon44

Netuším,zda je to od vás vtip nebo to myslíte vážně….ale asi se všichni shodneme,že plánovaná výluka a mimořádnost je trošku rozdíl.

Tomáš Petrovický

Ano, na plánovanou výluku mají i ČD dost času se připravit. Ergo není důvod je kvůli plánované výluce „litovat“.

Filemon44

Já je taky nelituju-jen píšu,že Arrivě tyhle starosti odpadly a navíc měla u pasažérů jako „bonus“,že do soboty je ČD v Lípě hnaly do autobusů a v Boru zpět do vlaku a náhla přijde nový dopravce a hle,jde to i bez autobusů.

Hen ten oný

Možná ne, ale určitě jste si to myslel. 😁

Hen ten oný

Pískování je sypání písku na hlavy kolejnic za účelem zvýšení adheze. Pískování lze v případě potřeby používat při rozjezdu kolejového vozidla i při brzdění. Pískování se používá v případech, kdy kolej je kluzká, tedy zejména je-li vlhká (orosení, znečištění biologickými materiály, například listím nebo drobnými živočichy),[zdroj?] zatímco námraza nebo mokrá kolej adhezní podmínky zhoršují méně.[zdroj?] Potřeba i technika sypání je závislá také na parametrech trati (zejména jejím sklonu) a vlaku (zejména hmotnosti a nápravového zatížení).

Přemek

Nic jiného než výrazné zlepšení si u Arrivy nelze přát. Proč ale pan ředitel projevuje svoji „odpovědnost“ tím, že píše omluvné dopisy a honí lidi do práce bez odpočinku, to vím asi jen já. Prvním krokem k nápravě pana ředitele by byl nulový plat, resp. jeho převedení těm, kteří makají do úmoru na nápravě chyb někoho jiného.

Marie

Nejlevnější možná jízdenka pro danou trasu s možností nákupu až 2 měsíce předem – čím dříve koupíte, tím levněji pojedete. Využiji toho až pojedu napřesrok na Velký pátek do Dešnice za dcerou.

Tomáš

Včera večer jsme jeli vlakem z Kolína do Nového Boru. Takhle arogantní a neprofesionální personál jsme ve vlaku nikdy nezažili.
Rozepisovat se mi zde nechce, pokud někdo má stejné zkušenosti, ať se zde ozve.
Jinak vlak, co se týče spoje, jel naprosto v pohodě.

Chytrý za 2

Já jsem nedávno jel do Písku. Tam i zpět. A nic se mi nestalo. ⛄

Tomáš

Aź Vám někdo ve vlaku na slušný dotaz, jede-li tento vlak přes nějaké město odsekne s arogantním a zlým tónem, že před sebou máte monitor, kde je to vidět, tak se vám bude dooobře cestovat 🙂

Tomáš

Opravdu hvězdný personál

Kuba Čermák

Zatímco průvodčí ČD ve 100% situací překypují ochotou. Těmhle pohádkám neuvěří ani malé dítě 😀

Kuba Čermák

Nedávno jsem chtěl jet vlakem z Chuchle na Hlavní. Ale nejel jsem, ČD se rozhodly spoj odřeknout. Ještě že tam jezdí i autobusy.

Hen ten oný

Já do Radotína. Nádražka vábí na nízké ceny a velké porce. Ovšem polévka málo teplá. Zkuste taky někdy nádražku v Hostivaři. Tam je fajn.

Kuba Čermák

Nádražka v Hostivaři je teď už moc daleko od peronu 😀

Hen ten oný

Ale dá se to zkousnout.

Filemon44

A ještě štěstí,že jste svéprávný a samostatný a uměl jste si v kritické situaci poradit.Plno lidí by to vůbec nedalo nebo by se šlo ptát na závodiště,jestli jim na cestu do Prahy nepůjčí koně.

-VK-

Pošlete to prosím sem: posta@mdcr.cz

Kuba Čermák

Chudáci, asi budou zahlceni 😀 Na Vaši radu jsem tam naposílal průšvihy u ČD 😀

-TR-

Vy máte v Arrivě trollí farmu? Čtu tady už víc příspěvků pod různými pseudonymy, které mají za cíl bagatelizovat průsery Arrivy, např. desetkrát opakovaný žvást o tom, že ČD někde nasadily 810 místo 844.

Vyjádřete se raději ke kontrole, kterou na vás pošle Drážní úřad.

Kuba Čermák

Ke kontrole DÚ se má smysl vyjadřovat až poté, co budou zveřejněny její výsledky. Vyjadřovat se k dojmům zaujatých zaměstnanců ČD a SŽDC skutečně smysl nemá, stejně tak ani k faktu, že někam sotva kontrola vyrazila. Kontrola je jednou ze základních náplní práce DÚ, a to že něco „jdou zkontrolovat“ rozhodně neimplikuje, že je něco automaticky v nepořádku. Kontroly z DÚ ostatně chodí i k ČD – snad proto, že by byl u ČD stejný bordel? 😀

Filemon44

Takže když má někdo výhrady k Arrivě,tak je to samosebou zaměstnanec ČD nebo SŽDC-člověče,vy byste s tímhle talentem měl jít ke kriminálce.
Zatímco vaše výhrady vůči ČD jsou zcela objektivní a nezaujaté.Vám vlastně vůbec nejde o toho,někoho kritizovat,ale jen se v rámci svých možností snažíte o zkvalitňování služeb na českém železničním trhu cestou kontruktivní kritiky.

Daniel Mach

Včera večer jsem zasech ministra dopravy jak naznačuje, že Arriva bude řešena, a naznačoval něco ve smyslu, že by se s nimi zrušila smlouva. To by znamenalo, že by vrátil linku Českým drahám, nebo co? U linky Praha – Tanvald se návratu ČD trochu bojím. Jízdní řády také běžně nedodržovaly a navíc v zimě jezdily dost často s nevytopenými přípojnými vozy. Dlouhé víkendové podvečerní nevytopené vlaky z Tanvaldu, to byl pro lyžaře opravdu zážitek. To ta Arriva zatím vždy byla alespoň vytopená (pravda jel jsem jen dvakrát). Takže zpoždění a nedodržení smlouvy pane ministře určitě řešte, ale nestrašte nás prosím… Číst vice »

-TR-

Vše zřejmě závisí na výsledcích kontroly, kterou u Arrivy provede Drážní úřad. Pokud zjistí, že Arriva závažně ohrožuje bezpečnost, může Arrivě odebrat licenci k provozování drážní dopravy.

Mluvčí Drážního úřadu včera otevřeně připustil odebrání licence.

V případě, že by skutečně k tomuto razantnímu kroku došlo, má Ministerstvo dopravy právo smlouvu vypovědět.

Kuba Čermák

Mluvčí může říkat co chce. Rozhodně z toho nelze implikovat, že jeho slova budou naplněna.

-TR-

To, že to připustil, samozřejmě neznamená, že k tomu opravdu dojde. Kontrola ještě není u konce.

Kuba Čermák

Ono spíš ještě ani pořádně nezačala. Je naivní si myslet, že přes Vánoce si na DÚ lidi nevybírají dovolené…. 😀

Chytrý za 2

No, a mě Borůvka okrad o čtyři hodiny.

xyz

Ovšem že ji může, resp. de facto musí vypovědět, protože dopravce bez licence nemůže jezdit a tím pádem by onu smlouvu nedodržoval.

Tím pádem by ovšem vznikl problém i pro tzv. Městskou linku, na které (snad) dosud žádné závažnější problémy nebývaly, ovšem s tím odebráním licence by se „svezla“ tak jako tak.

Kuba Čermák

Odebrání licence je až ten poslední krok. To jen spousta šoto-ČD-maniaků si myslí, že Arriva do týdne o licenci přijde. Nesmysl 😀

Chytrý za 2

Kdepak, ti to mají nahoře posvěcený.

Kuba Čermák

Od koho? 😀

Hen ten oný

To kdybyste se dozvěděl, tak se z toho zblázníte. 😀

Filemon44

Ona je to v podstatě neřešitelná situace-jednak ty nedostatky na odebrání licence nejsou,a jednak ministerstvo i Arriva ví, že nikdo jiný v časovém horizontu dnů či týdnů z nebe nespadne, těžko i měsíců.

Kuba Čermák

A i na MD si pragmaticky uvědomují, že ani ČD kvalitnější služby nemají jak zajistit. Prostě na to ani ČD nemají dostatek odpovídajících vozidel.

Hen ten oný

Arrivederci Hans Rita Pavone – 1968
https://www.youtube.com/watch?v=tfmjOcNkeBE

Filemon44

Vypovězení smlouvy s Arrivou by v žádném případě neznamenalo automatický návrat ČD.Popravdě nevím o nikom,kdo by jen tak z fleku mohl začít jezdit ze dne na den.A myslím, že nikoho takového nezná nikdo.Pokud je rok na přípravu málo,jak by to někdo mohl začít jezdit třeba od příštího pondělí?

Leinad

Od výpovědi do nové smlouvy by pravděpodobně něco jezdilo. Mohla by zůstat Arriva ve výpovědní lhůtě. Mohla by se narychlo naflikovat smlouva (ostatně že na S49 jezdí Arriva bez výběrka ROPID odůvodnil tím že po rozpadnutí cityfrogů nebyl čas vyhlašovat)

Kuba Čermák

Vždyť i DPP má většinu výkonů bez soutěže ROPIDu. Naopak se DPP odmítá vzdávat linek, i když nemá řidiče a radši ruší spoje na linkách.

