Do vlaku jen se zásobami. Jídelní vozy a další občerstvení dočasně končí

V jídelním voze Českých drah. Foto: České dráhyV jídelním voze Českých drah. Foto: České dráhy

Do vlaku v Česku nebo na Slovensku se na delší cesty vydejte už jen s vlastními zásobami jídla a pití.

Zpět na článek
35 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
IGCT

Ta naše vláda už měla přerušit veškerou osobní vlakovou dopravu a nařídit povinné čerpání dovolené

Dushan

Zřejmě dnes bude vyhlášeno mnohem účinnější opatření, musíme se připravit na celorepublikovou karenténu.

dada

akorát nevím, co přesně to znamená…

Rtep

Oproti současného stavu prakticky žádná změna. Lidé budou smět pouze do práce, na nákup a domů – což se děje již nyní. Nejrizikovější chování – tedy provoz velkých fabrik a hromadná doprava bude fungovat dál.

PetrN

Vy už s těmi kecy pod každý článek na toto téma běžte do háje, evidentně absolutně nerozumíte tomu, o co jde…Zastavení veřejné dopravy totálně zlikviduje ekonomiku, protože se lidi nebudou mít jak dostat do práce…Jste schopný to konečně pochopit ???

pamětník

Nevím, kdo je co schopen pochopit (o vás velké mínění v minimálně tomto směru nemám), ale vy rozhodně nechápete, že všechna ta dosavadní opatření jsou opět typicky polovičatá minimálně v tom, že jejich tvůrci se doslova VYKAŠLALI (sem by patřil mnohem ostřejší výraz, který použil můj bratr = lékař už v důchodu) na ty, kdo ty zachované služby musejí zajišťovat, a nechali je v jejich situaci zcela bezprizorné plavat s představou, že si nějak poradí sami – a nejde jen o zaměstnance ve veřejné dopravě, ale i o prodavače v obchodech, které zůstaly otevřené, a především o všechny pracující VE… Číst vice »

Vnější pozorovatel

😀 nebo rozdat vojákům ostrý, ne? Zajděte si k lékaři, panicka porucha je taky nemoc.

dada

No mohli by tuto restrikci také zohlednit v cenách a snížit cenu jízdného v dotčených spojích.

Rtep

Opatření je samozřejmé a v pořádku. Jen mne docela pobavilo uzavření úschoven zavazadel – toto opatření na naprosté většině nádraží bylo zavedeno již před mnoha lety. Dráha je tedy průkopnická a progresivní 🙂
Třeba u nás v jižních Čechách jsou 4 úschovny, z toho v Budějovicích žádná. V Plzeňském kraji jsou celé 3, z toho v Plzni žádná.

pozorovatel

Všechna dosavadní opatření v podobě, v jaké jsou nařizována, jsou typickým projevem „malého českého odezdikezdismu“ – ničím jiným …

-TR-

Je otázka, zda se jídelní vozy vůbec někdy vrátí, až koronavirus pomine.

Dushan

Zrušení jídelních vozů, tedy v praxi výdejny potravy na kolejích, jakožto naprosto zbytné služby, sotvakdo postřehne.

Brian Griffin

To, že se můžu za jízdy civilizovaně najíst, je pro mě jedna z největších výhod železnice.

-TR-

Jenže v ekonomické krizi, která velmi pravděpodobně nastane, nikdo nebude mít peníze na to, aby si dával jídlo v hospodě – ať už kamenné, nebo na kolejích. Lidi budou rádi za to, že si budou moct koupit chleba, salám a lahváč.

dada

Á další co umí věšit…

hospodský povaleč

-TR-: Mezi lidmi je tolik peněz a jsou schopni je utrácet za mnohem větší nepotřebnosti, než je jídlo v hospodách, takže i když nějaká krize jako dopad „korovirové situace“ určitě přijde, že by kvůli tomu „padla“ většina hospod, to si rozhodně nemyslím. Osobně už se velmi těším, až si zase budu moci dát „čepované“ …

PetrN

Láhev vody jako prémiová služba mě skutečně pobavila 🙂

D.S.

Jak je to u Jančury? Na jejich webu ohledně aktuálního poskytování cateringu informace nejsou.

Petr

Tak místní frekvence se to nedotkne, jsme rádi, že nejezdíme obkročmo za komínem a rychlík tu jede cestovní padesátkou. Poslední jídelňák tu jezdil na Bedrevu. 😀

Vlado

No to je docela logické než tahat restaurák např na Berlineru do Děčína ,nebo na EC Bohumín-Břeclav,když to nejede dál .Jinak na Railjet a Pendolino pokud ten vůz stejně tahám tak bych v omezené míře občerstvení nechal (výdej u okénka )to zakázané není ,ale na druhou stranu kdo pojede když nemusí ,dnes jsem měl směnu jako signalista v jedné nejmenované stanici a rychlíky 5 vozů měly obsazenost tak 20 lidí na vlak .A jen trochu odbočím proč jsou zde tak drastická opatření ?prevence nebo již důsledek?Jak mohu vědět ,že mám 189 nakažených ,když jsem z 10 milionů obyvatel udělat testy… Číst vice »

ČD4ever

Španěláci se probrali až teď a začali šílet. Do pátku pohoda a nic neřešili. Žádné opatření, nic.
V ČR se lidé chtějí nechat testovat, aby nenakazili okolí a není kde. Neví se teda, kolik je vlastně nemocných. No ale na tiskovkách ti hlavouni vypadají akčně, ale asi jsou fakt tupí, že testy nefungují.

