Dokončení obchvatu Mělníka se blíží, končí omezení na I/9

Stavba obchvatu Mělníka. Foto: ŘSDStavba obchvatu Mělníka. Foto: ŘSD

Město po dokončení stavby chystá opravu Lesní ulice.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pokročilo s budováním další etapy obchvatu Mělníka. Od tohoto týdne skončilo ve městě i jedno z velkých omezení na silnici I/9. Hotovo má být v září.

ŘSD ve středu zprůjezdnilo koncový úsek stavby ve směru na Liběchov. „Do zkušebního provozu jsme uvedli první ze tří okružních křižovatek včetně napojení jednotlivých tras, mimo hlavní trasy obchvatu. Celkem se jedná o pět stavebních objektů, které byly kolaudovány,“ řekl Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

V souvislosti se zprovozněním této části stavby se také vrátil provoz na část přeložené silnice I/9 s napojením na novou okružní křižovatku. Tím také skončila úplná uzavírka silnice I/9 a zpět sem byl převeden provoz z objízdné trasy mezi  Mělníkem a Liběchovem. „Zkušební provoz této části obchvatu umožní rovněž provést kontrolní měření hladiny zvuku za novou protihlukovou stěnou, která chrání obytnou zástavbu v ulici Na Průhoně,“ dodal Buček.

Hlavní práce v těchto dnech probíhají na mostě přes železnici a navazujících náspech pozemní komunikace hlavní trasy.

Řidiči tak mohou opět projet po Lesní ulici kolem krematoria do mělnické části Chloumek. Město chystá její opravu, ale až po skončení stavby obchvatu. Kilometr dlouhý úsek se staví od loňska, vyjde na 384 milionů korun.

Tagy I/9 Mělník obchvat Mělníka Ředitelství silnic a dálnic ŘSD
19 komentářů