Joseph

Ptal se mě jeden cestující, jestli je normální, že v rychlících Arrivy je cítit WC i v oddíle pro cestující? Tak jsem mu řekl, že už ty vlaky mají něco za sebou, teď mají především nový facelift.

_Pavel_

Záchody tam byly dodány nově, ne? Asi nebyl čas na velké úpravy a aby to vyhovělo českým normám, tak je celý vůz jedno WC 😀

Vladimír D.

Čekáme vyjádření Ministerstva dopravy k problematice. Jde to na jeho vrub.

Chytrý za 2

Pokud nebyly montovány některé právě použité. 😁 🤔

Kuba Čermák

V rychlících ČD záchod nikdy cítit nebyl? 🙂

Chytrý za 2

Někdy hrozně. 🤔

Joseph

Kubo Čermáku – někde ano… avšak určitě ne v celém oddíle.

Kuba Čermák

To hodně záleží na tom, zda jde o kupé či o velkoprostor, žeano 😀 Hajzlík v 810kách dokáže zasmrdět celý salón.

Chytrý za 2

A spláchnul to?

Kuba Čermák

Splachovat? To spousta cestujících nezvládá 😀

Leinad

Nesplách aby mohl nadávat nebo si stěžoval hlavně dopravci/objednavateli?

Kuba Čermák

Zkuste si postěžovat na smradlavý hajzlík u ČD 😀

Joseph

Dostanete kompenzaci… 50 Kč.

Kuba Čermák

To by vysvětlovalo ztrátovost z jízdného 😀 Pokuď ke každé jízdence ČD vrátí 50 Kč, tak to mnohdy převýší samotné jízdné 😀 😀 Na některých spojích smrdí hajzlíky pravidelně…

Hen ten oný

My Češi jsme vůbec záchodová (pa)kultůra.

Leoš Konečný

To je ta Arriva, co prohlasovala jak chce preskocit Regiojet a stat se jednickou soukromych dopravcu???

Eva.Mich

a ještě..nikde žádný čitelný nápis kam spoj jede. Nějaký papír za kouřovým sklem, nečitelné a tam co mají svítit konečné stanice-německý nápis…

Daniel Mach

Jo na linkách z Liberce do Staré Paky jsou na papíře napsané směry jízdy také. Navíc je průvodčí dost často zapomenout na konečné obrátit. Snad to zvládnou změnit co nejrychleji.

Chytrý za 2

Prosímvás, vám nestačí ukázat rukou, kam vlak jede? 😁

Kuba Čermák

Někteří jedinci potřebují vzít za ručičku a odvést ke svému místu a usadit 🙂

Chytrý za 2

Takoví ovšem mají jezdit ve skupinách.

Chytrý za 2

Vtip nepochopili.

Eva.Mich

No nevím, dnes sice cesta bez komplikaci ovšem přijel spoj, že vozíček ani kočárek nenaložíme…s 30cm fugou od nástupiště, takže skáčeme jak klokani…

Kuba Čermák

Když ČD přistaví namísto 844 moderní vůz řady 810, tak budete mít s kočárkem nebo vozíčkem problém zrovnatak. A ano, ČD toto dělají 😀

Krušnohorec

Do 914 se s kočárkem a kolem leze mnohem snadněji než do 845.

Kuba Čermák

Přestavba 814+914 není 810 (nebo 809), pane kolego. Ne vše se přestavilo, takže 809/810 + mutace 010 jsou u ČD stále nasazované.

Petr

Tak jsem dnes trnul, po všech těch popisech hrůz. Protože jsem očekával návštěvu, která jezdí vlakem.
Ráno jsem poradil jet raději 814 na osobáku ČD. Tam byly výhrady, pozdní oznámení koleje (jde za SŽDC) a netopící 914. Takže zpátky jsem se snažil navrhnout opět ČD místo Arrivy (rozdíl v JD 7 minut). Ale prý to zkusí a byl jsem v šoku, žádná stížnost, prý nástup a výstup proti 854 parádní a jela již 845 a prý pohodlné sezení, zatopeno a cesta přesně dle jízdního řádu.
No a teď babo raď, čím je nechat jet příště :-)))

Filemon44

Po vzoru právě uváděného filmu „Marečku, podejte mi pero“bych řekl, že už jsou i první vlaštovky, třeba ta krásná čtyři mínus….

Petr

Asi ano, funguje i automat na jízdenky, jen pokladna ČD místo aby mohla prodat na rychlík PID, tak neznalé po přání jízdenky na rychlík v pásmech PIDu, informuje lidi, že jízdenku si musí koupit v automatu, nebo ve vlaku. Takže zlepšovat je potřeba na obou stranách. Jde jen o to aby se ČD neutvrdily, že jsou bez chyb.

Chytrý za 2

Sveřepí šakali zavile vyli na …

Pavel

No ono to na jednu stranu není špatně že se to všechno děje, vlakne vyjede do kopce, fíra neumí česky nebo jede na červenou Alespoň si aspoň trochu budeme vážit našich Českých drah

Leinad

ČD taky projely klacek.
Slabej vlak, no zapálit Singrovku do Harrachova se povedlo ČD. Ale vlak který nestíhá jízdní doby, to je docela běžné (140 vagón řazený na nějakém IC/EC), vlak nedodržující normativ hmotnosti to uměl i RJ(pověsit za 163 víc vagónu než bylo v papírech, někdy se zelenou ulicí stíhal jízdní doby jindy navyšoval zpoždění)
Jet na jeden podvozek, to ČD taky umí (Praha-Beroun pokaženým Elefantem, když ho od Radotína stíhá náklad), RJ taky.

Filemon44

Když už tu vytahujete tu shořelou singrovku tak netroškařte a jděte ještě víc do minulosti…..co třeba rozbitá a prkny zatlučená okna osobních vozů za okupace nebo ještě několik let po ní?Jen to tomu státnímu Molochovi pořádně nandejte!!!!!!

xyz

Naopak, ta singrovka je vynikajícím příkladem v diskutovaném kontextu – shořela v první den platnosti nového GVD (neděle 10. 12. 2006) na trati, kde tehdy narychlo došlo k „poptání“ dopravce s nabídkou lepších vozidel než byla zajištěna v předcházejícím období, kdy ovšem ČD nestihly mít k dispozici dostatek požadovaných „rakví“, takže coby náhrada na jednom ze spojů vyjela právě ona „singrovka“ coby vozidlo zcela nesplňující ony tehdejší nové standardy.

A dopadlo to jejím shořením, kdy naštěstí vlakový doprovod + cestující stihli z vlaku utéct.

Petr

Přeci platí „Sto let spolu“.

Chytrý za 2

Nová doba. V JM kraji bude teď ponovu cestující honit průvodčího. 🤵

xyz

„V JM kraji bude teď ponovu cestující honit průvodčího.“
Nikoliv, budou pouze nastupovat do příslušného vozu (či po eventuálním nástupu do jiného vozu přejdou do onoho příslušného vozu). Žádné „nahánění“ se konat nebude.

Hen ten oný

To je furt samý vozu, vozu. Nebyl to nakonec Váš nápad? Tak to jste .úl pane.

Tomáš Petrovický

Když se zavádělo samoobslužné odbavení cestujících, tak byli tito taky nuceni nastupovat pouze předními dveřmi. Dodnes je v SPPO ČD klauzule, že: Cestující bez jízdního dokladu a cestující nastupující do vozu bez označovače jsou povinni nastupovat do vlaku dveřmi umístěnými nejblíže stanovišti strojvedoucího s výjimkou cestujících, kteří si jdou jízdenku zakoupit do jízdenkového automatu ve voze. Zadními dveřmi vozu vybaveného označovačem a do přívěsného vozu mohou nastoupit pouze cestující s předem zakoupeným platným jízdním dokladem. O této skutečnosti jsou cestující informováni vývěskou ve stanici a při vstupu do vozidla. Jinými slovy nejde o žádný nový výmysl JmK. Tento takzvaný „výmysl“… Číst vice »

Kuba Čermák

Systém 0-0-S zaváděly ČD už před mnoha lety. To cestující honil průvodčího, pardon přímo strojvedoucího zrovnatak. Automaty do motorů přišli až po čase.

Kuba Čermák

Vytaženo je toliko to, že ani ČD nedodržují smluvně přislíbené kvalitativní standardy. Jen v tom množství je problém to dlouhodobě uhlídat.

???

Na dopis vám …. Bílej tesák. Začněte laskavě plnit své závazky vůči objednavateli, nebo odejděte a nechejte dělat tuto činnost firmám které to umí a nedělají železnici jako takové ostudu.

Kuba Čermák

Myslíte České dráhy, které kvůli nedostatku vlastních vozů nedodržují řazení, často chybí plánované vozy, nebo se rovnou nasazují staré vozy neodpovídající podepsaným závazkům, načas nejezdí a díky zpraseným oběhům se zpoždění jednoho vlaku táhne a přenáší na další vlaky po celý den? 😀 Nein, danke.

