LOT 3a leaderboard

Dohodnuto: na SŽDC vzroste průměrná mzda o 4,4 procenta

Sněhová fréza SŽDC. Autor: SŽDCSněhová fréza SŽDC. Autor: SŽDC

Vedení Správy železniční dopravní cesty dnes podepsalo s odborovými předáky kolektivní smlouvu na další dva roky. Podle ní se letos

Zpět na článek
14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
docentka Ladná

Lidi pořád spekulujou jenom o výhodách místo toho, aby přemýšleli o smyslu své práce… Každé povolání je přece poslání…

PetrM

Já pořád nevím kde přidávají ta procenta o kterých všichni mluví, dejte mi tip, změním zaměstnání :-). u nás, nadnárodní korporát více jak 1000 zaměstnanců a loni+letos 3%.

mirekk

No přece SŽDC ne? Pojďte to zkusit, máte-li elektro vzdělání, potřebujeme zabezpečováky. Nastoupíte s 3. platovou třídou, jedny zkoušky stíhají druhé, po pěti letech se můžete postupně vypracovat až na návěstního technika s platovou třídou 8-10. A každý rok je mírná valorizace. A letos budete mít tu výhodu, že vám při nástupu už bude přidáno těch 8%. A zapomněl jsem na tu nejvíc připomínanou výhodu – režijka za roční paušál 1200. Připravte se ale, že až jednou postoupíte na funkci návěstní a spojový dozorce, budete mít nějaké ty přesčásky v noci a sobotách, nedělích, pracovní pohotovosti na pracovišti, střežení pracoviště…… Číst vice »

mirekk

Ještě vás navnadím víc: jdete třeba ráno na 6:30 do práce, odpoledne použijete režijku tak, abyste byl ve 14:30 na pracovišti, krteré je pro váš pracovní obvod určeno pro pohotovost na pracovišti, do rána jste tam a odstraňujete poruchy na zařízení na třeba 150 km tratě, ráno jedete na své domovské pracoviště a skončíte ve 14:30. Soboty a neděle je ta pohotovost 24 hodin.
Já si ale nestěžuju. Jsem na to zvyklej víc než 35 let. Ale když přijde někdo nový, do měsíce po něm nezbyde ani smrad.

Vrané

Předem připravené divadlo jakoby skončilo. Pokud si však zaměstnanci sami sebe váží, přesčasy nepodepíší ani teď ani už nikdy jindy. Slovy jednoho řadového funkcionáře OSŽ, tohle si lidé dnes už nenechají líbit a hodí nám členské legitimace na hlavu. Delší jednání tohoto absurdního divadla, režijní výhody.

Romanero

Já nevím, na dráze se všude vyjednalo přidání a tady to v komentářích pořád prská. Nevím, na co jste zvyklí, ale v naší (komerční) firmě je 5% už považováno za slušné přidání. A pokud dobře počítám, tak 6.000 navrch jako „držhubný“ za zpožděné jednání je vůči uvedené průměrné mzdě jednorázových skoro 20%.

xroman

Jo ale na draze uz je plat jako skladnik´ve skladu se zakladni skolou!!Pred 5-10 lety jsem meli o 10tis vice.za chvili nas dozenou i prodavacky.No nic do 10 let jsou vsichni v duchodu a bude vymalovano.A jestli hodne lidi nepodepise prescasy tak uz zadny vlak nevyjede.

ApolloXI.

xroman:
toho skladníka bych chtěl v reálu vidět. Za stejné hodiny a podobné podmínky. Nedostatek zaměstnanců na dráze dnes paradoxně způsobuje modernizace (více stresu – kumulace funkcí, práce,“cikánskej“ život – nástupy, přerušení, dojíždění do pekel, více buzerace atd.). Spíše mne udivuje, že dnes nechtějí zaměstnanci už ani „bojovat“ za své platy a něco jako protestní stávka (jakákoliv její forma) je tu na rozdíl od západních demokracií brána jako cosi nepatřičného.

jofrey

průměrná mzda to je tak zavádějící…přesčasy….jsem na to už alergický

xroman

Zkorumpované OSZ jako prase.Ted uz je jasne proc se to presunulo na 11.1.Dávno to bylo predem domluvene aby se stihla odeslat za 5tis odmena do mzdy za prosinec do 15.1. na účet.Jo jo KOPKy nejsou zadarmo pro odbory OSZ.Tezky byznys v desítkách milionů.Kolik si myslite že ma mesicne predseda OSZ? Ja Vám to povím je to 6mistná častka.Ten za 25tis delat nebude.Sbohem…

Anjel777

Ja už som odovzdal preukaz OSŽ k 31.12.2017. Vokoun mi 6.12.sľuboval,že ČD pridajú cca + 6-7 %…A výsledok ? 4,5 % v čase,keď iné firmy pridávajú oveľa viac percent,v čase rekordne nízkej nezamestnanosti.

Pavel

Anjel777: A teď otázka na tělo, zkusíte to tedy jinde? U nás také pořád někteří nadávají, melou cosi o pokladních v Lidlu a pod., ale k odchodu se stále nemají. Ono co si budeme povídat, pořád to je nějaká jistota, kterou u soukromníka nemáte.

Direktivni ourada

Teda nevím, jak u vás, ale u nás lidé dost odcházejí a na všech provozních pozicích se hlásí podstav a tahají to lidé s hromadou přesčasů. Pac člověk opravdu musí mít několik odborných zkoušek, případně jazykové, neustále sledovat a číst dalsi a další dokumenty a hlavně se v nich vyznat a něco si zapamatovat. Spousty provozních lidi pracuje víkend nevikend, svaték nesvátek, noc nenoc a mají stejný základ jako pokladní v Lidlu…

Pozorovatel

Citace: „Předseda Odborového sdružení železničářů Martin Malý výsledek jednání označil za slušný kompromis“
tak to je pan předseda OSŽ trochu mimo, to není kompromis, ale výsměch všem zaměstnancům SŽDC a členům OSŽ. Je to prohra celého vyjednávacího týmu.