Deer

Ono je možné, že panáčky v Madridu probrala až žádost z Barcelony, že se Katalánci chtějí sami dobrovolně izolovat od zbytku země, aby zastavili rozšiřování nákazy.

AAA

jo, koronavirus účinnější než referendum. Welcome to (v tom co zbylo z) EU.

Erik

Test je úplně k ničemu si dělat sám. Dnes si ho zaplatíte, zítra vás někdo nakazí. Pochopitelně pokud někdo chce ty peníze vyhodit, prosím.

Umělec

Ještě hůř. A to je inkubační doba. Již jsem nakažen ale testy to ještě nazaznamenají. Neb několik hodin (dnů) trvá než se vir rozšíří v těle natolik aby jej bylo možno testem zachytit.

Deset z devíti odborníků radí: placené preventivní testování dělějte minimálně třikrát denně 🙂

Dushan

Ve Španělsku se jen chovali podle doporučení zdejších diskutujích asi před dvěma týdny: „omezování kvůli koronaviru (jen o trochu horší rýmičce) je jen populismus, nouzový stav je panika, ničemu nepomůže, kazí business a lidi se i přesto na lyžovačku dostanou“. Na příkladu Španělska a Itálie je vidět, kam takový laxní přístup při nákaze vede – stovky mrtvých a nakonec ještě brutálnější omezení, než bylo nutné, pokud by se k šíření nákazy přistoupilo s maximální razancí už v počátku.

realista

To je zase blábol … Žádný zákon ani nařízení vlády ještě žádný přirozený vývoj nezastavilo ani nijak zásadně nezměnilo, a to, co se teď děje nejen v ČR, je jen součástí (bohužel zejména u nás asi zcela jednoznačně logické) „předpo*ranosti“ mocných z nezodpovědnosti jejich řadových „oveček“: kdyby se lidé chovali rozumně a dodržovali základní hygienická pravidla, tak by žádná „koronovirová hysterie“ vznikat nemusela. Já sice chápu strach „mocných“, že se jim vývoj situace úplně „vymkne z rukou“, ale když výsledkem jejich „opatření“ jsou zavřené nejen hospody, ale třeba i malá pekařství, přičemž velké supermarkety řetězců typu třeba „Kaufland“ apod. zůstávají… Číst vice »

Dushan

Přesně kvůli podobným názorům, ignorantsví a aroganci mnohých k dosavadním opatřením proti šíření nákazy nás, i všechny zodpovědné čeká celorepubliková karanténa, tj. konec vycházení, kromě výjimek.

Deer

Nesmysl, Španělsko zaměstnance doma nenechává, naopak cestování do práce bude umožněno bez omezení, stejně jako cesty na nákup nutných potřeb, k doktorovi nebo k blízkým, pokud potřebují péči. Španělé to vyhlásili hlavně proto, že po uzavření škol to stejně jako u nás nebo na Slovensku lidi vzali jako další prázdniny. U nás a na Slovensku bylo narváno na sjezdovkách, ve Španělsku na plážích.
Se zcela nejasným počtem nakažených souhlas. Testuje se málo a pro jistotu se ještě testování zakazuje těm, které milostivě neschválí úředník.

Frantisek

Asi je zbytečné hned testovat někoho, kdo ještě nemá příznaky a bude chodit dále mezi lidi…

Pravdepodobnost

„Proč slovák z ANO nenechal doma zaměstnance … Leo expres jehož jedinou starostí je jaké bude mít kompenzace od státu“

Pokud nechcete kompenzace od statu jako Leo express tak muzete zustat doma i bez rozhodnuti slovaka. Dokonce i kdyz nemate k cerpani dovolenou a zamestnavatel vas nenecha na neplaceny volno tak staci rict ze na vas chrchlali lidi po navratu z italie.

noerf

Vlado: provedení testu trvá 6 hodin, do zařízení se vejde zpravidla 24 vzorků, takže každá laboratoř je schopna dělat 96 vzorků denně v nepřetržitém provozu. Pokud jsme měli 5 certifikovaných laboratoří, tak se bavíme o maximu 480 testů denně v ČR. Teoreticky máme i další laboratoře, které jsou schopné testovat tento virus, ale nebylo pro ně efektivní získat atest na tento vir. Pak už je to, pouze o rozhodnutí příslušného ministra (vyhláška) či nařízení vlády.

Deer

A taky máme laboratoř, která našla nakaženého v době, kdy stát netestoval skoro nikoho. A navíc ukázala, že se test dá udělat za čtvrtinu ceny, kterou platí stát. Je pochopitelné, že na ni ostří hoši zaklekli a laboratoř už testovat nesmí, přednost dostala ta holdingová, která si účtuje víc jak dvojnásobnou sumu. Vítejte v Absurdistánu.

Tomáš

A co RJ a LE?