Zirecek

Stále stejný spor diskutérů ČD vs. soukromníci. Avšak to jsou jen dopravci, kteří se nějak snaží plnit smluvní závazky. Tudíž veškeré spílání by mělo být směrováno na člověka, který za státní subjekt (MD, kraj) podepsal tak či onak sestavenou, oboustranně odsouhlasenou smlouvu. Takže se ptejte svých krajských zástupců, proč podepsali smlouvu, kde není stropováno stáří jednotek, ptejte se jich, jak budou uplatňovány sankční podmínky, které jsou běžnou součástí smluv. Součástí výchovného opatření je trest, což je v tomto případě uplatnění sankčních podmínek. Nutno však vzít v úvahu také to, že i pro objednatele je to nová situace a zkušení lidé… Číst vice »

xyz

„Takže se ptejte svých krajských zástupců, proč podepsali smlouvu, kde není stropováno stáří jednotek“
I zde je vhodné připomenout, že jednotky řady 845 jsou výrazně novější než „hydry“ nebo „šukafony“ ČD. Tzn. pokud by stáří bylo zastropováno takto „nízko“, pak by i samy ČD měly na obdobných výkonech u stejných objednatelů problém se sehnáním vozidel.

Filemon44

Klidně připustím,že je možné,že to „nezastropování“ je tam právě z důvodu,že by ze hry byly i ČD….a i ten největší fanoušek soukromníků(pardon,jiných dopravců,všichni přece víme,že Arriva žádný soukromník není)moc dobře ví,že ani při největším nadšení a zápalu tu není nikdo,kdo by jen tak z fleku převzal 95 % výkonů ČD.Neříkám,že k tomu jednou nemůže dojít,ale to je v horizontu spíše desítek let.
Bohužel,současně to nahrává i spekulacím,že ta výběrka,či soutěže či jak to správně nazvat jsou soutěžemi spíše jen na oko a že vítěz je už předem dán-tím myslím i vítěze,kterým je ČD,aby mě někdo neobviňoval ze zaujatosti.

Leinad

Ne nadarmo v Německu je mezi podpisem smlouvy a prvním spojem třeba dva roky. Za tu dobu se dá pořídit nové vozidlo.

Zirecek

Nové vozidlo si může za dotace EU koupit státní subjekt – MD nebo kraj. ČD si nemohou koupit jen tak z dotací vlak – pouze složitě vázáně na konkrétní trať (např.: první série Panterů na konkrétní spoje). A tento postup „soukromé“ akciové společnosti ČD je největší mnohaletou brzdou obnovy vozového parku obecně.
Vezměte si třeba Pólsko – skoro každé vojvodství má svoje dotační EU velmi moderní vlaky, které se prohání často po starých tratích. U nás je to naopak, za každou cenu držíme méně schopné ČD, čímž nemáme možnost dosáhnout na masivnější obnovu vozového parku.

Axel

Zireček … nevím jak jinde, ve Zlínském kraji už před svátky, radní pro dopravu Botek (KDU), nechal poslat „vytýkací“ dopis Arrivě, tak aby v souladu se smlouvou mohl Zlínský kraj inkasovat smluvní pokuty za chyby Arrivy.

Vycházím z vyjádření Botka které bylo v ČT – odkaz na příslušnou pasáž vysílání CT byl uveden ve zdejší diskuzi k článku – komentář „Antireklama“.

Vladimír D.

Kromě „čunkodomků“ máte tedy ve Zlínském kraji i „čunkovlaky“.

Axel

A?

P.S. Že skončily regionální vlaky kde na cestujícícho čekal typ 854, je myslím dobře na 100%, zvláště náhrada typ 845 a typ Lint je mnohem lepší (a těšíme se, až repasují ty GTW, snad nějaký bude jezdit i u nás na jihu ZK).

Kuba Čermák

Snad byste nepohrdal vozidly, které před cca 50 lety byly provozované na mezinárodních expresech! 😀 Do regionu to musí být dobré, ne?

Kuba Čermák

Češi jsou akorát experti na tunelování dotací EU.

Chytrý za 2

tedy mimo jiné

Zirecek

Ano, je to tak. Výběrová řízení spíše na oko. O to více je s podivem výsledek Arrivy, za kterou stojí DB.

Axel

Ve Zlínském kraji byly 4 různé zakázky ma vlakovou veřejnou dopravu které řešil Zlínský kraj – z mého pohledu cestujícího všechny 4 bylo férové. První zakázku (vlaky na trati směr Přerov a směr Břeclav) vyhrála ČD, protože nikdo jiný se tuším nepřihlásil. O druhou byl boj mezi Arrivou a ČD (od Vizovic přes Zlín do Otrokovic) – ČD vyhráli protože o trochu byli levnější. Třetí zakázku s přehledem vyhrála Arriva, protože byla o třetinu levnější ČD (a mě naštvalo, že lidem v ČD nebylo trapné pravidelně jezdit s typem 854, nebo v severní části kraje s typem 460 – interiér… Číst vice »

Chytrý za 2

Teď už máte co jste chtěli…..

Axel

Myslím že nikdo nechce, aby Arriva zrušila jízdu vlaku (a dokonce ani neposlala náhradní autobus)… prý se to stalo (= já to nezažil během těch mých pár jízd s Arrivou)… Ano, já určitě chtěl aby skončily jízdy vlakem ve stařičkém vagonu 854…. Kromě mentality u části železničářů v ČD (=jsem železničář a Vy cestující jste pod moji úroveň), je mi více méně jedno kdo bude provozovat železniční dopravu… Klidně si ČD mohly sehnat lepší vlaky … akorát nevím jak by ČD dokázali srazit svoji cenu na úroveň Arrivy, tj. o třetinu.

Kuba Čermák

Kdyby to zastropovali, tak automaticky vyřadí velkou část vozového parku ČD 😀

Pán Nikdo

Liberalizace železniční dopravy v ČR. Kůvli na EU nás tlačí abychom Češi začali stavět trati pro vysokorychlostní vlak. Ještě připomenutí že Arriva vlak patří Deutsche Bahn ale je Nadnárodní firma a statní německá, Pravě naše staletí spor Česko-Německá, vidíte že Němci posila ojetý vlak Motorová jednotka 845 do ČR. Arriva proč přijímá ojetý vlak, měl být odmítnout. Že Němci prý májí nové vlaky ale nechce poslat do arriva ČR. Můj názor že myslím kůvli naší staletí spor Česko-Německá..

V.N.

Zkuste se na to podívat z obchodního hlediska. Dostanete smlouvu na tři roky. Nakoupíte nová vozidla za těžké prachy ? Co s nimi budete dělat po třech letech , až třeba vyhraje někdo jiný ?

Filemon44

Pan Trefný a jeho podržtaškové,nechť si uvědomí jedno-tohle není spor ČD vers. Arriva.Se službami ČD spokojenost nebyla, dobře.MD a kraje se tedy rozhodly zvýšit kvalitu.Ovšem zatím v některých regionech nebo na některých tratích to zvýšení probíhá tak, že cestující jsou přesvědčováni že líp už bylo.Jestliže to tady podle některých ČD nebo před nima ČSD dělaly špatně,tak nyní vidíme,že to jde dělat ještě hůř.Jestli tohle má nalákat zákazníky ze silnic na koleje, tak já mám spíš obavu, že i ten zbytek z vlaku přejde do aut.A to nepomůže vůbec žádnému železničnímu dopravci.

Pavel Trefný

Tak si ty smlouvy nastudujte, než vypustíte podobná hovínka z úst. K žádnému dramatickému zhoršení navíc nedošlo. Provozní problémy i dnes vykazuje nejen Arriva, ale i ČD. Jenže zatímco Arriva se alespoň omluví, tak u ČD je to samozřejmost, se kterou se musí cestující smířit.

Filemon44

Hele, že se mnou nesouhlasíte mi nevadí,ale ty vulgarity si nechte od cesty.Ale chápu, že kobyla v křeči kolem sebe zuřivě kope….

Pavel Trefný

Ano, České dráhy v té hysterické křeči kolem sebe kopou už několik let. Nad stejnými problémy dnes pozorovaných u soukromníků by se v případě u ČD jen mávlo rukou a vůbec neřešilo. Ale běda jak pochybí soukromník! To hned přilítne hejno slepic ke flusu a křečovitě to rozmazávají, jak to jen jde.

Filemon44

Pane Trefný, jenže veřejnost je už cca rok krmená tím,jak se železniční doprava po 15.prosinci 2019 dostane do jiné dimenze a dopravci už někdy v září hlásili,jak jsou připraveni.Přitom opravdu připraven byl RJ a AŽD.Arriva ani omylem.A pokud vám vadí, že na dopravním webu se o tom mluví, choďte třeba na weby o vaření nebo chovu včel.Tam budete mít klid.

Pavel Trefný

Nesmíte věřit všemu, co novináři prahnoucí po vysoké čtenosti svých plátků napíšou. Kdejaké odrostlejší dítě ví, že mávnutím kouzelného proutku se ze dne na den nezmění nic. Pořád se bavíme jen o technice a ta může selhat komukoliv – sebelepším přípravám navzdory. Někdo má štěstí, někdo smůlu. Zvlášť při nasazování nových druhů vozidel se problémy na železnici objevují vždy – a tyto problému se nevyhýbají ani ČD, ani RJ. Není důvod nyní selektivně pranýřovat jednoho dopravce za věci, které mohou postihnout každého. Diskuze je jistě na místě, ale rozhodně má být vyvážená. Stejné problémy u ČD se s oblibou bagatelizují.… Číst vice »

Filemon44

Jenže pane Trefný,vy tady úplně stejně bagatelizujete nedostatky Arrivy,tak se pak nedivte, že jak se z lesa volá….Vy to pořád berete(nebo se tak tváříte), že kdo kritizuje Arrivu, musí být režista a že se vlastně raduje z neúspěchu konkurence.Ale bohužel přístupem Arrivy trpí především železnice jako taková,bez ohledu na barvu vlaků.

