Do vedení Leo Express se vrací Petr Köhler

Peter Köhler. Foto: Leo ExpressPeter Köhler. Foto: Leo Express

Köhler se vrací na stejný post, z kterého před více než dvěma lety odešel.

Generálním ředitelem společnosti Leo Express bude Peter Köhler. O jeho jmenování dnes informoval dopravce v tiskové zprávě. Do firmy se vrací po více než dvouleté pauze, v čele Leo Express byl do konce roku 2019. Ve funkci nahradí Jakuba Svobodu, který odešel do RegioJetu.

Jeho úkolem je posílit strategickou pozici společnosti Leo Express v oblasti služeb železniční mobility,“ uvedla firma v tiskové zprávě. Prezident společnosti Leo Express Manel Villalante uvedl, že Peter Köhler má rozsáhlé mezinárodní provozní a strategické zkušenosti, které mu umožní vést společnost Leo Express přes postpandemické výzvy, kterým společnost čelí, i přes významné budoucí příležitosti v odvětví mobility“.

Köhler do firmy přišel v době, kdy jí ještě vládnul Leoš Novotný mladší. Firma za jeho vedení plánovala velkou expanzi. Během jeho působení koupil Leo Express německého dopravce Locomore, má tak licenci pro provoz v Německu. „Přivedl společnost k rekordnímu konsolidovanému obratu a čistému zisku,“ uvedla firma v tiskové zprávě. Vystudoval fyziku ve Velké Británii a ekonomii v Praze.

„Leo Express má jeden z nejtalentovanějších týmů. Společně s jejími novými akcionáři, společnostmi Renfe, Euromaint a Leo Mobility, se těším, že Leo Express bude mezi nejlepšími dopravci a technickým lídrem v oblasti služeb osobní železniční dopravy v Evropě. Zároveň chceme podpořit transformaci evropských služeb mobility směrem k ekonomické a environmentální udržitelnosti,“ uvedl Köhler.

Poprvé se ke svým plánům v tiskové zprávě vyjádřil i nový významný majitel, španělské státní dráhy Renfe. „Vstup do Leo Express, který je součástí jejího procesu internacionalizace, představuje strategickou obchodní příležitost, neboť jí umožňuje působit v dalších třech evropských zemích (Česká republika, Slovensko a Polsko) a disponovat zdroji a licencemi pro přístup na německý trh. Společnosti také umožňuje ucházet se o veřejné zakázky na služby ve všech těchto zemích a využívat místní implementaci, zkušenosti, vybavení a reference, které Leo Express již má,“ píše se v tiskové zprávě.

Představenstvo společnosti Leo Express tvoří Manel Villalante jako předseda představenstva společnosti Leo Express a Leoš Novotný mladší jako místopředseda představenstva. Stejně tak jsou po začlenění společnosti Renfe do společnosti členy představenstva také generální ředitelka společnosti Renfe Viajeros Sonia Araujo a finanční ředitelka skupiny Renfe Teresa Torres. Dále provozní ředitel skupiny Leo Express Martin Bala, právník Zdeněk Beránek a Ibón García, ředitel společnosti Euromaint.

Tagy LEO Express Peter Köhler
12 komentářů