Chytrý za 2

Ať se Arriva propadne do západního Německa. 😃

Kuba Čermák

Zapomínáte na zástupy těch, co bagatelizují nedostatky u ČD.

Elb

Tak možná ty problémy dát do souvislosti s počtem výkonů, před chvíli na této stránce bylo srovnání v číslech..

Chytrý za 2

Nesmějte se tomu.

Chytrý za 2

Ano, České dráhy jsou na lopatkách. To je poslední záškub.

Hodně štěstí

ČD aspoň aktuálně o problémech informují na webu. To Arriva moc nedělá. A taky jsem si nikde nevšiml, že by ČD zrušilo několik párů rychlíků mezi Prahou a Rakovníkem. Maximálně tak jeden obrat.

Pavel Trefný

Před pár lety nebyly schopné ČD vypsat známé zpoždění ani na Pragotronu na nádraží. Natož na internet. Ano, dnes mají v tomto ČD drobný náskok. Jenže po kolika desítkách let. České dráhy mají a vyvíjí své internetové prezentace přes 20 let. A rozhodně neplatí, že by tam měly od počátku provozování podobný rozsah informací.

Hodně štěstí

A Arriva neprovozuje už několik let železniční dopravu v Česku a ještě více autobusovou? Takže jejich informační systémy se už mohly několik let vyvíjet.

Kuba Čermák

A vy víte, že jej nevyvíjí? Tušíte vůbec něco o procesech vývoje software? 😀

Tomáš

Adi se vyvíjí, když na jejich webu jsou informace z doby krále klacky a tarify nesedí se skutečností ještě dnes, například cesta z Nového Boru do České lípy dle jejich tarifu by měla stát 20Kč, ale ouhle ona stojí 30Kč 🙂 a přes internetový obchod také.
Docela klamou zákazníky. To ať mi někdo vysvětlí moooc prosím 🙂
Arriva mi to ještě nevysvětlila.
Děkuji.

Tomáš

Jo a ještě po přihlášení k jejich super modernímu WEBU se neuloží navolení zákazníci pro příští zjednodušené zadávání.
TO JE prosím VÝVOJ Hahahahaha

Kuba Čermák

Zatímco eshop ČD je bezchyb. Zkuste si udělat rezervaci místa na vlaku ČD z Berlína. AJAX „kontrola“ zadaného místa prohlásí místo za použitelné, při odeslání objednávky to skončí prapodivnou chybou 😀

Hen ten oný

Za to je třeba nakopat vývojáře. 😃

Tomáš Petrovický

A máte na ně funkční přímý kontakt? 😀

Marcela

Přesně tak,sama jsem to zažila,26.12.zruseny dva rychlíky mezi Prahou a Rakovnikem,nikde žádný informace,bez náhradní dopravy,domu jsem musela jet až druhý den, bezohledné jednání

Kuba Čermák

Chuděrko. Jen do Rakovníka, světe div se, jede i autobus 😀 Nebo můžete jet osobákem přes Beroun s Vašimi milovanými ČD. Nebo snad neumíte pracovat s jízdním řádem? 😀

Kuba Čermák

Jenom ten web dost často nezvládá nápor návštěvníků 😀

-TR-

Neplatí vás taky náhodou Arriva za psaní těchto stupidních příspěvků? Běžte raději štípat lístky na Švejky, tam jsem průvodčího zatím nepotkal.

Tomáš

V oblasti personálu bohužel ano 🙁

Kuba Čermák

Některý personál i u ČD tragický rozhodně je. Jenom se spoléhá na to, že v celkovém množství se to ztratí 😀

Pavel Trefný

ČD dnes vypravená 810 namísto 844 zjevně svou šichtu taky neodjede 😀 Předpoklad zpoždění 90min.

Trať 135 | Moldava v Kruš.horách – Most

V úseku: Louka u Litvínova – Moldava v Krušných horách
Probíhající mimořádnost Pravidlo: Nahrazení náhradní autobusovou dopravou

Porucha vozidla

Sp 1892 Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi Louka u Litvínova – Moldava v Krušných horách
Sp 1893 Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi Moldava v Krušných horách – Louka u Litvínova

Porucha motorového vozu vlaku Sp 1982 ve stanici Louka u Litvínova.

Filemon44

Ano,a tím pádem jsou všechny závady Arrivy omluveny.

Pavel Trefný

Ne, to jen vypovídá o tom, že i ČD provozují šrot na hranici rozkladu 😀

barnye

Velký prd, Sp dostal jen +42 a zpět včas ! Si ověřte fakta.

Chytrý za 2

To je trefný.

Kuba Čermák

Dnes (právě teď) „dochvilné“ vlaky ČD:
Ex 330 +46
Os 8822 +18
Os 3716 +29
Os 18409 +46
Os 18404 +78
Os 8406 +26

Marcela

ČD aspoň zajistí náhradní dopravu ,to Srovná neudělala při zrušení rychlíků mezi Prahou a Rakovnikem,sama jsem to zazila,domu jsem musela jet až druhý den, cestují je vůbec nezajímali co si počnou, bezohledné.

Kuba Čermák

ČD také umí odřeknout vlak.

Chytrý za 2

Jéjej.

Kolektiv studentů

Ať se jde celá Arriva vycpat, na nějaký dopisi Vám každý kašle. Slibovali jste hory doly, jak budou vlaky poskytovat velký kapacity a podobně. Asi 70% palubního personálu není ani schopná správně odbavit cestujícího. Že někdo neumí nahrát jízdenku na OPUSCARD mě jako cestujícího silně nezajímá. A mnoho odřeknutých spojů k tomu a další? Na dopis Vám všichni kašleme, až uvidíme kvalitu, budeme akceptovat Vaše dopisy.

Pavel Trefný

Zatímco průvodčí Českých drah s výmyslem PID – tedy Lítačkou, dříve OpenCard vůbec nebojují 😀

Chytrý za 2

Ti jsou zpovykaní.

Kuba Čermák

Průvodčí ČD samozřejmě zpovykaní jsou 😀 Zvlášť když mají používat nové moderní technologie. Jejich ideálem je kartonek a děrovačka v rukou 😀

J.L.

Podle pravopisných chyb zřejmě „kolektiv studentů pomocné školy“.

_Pavel_

O to by se personál měl více snažit. Na to media čekaj, až někdo bude ubližovat znevýhodněnym.

Chytrý za 2

Nuž, zvykejme si na nové standardy.

IGCT

Když už i Drážní úřad mediálně zmínil, že závady u Arrivy jsou opravdu vážné a že můžou v krajním případě skončit odebráním licence a zákazem provozování vlaků, tak nevím, zda není DÚ ještě laxní. Ono, dokud se nestane nehoda…

Pavel Trefný

Drážní úřad jen vyslovil pochybnosti na základě zpráv z médií a hovořil o své potřebě provést kontrolu. Drážní úřad do tét chvíle nikde neřekl, že u Arrivy je skutečně nějaký závažný problém. Mluvčí úřadu do médií příliš sdílný nebyl, hovořil pouze o maximálních možných sankcích. V ryze teoretické rovině. Naučte se nazývat věci pravým jménem. A odnaučte dělat předčasné závěry.

Chytrý za 2

Drážní úřad? Ten s vámi vyběhne.

Kuba Čermák

Drážní úřad se už dubnu ústy svého ředitele prsil, jak na ty „bulhary“ dohlédne. Takže buď úřad nedostál svým slibům – a nebo u jazykových zkoušek dle svých dubnových slibů skutečně byl a v tom případě jsou řeči o nerozumících bulharech ničím nepodloženým blábolem – a nebo se na to vykašlali a dnes mají na drážním úřadě sami máslo na hlavě. Tak horké to nakonec asi nebude 😀

Cestující

Medializace jsou alibi těch, co rozhodli pro Arrivu.
Když jim skrz DÚ seberou licenci, tak si nad tím „umyjí ruce“ a je to nejrychlejší řešení, jak se problémového dopravce zbavit jedním vrzem, ať u státních nebo krajských objednávek.

Pavel Trefný

Jenže k tomu, aby mohl DÚ sebrat licenci je třeba pádný a hlavně právně dobře obhajitelný důvod. Pouhé dojmy šotoušů neuznávající jiné dopravce před soudem skutečně neobstojí.

Cestující

A ty zde jsou, čili můžete si začít vyplňovat papíry na pracák.

Kuba Čermák

Řekl samosoudce z lidu… 😀 Soudruzi z KSČ by z Vás měli radost, v procesu s Horákovou byste byl dobrým kádrem 😀

IGCT

„Medializace jsou alibi těch, co rozhodli pro Arrivu.“-Kecy v kleci. Taky si kontrolujete při koupi Dacie, zda splňuje platné legislativní požadavky a normy? Kraj jakožto objednavatele nemusí zajímat, zda tu jezdí bulhaři, mongoli nebo češi. Arriva licenci má. A kdyby ji neměla, nemohla by na koleje. A je povinností Drážního úřadu a SŽDC jakožto správce vykonávat kontroly na stanovištích strojvedoucích, zda jsou dodržovány platné legislativní požadavky.

Axel

Nevím jak v Libereckém kraji, ale ve Zlínském kraji na většině nynější regionální linky Arriva už jezdila. Roky. Rychlík Praha-Uh. Brod-Nitra. Se stejným vagonem (typ 845)… Co chcete víc? Ano, bylo možné překousnout, že ČD byly na této lince o třetinu dražší. Ano můžete překousnout že lidem v ČD nebylo trapné nabízet, že do roku 2030 budou i nadále jezdit typem 854 a typem 460 (většinu vagonů měla být RegioNova). … Ale jak chcete okecat, že konkrétně Arriva si za své peníze (ten rychlík Praha-Nitra byl bez státních/krajských dotací) sama osahala linku, na které dlouhodobě fungovala? Co ještě víc by… Číst vice »

IGCT

Myslím, že Arrivě se podařilo hodně rozbít dobrý mediální obraz o soukromnících na železnici v ČR.

_Pavel_

Tak zrovna Arriva tak úplně soukromá není, když za ní stojí DB.

Chytrý za 2

a ani tak úplně česká, že ano?

Kuba Čermák

Snad nečekáte, že zdejší šotouši porozumí obchodnímu právu… 😀

Chytrý za 2

My všichni jsme právníci. 🤵🤵🤵

Kuba Čermák

Rychlokvašky z Plzně? 😀

Hen ten oný

Spor byl ukončen smírem, exděkan sice požadoval milionové odstupné, nakonec ale kývnul na odchod dohodou, za což dostal čtyři platy odstupného.

Petr Zdobinský

Proč někteří dopravci považují za soukromého dopravce to fakt nechápu ?

Chytrý za 2

To nevím, ale chová se jako zpanštělá bída.

Machec

Problémy Arrivy jsou primárně dané manažerskou neschopností. Divím se, že ředitel a odpovědní lidé okamžitě neletěli z firmy s ostudou. DB by měla trochu zbystřit (nebo jí je to ve „východním bloku“ jedno, což je mimořádně smutné a na jednání na úrovni vlády ČR a Německa – mimochodem připomíná mně to naše tramvaje a trolejbusy na Ukrajině s logy a nápisy původních dopravních firem.) Nevěřím, že s tímto vedením to Arriva do budoucna zvládne lépe. Jim jde o prachy, ne o dopravní obslužnost, mimo to tam vidím nezkušenost, neznalost a následně klasickou manažerskou aroganci. Možná to znáte z velkých firem… Číst vice »

Palecek.M

Nikdo do jednoho pytle vsechny soukromniky nehaze, regiojet krom zasvinenych sedacek u UL problemy nema. Na trase Brno-Ostrava jezdi velmi dobre.
Problem arrivy je jednoznacne manazersky, selhani snad uplne ve vsem co slo. Nejaky dopis to rozhodne neopravi. Jsou totalne nepripraveni a jak vozova tak personalni vyzbroj je silena

Pavel Trefný

A čemu by to prospělo? Chyby je třeba umět pojmenovat a mají se napravovat, personální výměny problém nikdy nevyřeší. Nové vedení se bude měsíce rozkoukávat v podmínkách firmy a na změny nebude mít beztak čas. Nakonec je to o lidech. Původní modrá armáda na alternativní dopravce vždy koukala přes prsty a jejich působení jim rozhodně neusnadňuje, ba právě naopak. Rukojmím těchto žabomyších vnitrostavovských válek jsou cestující. Ale cestující u ČD nikdy na prvním místě nebyl.

Machec

No je otázka zda Arriva chce v ČR rozumně pokračovat, změna vedení, cílů a systémů řízení pomůže a po určitém období může být kvalitní dopravce. S filozofií a lidském potenciálu současného vedení tomu moc nevěřím. Soukromý názor.

Pavel Trefný

Stejně tak já nevěřím, že ČD mohou být kvalitním dopravcem. Soukromý názor. Podepřený desítkami let praktických zkušeností 😀

Chytrý za 2

Tý toho moc víš, tý toho moc víš. ⛄

Kuba Čermák

Os 18409 v Táboře na příjezdu 46 minut (zůstal stát v Chýnově), takže Os 18406 si na odjezdu veze 43 minut, protože ČD mají skvělé oběhy – na krev, bez rezerv.

Chytrý za 2

No dráhy jsou v rozvalu. Co na to jiného říct?

V.N.

Neznám Arrivu. Nevím, jak vnitřně funguje. Nicméně pár zkušenostní z nadnárodních firem mám. U všech, kde jsem pracoval to fungovalo stejně. Čeští manažeři byli v podstatě pouze poskoci zahraničních vlastníků. Když bylo třeba nějak rozhodnout, český manažer napsal dopis svému šéfovi a čekal na odpověď. A skutečně zpovzdálí rozhodoval někdo, kdo v Čechách byl naposledy před x lety , kdo absolutně neznal českou mentalitu a systém , jakým zde vše funguje. Prakticky o místních podmínkách nevěděl vůbec nic. Českému poskokovi jednou za rok sepsal obchodní cíle. A jelo se. Proto jsem značně opatrný v hodnocení schopností manažerů české Arrivy. Příčina… Číst vice »

Soukromý kůň

No vida, omluva je milá, potěšila a já jí beru. Naopak od ČD jsme my, zákazníci, sypání popele na hlavu a pořádnou omluvu, nezažili snad nikdy a že těch nedostatků byly možná statisíce. Je vidět, jak je mentalita u paní Arrivy a u modrých gum úplně jinde.

Pavel Trefný

U ČD je to standard, na který jsou cestující za ty roky zvyklí. Omlouvat se nemusí 😀

Chytrý za 2

zase trefa

Filemon44

Oceňuji sice,že se Arriva k problémům staví čelem,ale cestující by asi raději jezdili.Příznivci Arrivy sice hodně věcí omlouvají krátkým časem na přípravu,ale ten měl i RJ a AŽD.A ti normálně jezdí nebo mají závad minimálně.

Pavel Trefný

Identické závady jsou i u ČD, akorát se skryjí do globálních čísel. Když u ČD nevyjede 10 vlaků z 1000, nic se neděje, když soukromníkovi nevyjede 10 vlaků z 20, je rázem oheň na střeše. Výsledek je pořád stejný, cestující na postižené relaci prostě nejede.

Cestující

Pane Trefný, vy jste geniální stratég!
Neprodleně pošlete své CV do společnosti Arriva, tam vaše viziořské myšlení vyváží zlatem. 😆

Pavel Trefný

Jako cestující jsem mnohokrát za svůj život zažil situace, kdy náš skvělý národní dopravce své vlaky nevypravil a odřeknul. Z pohledu obyčejného cestujícího je jedno, kdo vlak provozuje. Když vlak nejede, tak nejede.

Filemon44

Chápu, když vlak odřekne nebo nevypravi ČD,je to skandál,ale když vlak nevypravi Arriva, vlastně se nic neděje.Jsou to taky jen lidé a chybujeme všichni, že??

Pavel Trefný

Nevšiml jsem si, že by se nevypravení vlaku ze strany ČD mediálně skandalizovalo. Narozdíl od te Arrivy.

Cestující

Vy budete neobyčejný cestující s vašimi počty.

Andrej

A tak jest

Filemon44

Teda pane Trefný,jste fakt trefný.Co to asi bude za organizaci, pokud jí z 20 vlaků 10 nevyjede?
Jinak bych se téměř vsadil, že jste se někdy kolem roku 2006 či 2007 ohromně bavil, když jistý estébácký udavač z Těšína zpíval o tom,jak zamrzlo Pendolino u Polomi.Tak proč dnes litovat zamrzlou Arrivu v Čakovicích?

Pavel Trefný

Argumentace statistickou úspěšností z celkového počtu vypravovaných vlaků po celé ČR nevypovídá o ničem. Když ale místní depo ČD nevypraví těch samých 10 vlaků, tak se celý region zhroutí stejně.

koracino

…sorry jako,ale vy argumentujete stylem:..moc se nam nedari,ale podivejte se na ty ostatni!!…kolik maji za sebou nehod…-a mrtvol!!…-a kolik jejich vlaku nevyjelo v minulosti??….-statistika se jmenuje statistika asi pro to, ze presne definuje vyvoj udalosti…

Pavel Trefný

Tak prosím zpracujte dlouhodobé statistiky vztažené ke konkrétním tratím. Smíchat čísla z Liberce a Brna je sice pěkné a asi i jednoduché, ale vypovídající hodnotu to nemá žádnou. Ne nadarmo se o statistice mluví jako o vědě provádějící přesné výpočty nad nepřesnými čísly.

J.L.

Největší urážkou, za kterou je třeba J. Nohavicu (podle Vás estébáckého udavače z Těšína) nutno pranýřovat, je ovšem píseň http://www.nohavica.cz/cz/tvorba/archiv_az/audio/modre_cepice.mp3

Kuba Čermák

Pravda bolí 😀

Chytrý za 2

Putin předal Nohavicovi Puškinovu medaili. „Český bard“, jak Nohavicu nazvala agentura RIA Novosti, dostal podle dřívějších informací Kremlu ocenění za zásluhy o upevnění přátelství a spolupráce mezi národy a sbližování a vzájemné obohacování národních kultur.

Vladimír D.

Myslím že to stačí. Okamžitě odebrat licenci a vypoklonkovat z republiky. Ostudy si tento německý dopravce uřízl už dost. A tu svoji starou plechovou kavalérii ať odsune do šrotoviště na území BRD.

Petr Beran

Zajisté, je třeba rychlých lidových soudů! Tribunály obsazené dělnickými kádry musí pracovat rychle a se vší rozhodností! 😀

jirka

no jestli si myslíte že je to všechno v nejlepším v pořádku tak přeju dobrou noc, myslím že lidi maj toho bordelu už fakt dost

Hen ten oný

Proč u nás mají jejich letité hranaté pekáče jezdit s logem ještě DB ? Kdyby to aspoń přelepili jiným logem. ⚡

Kuba Čermák

ČD mění korporátní design tak často, že se nestihne celé kolo přebarvování jejich pekáčů. Pěkní strakáči ČD, jen co je pravda 😀

Pavel Trefný

Nikdo netvrdí, že u Arrivy je vše v pořádku. Stejně tak ale není vše v pořádku ani u Českých drah.

Filemon44

To ani nikdo netvrdí,přesto byla šance,že se dostanete v plánovaném čase z Prahy do Tanvaldu mnohem větší.

Pavel Trefný

Jak kdy. Ono i ČD tam často jezdily se zpožděním. S nasazovanými historicky cennými vozy se nebylo čemu divit. Jen to v té době nikdo tolik nerozmazával.

Chytrý za 2

Arriváci měli (možnost) nám předvést jak mají dráhy fungovat na začátku 21. století v Evropě. Předvedly ovšem nekompetenci, šlendrián, mimořádné situace, kamufláže a tím, že situaci nezvládly, se postavily do pozice zoufalců. Takhle nám názorně demonstrovaly jak se to dělat nemá. Chtěl bych se dočíst jak složitým procesem probíhala kampaň nabírání a školení bulharských strojvůdců. O tom je ticho po pěšině. Proč asi? A drž ústa Čechu.

Kuba Čermák

To by k nám museli pustit přímo Němce. Jenže protože je tlak na bezvadnou vybavenost specifickým národním jazykem, bez ohledu na vlastníka tu nakonec jezdí převážně Češi. Představte si, že by se chuděrky výpravčí SŽDC museli učit nějaký světový jazyk!

Vlado

Hele ,když tě lékař packal zabije dítě to budeš řvát co? Ale když packal dopravce vlastně může udělat totéž tak mu dáváš šanci on se to jako při provozu doučí?

Pavel Trefný

A České dráhy ještě nikoho nezranily a nezabily. A teď poprosím ještě tu O Červené Karkulce, když už jsou ty Vánoce a čas pohádek 😀

xyz

„když tě lékař packal zabije dítě to budeš řvát co?“
Pak může být lékaři odňata licence. Ale nezavřou nemocnici, pro kterou pracuje.

Stejně tak může být chybujícímu strojvedoucímu odňata licence. Ale „nezavřou“ firmu, pro kterou pracuje.

(Až při skutečně opakovaných vědomých selháních by mohlo dojít k odnětí oprávnění pro onu nemocnici či dopravce, ale k tomu má i Arriva na míle daleko.)

Pavel Trefný

Desítky let chronických problémů národního dopravce budiž zapomenuty. Je třeba činit rázné závěry po dvou týdnech provozu. Jenže soukromí dopravci přebrali jen 5% všech výkonů. Pár procent, kde by se problémy stejného rozsahu postižených spojů v případě ČD jednoduše přehlížely. Z pohledu globálních statistik je ale zřejmé, že k žádnému globálnímu dramatickému zhoršení nedošlo. Pouze jsou vidět některé detaily, které dřív viditelné nebyly a rozhodně by nebyly předmětem tak vášnivých diskuzí. Vozů stavby UIC-Y je u ČD 400. Jejich průměrné stáří je 37 let. Občasnou modernizací a náhradou koženky za semiš se dočasně skryje fakt, že i ČD se starým… Číst vice »

Filemon44

S tím stářím vozového parku máte-bohužel-pravdu.A my vše vyřešíme tím,že místo 37 let starých vozidel vyjedou vozidla zánovní,teprve 30 let stará.Tomu se fakt říká revoluce v dopravě.

Pavel Trefný

Jen České dráhy měli desítky let na postupnou obnovu vozového parku. Přesto jezdí staré šroty. Protože prachy pod vedením těch odborníku mizely neznámokde.

Filemon44

Pokud na to máte důkazy,sem s nima Jistě víte,co je vaše občanská povinnost.

Pavel Trefný

Desítky let se „dnešní“ změny odkládaly, aby národní dopravce měl dostatek času se připravit. Především obnovit zastaralý vozový park. K tomu nedošlo.
Trestní oznámení? Jděte se vysmát. V sítích uvíznou maximálně malé ryby, velcí kapříci uplavou. Rádo se nadává na bulhary za kniplem, ale situace ve všech státních podnicích je horší, jak na Balkáně.

Chytrý za 2

A jak to víte? Vy jste se jich ptal?

Kuba Čermák

Asi jste nikdy nejel vlakem někde dál od metropole, třeba po pravém břehu Labe 😀

Erik

Pane Trefný, vaše demagogie je ohromující.

Růža

Dnes jsem dojel do Tanvaldu o1 1/2 hodiny později díky administrativně vybranému novému a „lepšímu“ dopravci Arrivě.

Chytrý za 2

buďte rád, že dojel

Kuba Čermák

Však tam v tom náročném terénu měly často problém dojet i vlaky ČD.

Rajče

Musím se smát. Hlavní vinna je na krajích, které to pozdě soutěžili. Soukromníci jim defacto zachraňují krk. Sice s porodními problémy, ale z toho se nestřílí a jistě se to brzy napraví. Přes 10 let jezdím denně R12. Provozuje to ČD na objednávku MD. Za těch 10 let se tam vůbec nic nezměnilo. Akorát názvy vlaku – Praděd, Bouzov atd. Jinak to pořád jezdí stejný 30 až 50 letý šrot. Když dojdou ČD elektrické lokomotivy, táhne to diesel, který samozřejmě nestíhá jízdní časy. Často dojdou vagóny a jezdí netopící retro, kde vám okny prší či sněží (podle ročního období). O… Číst vice »

BoH

Tak pozor, ač jsem taky nešťastným uživatelem linky R12, musím něco málo korigovat. Není pravda, že se nic nezměnilo. Dříve jezdil pouze šrot „B“. Nyní k němu přibyl ještě alespoň trochu vylepšený šrot „Bdtee“. Sice to není žádné terno, nicméně to většinou topí cca jak má, okny dovnitř nesněží a zásuvky to v 1/3 vozů má. Takže ČD rozhodně mají, co zlepšovat, ale je nutné uvádět objektivní stav. …. Jen ještě nějak nerozumím, jak soukromníci zachraňují krk. Neřekl bych, že ČD poslaly kraje/MD do háje, že na daných linkách už jezdit nechce. Prostě kraje usoudily, že je potřeba liberalizace, tak… Číst vice »

Pavel Trefný

Modernizace Bdtee je jedna z ukázek, kterak se peníze promrhají ve šrotu namísto investic do skutečně moderního vozového parku. Modernizace chvíli sice vypadají, ale velmi rychle vyskáčou problémy jen zamalované štětkou.

BoH

Bdtee je ukázkou klasického přístupu modernizace, kdy za málo peněz je málo muziky. Nemyslím si, že by to byl až tak tragický vůz, ale kdyby se investovalo více, mohlo z toho být alespoň něco na úrovni Bdpee a to už je slušný rychlíkový vůz (i když také má své mouchy).

Pavel Trefný

Každá modernizace bude mít své mouchy. Celkové stáří se vždy projeví. A je fuk, zda se bavíme o vagónu nebo o ženské 😀

BoH

To máte pravdu, nicméně ta modernizace může stát 1/5 (nebo i 1/10) nového vozu. A pak si musíte rozhodnout, zda budete jezdit s několika moderními vozy, nebo budete jezdit se spoustou modernizovaných vozů. Každá strategie má své výhody a nevýhody.

Pavel Trefný

Pak ale nekritizujme soukromé dopravce za věci, které činí stejným způsobem i dopravce národní.

BoH

Nerozumím… To jsem někdy činil?

Pavel Trefný

Spoustu zde diskutujících tak opakovaně činí. Nikde nepíšu, že tak činíte Vy.

BoH

Tak to jo, já myslel, že proto mi to píšete, že se mnou u něčeho nesouhlasíte 🙂

BoH

Jinak můj názor je takový, že nákup ojetin ničemu nevadí. Pokud chceme mít cenově dostupnou železnici, nic jiného nám nezbývá. Například jednotky Arrivy se mi vzhledově vůbec nelíbí (snad ještě horší než šukafon). Na druhou stranu nejde o vzhled, ale o funkčnost a ta nevím, jak na tom je. Nicméně jsem slyšel, že prý pořídili jednotky, které nedokáží pořádně vyjet kopec, tak pak je problém i v samotné jednotce 🙂

Soukromý kůň

Přesně tak.

Petr Zdobinský

Dnes opět problém – Praha – Tanvald – 50 min technické příčiny na straně dopravce.

Petr Nick

Nejít o přepravu cestujících po železnici, ale o nějakou dnes módní reality show ,bylo by to i úsměvné .. Takhle trochu mrazí

Ivan Novák

U menších soukromých dopravců je to spíše na očích. Bordel u ČD se v celkovém množství statisticky prostě ztratí a není tak na očích. Když u ČD namísto nízkopodlažní 844 s první a druhou třídou vypraví sólo 810, tak se přece nic neděje. To je přeci normální.

-TR-

Nejste náhodou placený Arrivou, že sem téměř stejný text vkládáte už poněkolikáté? Běžte raději do terénu zachraňovat situaci.

Ivan Novák

Tak to pak vy musíte být od ČD. Tak šup na dílnu, jeden Shark zjevně potřebuje opravu 😀

-TR-

Vězte, že nemám nic proti soukromým dopravcům, kteří neporušují předpisy a jezdí bez problémů. Za takového dopravce lze označit např. RegioJet.

Ale ani ČD, ani RegioJetu nesahá Arriva ani po kotníky.

Ivan Novák

Zase jen kecy bez skutečných důkazů a ověřitelných faktů. Chápu, někomu k utvoření názoru stačí bulvární novinové články 😀 Jasno má tady chlapec za pár minut! Tak mi už jen vysvětlete, proč to Drážnímu úřadu trvá tak dlouho….

Hen ten oný

Kdyby se jednalo o obyčejný lunapark s řetíykovými kolotoči a ne o rádoby seriózního dopravce, tak budiž. Ale tohle je na hromadného padáka jejich vedení. Vypadá to totiž, že si tu z nás úplně dělají ….

Pavel Trefný

Když vyměníte ministra dopravy nebo třeba generálního ředitele se všemi náměstky, tak to ani u Českých drah letité průsery nevyřeší. Je naivní si myslet, že podobné rázné kroky něco řeší, to je jen úlitba pro plebs. Nový management se bude jen dlouho rozkoukávat a za rok se zase vymění a tak pořád dokola.

Chytrý za 2

Já mířím do Arrivy.

Filemon44

Tak podívejte,vy neověřený fakte,jsem železniční fanoušek a fotograf,tedy to,co je často posměšně označováno jako šotouš,ale to označení mi nevadí.Spíše k těm faktům-nevěřil,jak už jsem za poslední 2 týdny stačil promrznout u tratě Česká Lípa-Jedlová,když jsem čekal,až mi do záběru vjede vlak Arrivy.takže zkušenosti ne z bulváru a ani odněkud z hospody,ale přímo z terénu.

Pavel Trefný

Zatímco při čekání na vlak Českých drah jste nikdy nepromrznul. Tak jistěže 😀

Filemon44

Promrznul,za minulé dva roky zhruba stejně co za poslední dva týdny…. takže jedna ku jedné:)))))

Pavel Trefný

To ale dost záleží na počasí, žejo… a o kvalitě oblečení a jeho vhodné volbě 😀 nevím, jak to může vypovídat o kvalitě dopravce 😀 Jestli někde promrznete, tak spíš se neumíte sám správně obléknout..

Filemon44

Ono když počítáte, že budete venku 10-15 minut a najednou je z toho hodina i více… jinak o moje umění nemějte péči.Vaše starost o druhé je až dojemná.

Chytrý za 2

Ale pánové. Přece se nebudete hádat o tom, který dopravce to víc mrví. Tím si rozhodně neposloužíte.

Soukromý kůň

Frustrace z toho, že soukromníci nástup docela zvládli a kvalita oproti ČD mírně stoupla a jízdné je pro koncové zákazníky výrazně levnější, u modrých gum roste?

Filemon44

Máte pravdu, zvládli.RJ a AŽD ano.

Filemon44

Normální to není,ale zatím jsme jen bordel domácí nahradili bordelem z dovozu.Takže pokrok tu nesporně je.

Chytrý za 2

Jawohl.

Kozel

Spolupráce s Telmaxem je koukám zajímavá u jiných firem. Nic nestíhají.

Beobachter

Mezitím ve Spojeném království: “ after continued disruption led to northern mayors demanding that Arriva, which has operated the network since 2016, be stripped of its contract.”

https://www.theguardian.com/uk-news/2019/dec/28/rail-franchises-should-be-scrapped-to-end-nightmare-journeys?CMP=Share_iOSApp_Other

Pavel

Jak se říká mezi lidovci: ‚Já neříkám tak ani tak, ale na moje slova dojde‘,“

Hen ten oný

někdo zatím pojde 😃

PetrB

Byt DB vyhazel bych cele vedeni ARRIVA CR ze dne na den na ulici…
Tak zavazna poruseni jsou proste zrala na vyhazovat…

Ivan Novák

Se stejným přístupem by i budova na Nábřeží Ludvíka Svobody musela být ze dne na den poloprázdná 😀

jan

No to asi těžko. Služby do té doby normálně fungovaly na tratích. S národním zabezpečovačem, funkčními vysílačkami. A zkušeným personálem.

Ivan Novák

A proto v Ejpovicích, Bohuslavice nad Metují, Dolním Žandově, Dluhonicích či Brně jezdí osobní vlaky ČD proti návěsti zakazující jízdu. V Brně se na nádraží tuhle panťáky s lidmi na palubě ze stejného důvodu potkávají. A tak dále. Tradiční kecy „zkušených“ zaměstnanců ČD 😀

Můžete mi jenom prozradit, k čemu je „národní zabezpečovač“ třeba na trati Praha – Rakovník? Kde jsou dodnes místa pouze s telefonickým dorozumíváním i bez automatického hradla a vlakový zabezpečovač tam není reálně žádný? Stejně jako u tratí na Liberecku? O vysílačkách nemluvě. TRS nebo GSM-R ka u Kladna? Hahahaha 😀

Petr Beran

Prosím pěkně a povíte nám, proč se tedy v březnu srazily v Brně dva vlaky vybavené národním zabezpečovačem, funkčními vysílačkami a obsazené zkušeným personálem?

Chytrý za 2

To máte těžký. Dřívávejc se všechno za tepla ututlalo. Dělalo se „mmmmmlllllll“. Dneska, když je velká řevnivost mezi dopravci a také hodně čumilů a šťouralů, už to tak snadno nejde. Tak se každý prd musí řádně rozmáznout. Tím se celkově stavíme do pozice brouků pytlíků.

Filemon44

Čili jinak řečeno,Arriva závady mít může,když je má i ČD.Je to sice zajímavý názor,ale taky je to názor a vypovídá lecos hlavně o svém autorovi.

Pavel Trefný

Ano, podle některých expertů ČD závady mít můžou, ostatní nikoliv 😀 😀

Chytrý za 2

Proporcionálně, s ohledem na výkony.

Chytrý za 2

Na Ludvíka Svobodu nesahejte.

Radek

Hlavně jestli vydělává. Víc je nemusí zajímat.

ngthrn

Přijde mi trochu nešťastné, že nemají na webu skoro žádné aktuální provozní informace (srovnejte třeba s ČD Mimořádnosti). Ani tuhle omluvu. Je tam víceméně statický obsah, z kterého běžný cestující nemá šanci poznat, že se děje něco nezvyklého, pokud si to zrovna nepřečte v médiích. Přehled problémů spolu s nějakým vyjádřením (proč se to stalo, jaká jsou opatření, co se doporučuje cestujícím….) by udělal hodně. Ať už v době problému, nebo předem, pokud je předvídatelný (nedostatek souprav, čeká se zpoždění, etc.). Jediná „dopravní aktualita“ na celém webu je zrušení Arriva expresu.

nowas

Je to tam někde dole. (ta omluva)

Pavel Trefný

Však on web Českých drah dlouho aktuálními informacemi také neoplýval. Doháněli to nadšenci okolo, kterým ještě z ČD házeli klacky pod nohy. Vzpomeňte na Babitron.

Brejlovec

Arriva, jedině Arriva,
je toho pravou příčinou,
Že tady statečně
Trapně a zbytečně
Na koleje pouští ostudu svou

Arriva, jedině Arriva,
Měla by vidět neprofesionalitu svou
Ostatní prominou
Nestojím o jinou
Jen pro omluvu jedinou
Chci tady Arrivu mít a bezproblémovou…

Třicátáprvní Béé

Konečně člověk, co tu chce mít alternativního dopravce, který vidí její nezdary, přesto však doufá.
Děkujeme my všichni objektivní. A na Silvestra, si to společně zazpíváme, ikdyž v tomhle textu to bude spíš jak valčík😉

Ivan Novák

České dráhy dnes na oběh Sp 1980 – 1983 vypravili namísto moderní RegioSharků 844… kvalitní a osvědčené muzejní vozy řady 810! Ale to ostuda není 😀

-TR-

ČD vypravily 810 místo 844, ale i když se jedná o zhoršení kvality, není to ohrožení bezpečnosti cestujících. U ČD nejezdí Bulhaři, co neumí česky.

Ivan Novák

Na posuzování podobých pochybení zde jsou příslušné úřady, ne kdejaký pivní hospodský diskutér na internetu. Ale ano, žijeme v Česku a tady je každý odborníkem na cokoliv. Zvlášť po desátém plzeňském…

-TR-

Jaký pivní hospodský diskutér? Jazykovou vybaveností strojvedoucích se bude zabývat kontrola Drážního úřadu!

Ivan Novák

A narozdíl od expertů ve zdejší v diskuzi věc posoudí objektivně a na základě prokazatelných faktů. A jistě se bude zabývat i tím, proč se nejde ze sítě SŽDC dovolat na „bulharské“ mobilní číslo – technicky pro to není žádný důvod, ten mobil je beztak přihlášený v místní síti…

Petr Šimral

Jazykovou vybaveností se Drážní úřad chtěl zabývat již dávno. I proto dopravcům nařídil, aby oznamovací povinost pro zkoušky Zvláštní odborné způsobilosti pro strojvedoucí rozšířili o sdělení, zda je strojvedoucí Čech nebo není.
A předpokládám, že pokud si tam přečetl, že strojvedoucí je Bulhar, tak že se na tu zkoušku šel i podívat.

Pro neznalé: Zkoušku ZOZ dělá dopravce. Je ale povinen termín a místo zkoušku nejméně 5 pracovních dní předem oznámit DÚ a ten má právo (nikoliv povinost) se zkoušky zúčastnit.

Pavel Trefný

Nabízí se otázka, zda se z DÚ skutečně někdo dostavil.

Petr Šimral

To už je otázka třeba pro novináře. Zcela jistě toto právo DÚ měl.
A zkoušky se samozřejmě dělají v češtině.

Soukromý kůň

A nutno dodat, že ČD udělaly všechno co mohly, aby bylo na výběrka co nejméně času.

Pavel Trefný

ČD dlouhodobě dělají vše pro to, aby liberalizaci železnic překazili, nebo alespon co možná nejvíc znepříjemnili.

Mirda

Ano, přesně tak. Hezky jste to napsal a vystihl.

Pavel Trefný

Takže nakonec dojdeme k tomu, že nějaký výpravčí SŽDC si to celé vymyslel, aby se dostal do televize… 😀 A spousta blbečků to papouškuje – dle hesla bylo to v televizi, je to určitě pravda! 😀

Pavel Trefný

A máte záznam hovoru? 😀 Na REDATu bude.

Leinad

A u jiného českého dopravce jezdí Bulhaři kteří nesložili jazykové zkoušky, test z předpisů SŽDC skládali v Bulharštině, a nedomluví se?

Pavel Trefný

A pro své tvrzení máte jaký konkrétní důkaz? Novinový článek? 😀

Leinad

Já se ptám TR, říkal že u ČD nejezdí Bulhaři nerozumějíci Česky 😀 jako by snad u jiného dopravce jezdili, tak se ptám u jakého.

Honza Fátor

Lepší než jet autobusem 😉

Soukromý kůň

Prostě ČasuDost klasika 🙂

johny

Pobrečet si nad neschopností vybraného dodavatele, pro jistotu oznámit všem jeho jméno, užít výrazy typu sypání si popel na hlavu a ještě s překlepy. Má cestující žasnout dřív nad žánrem textu, nebo nad jeho obsahem?

Buďme objektivní

S nástupem soukromníků se v podstatě ČD ulevilo, protože se odvedla pozornost od jejich přešlapů, problémů, zpoždění, chování zaměstnanců, předražených cen na monopolních tratích.. Na některých spojích (Svitava, Labe, Rožumberk ) první třída odpovídá třídě druhé, nemluvě o nefunkčních toaletach, netopicich, v létě neklimatizovanych vozech, nemožnost zaplatit platební kartou, a to i přes to, ze by platby kartou měly fungovat standardně. Mám in100, vlaky cestuji po celé ČR, nástup soukromníků vítám, problémy se dali očekávat, protože některé odhalí až ostrý provoz. ovšem, některé jsou opravdu přes čáru. Kritizovat a hodnotit po 14 dnech je ubohé, byly Vánoce, o to hůř… Číst vice »

Petr

Mluvíte jak český politik po 30 letech vlády ,jak za vše mohou komunisté svým vládnutím před 30 lety😉

Ivan Novák

Dnes namísto 844 vypravené 810. Od národního dopravce. No neberte tu… kvalitu! 😀

Pavel Trefný

A nedojeli. Druhé kolo těch spěšňáků nahrazují autobusy 😀

nowas

Jestli máš in100, tak seš nahranej 🙂

Vapch

Škoda že nejde dát více lajků (y)

Martin1

Je dobře, že přiznali pochybení. Snad se zvednou a provoz skutečně stabilizují. Chce to ale v řádu několika málo dní.

Karlos S.

Mě to přijde šlušné od Arrivy, že napsali omluvu, spousta lidí má problém říct Promiňte, mě se to nepovedlo v normální mezilidské komunikaci. Možná právě proto, že pak často schytají výsměch od těch, kteří se omlouvat neumí a vlastních chyb se bojí. A napsat oficiálně omluvu po nepovedeném vstupu do závazku na železnici, to chce koule a mozek na správném místě.

Tak teď si ještě všichni přejme, aby to dali dohromady a jezdili bez problémů, protože důležité je, aby lidi jezdili rádi vlakem a aby železniční infrastruktura měla své využití. Jestli je to dopravce X nebo Y je úplně jedno.

K.S.

Otázka je, v mezilidské komunikaci, jestli je to věc, za kterou se má člověk omlouvat, nebo je to věc kde se omluvy druhá strana dožaduje jenom za účelem ponížení toho kdo danou věc udělal, přestože není jiný důvod k omluvě, než její útlocit. Churchillovi se připisuje citát: „Drahoušku, jste ošklivá, odporně ošklivá, ale já zítra budu střízlivý a vy budete stále ošklivá.“ Pokud by se daná uražená v takové situaci dožadovala omluvy, tak ta omluva nebude omluvou, ale jenom snahou někoho ponížit, podle mne. Pokud ale někdo takto, jako Arriva, udělá průšvih, pak ta omluva omluvou je, nikdo ji k… Číst vice »

František

Myslím si, že hlavní je tam to přiznání normální lidské chyby, obecně bez pocitu méněcennosti, natož nuceného. Jiným případem jsou úchylky nutící jedince ponižovat jiné, třeba právě ve snaze vlastní chyby skrýt – ale proč? Nikdy nebudeme téměř bezchybnými stroji, a je to tak v pořádku. Naopak některé chyby jsou způsobeny právě nemístným tlakem.

-TR-

Co vlastně dělá nyní Luďka Hnulíková, bývalá vysoká manažerka ČD? V květnu tady vyšel článek, že přešla k Arrivě.

https://zdopravy.cz/byvala-sefka-osobni-dopravy-ceskych-drah-presla-do-arrivy-je-provozni-reditelkou-27544/

Marian

No fuj, to je ale konspirace … 😀 Ale říká se, že není šprochu, aby na něm bylo pravdy trochu. Třeba tam taky zaměstnali Soupravu, aby pozvedl železnici …

František

Nebo aby ji nepozvedl, což také mnozí chtějí…

Aleš Příhoda

Takže nakonec všichni nadávají na dnes již bývalé kádry… z Českých drah 😀

dopravák

Podle mých privátních informací „Medvědice“ údajně se přestupu k firmě ARRIVA věnuje pouze autobusové dopravě a s ambicemi vedení do oblasti vlakové dopravy nechce mít nic společného: asi ví, proč, protože v oblasti železniční dopravy působila dlouho, ale právě s přerušením v době, kdy jako vedoucí zaměstnankyně ÚAN Praha-Florenc měla na starosti vytvoření a rozjezd „CISu“.

Papaja501

Hezky napsáno…papír snese vše………..Během posledního týdne jsem na r10 měl sedm cestujících z Prahy, Nymburka do Semil i Železného Brodu, co si jízdenku záměrně koupili přes Chlumec a Paku……Fakt jsme na ty naši dráze museli dojít až tak daleko?……Je to jenom o penězích a kamarádech?…..Jenom se ptám.

Ivan Novák

O liberalizaci na železnici se mluví dlouhé roky. Tlačí na to i EU. Ale holt v Čechách se vše nechává na poslední chvíli a v mezičase se vymýšlí, jak věci s minimem námahy ojebat.

karel

Měl bych dotaz: kraj udělí zakázku nějaké firmě (v tomto případě Arriva), která slíbí nižší ceny, nízkopodlažní vozy, spolehlivý provoz a po spuštění reálného provozu je realita: 60 let staré muzeální vysokopodlažní vozy s rozestavěnými kbelíky zachytávajícími protékající vodu, desítky minut zpoždění a odřeknuté spoje.

Ve smlouvách s výhercem zakázky skutečně není stanoveno, že musí dodržovat nějaké podmínky a to co slíbil? Ve smlouvách nejsou žádné razantní sankce? Kdo na kraji nese za tyto smlouvy odpovědnost? Nějak tomu nerozumím….

AAA

A np vozy kromě Vsetínska (kde jezdí) slibovali kde?

Jiří

Jak víte, že nejsou/nebudou uplatněny sankce?
Předpokládám, že ve smlouvě není uvedeno: Když nevyjede vlak, tak do 24 hodin pošlete na účet pokutu ve výši xx Kč.
V nějakém rozhovoru bylo uvedeno, že se nedstatky vyhodnocují na konci měsíce (nebo tak nějak).

Tomáš

Hezká,… Zkuste se třeba zeptat, na informacích, za kolik pojedete, když si koupíte jízdenku ve vlaku 🙂
Odpověď se nedozvíte 🙂
Odpověď zní – ceny jsou různé 🙂
Mám toho právě dost. Profesionalita na nule 🙂
A stejně pojedu zadarmo, neboť v rychlíku linky R22 jim stejně nefungují čtečky karet ….
Tomáš

libor

no škoda, že nejezdí u nás, jezdit zadarmo, to by se mi líbilo. Minule jsem chtěl jet bez placení u ČD a vymlouval se, že mám jen EURO, a průvodčí mi nabídla cenu v eurech….

ČD4ever

Na lince R21 jsem 24.12. v 1 spoji neviděl ani stevarda/průvodčího.

Modré zábradlí

A přišel alespoň Ježíšek?

nowas

Přišel hyundai v Čakovicích. 🙂

Cestující

Když vezmu v úvahu všechny okolnosti a i zde publikované zprávy, tak se dá docela reálně předpokládat stahování velmi temných mračen na jimi provozované úsek.
Umím si představit zákulisní jednání o jejich nahrazení minimálně v nekritičtějších úsecích.

dopravák

Žádné „nahrazení“ nepřichází v úvahu – jediná možnost je v podobě „nájmu“ služeb jiného dopravce tím stávajícím!