cargo

Do Švýcarska za pětistovku vlakem. ČD zlevnily i rozšířily nabídku včasných jízdenek

Railjet na cestě z Vídně do Curychu projíždí Salcburkem. Foto: ÖBBRailjet na cestě z Vídně do Curychu projíždí Salcburkem. Foto: ÖBB

Poprvé v historii je možné dojet z Česka do Švýcarska vlakem za nižší cenu než 500 Kč. České dráhy od

Zpět na článek
21 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Filip

Pro fandy železnice dobre, pro všechny ostatní je tu letenka za pětikilo

Radek Janata

Opravdu? Nejlevnější, co jsem našel, je Praha-Basel za 832 Kč. Tato cena je k dispozici jen na pár dní za sezonu a samozřejmě je bez zavazadla. Navíc je to na druhý konec Švýcarska, než leží Buchs.

Zatímco Včasná jízdenka do neprofláklých destinací, což Rakousko přes Summerau je, je v předstihu k dispozici prakticky na kterékoliv datum.

Tady na Moravě

Tak snad už zrušili ten stav, kdy akcni jízdenka Olomouc-Viden stala o 400 vic nez Otrokovice-Viden. Myslim, ze se to „lamalo“ nekde u Hulina.
Ale tak vite co, „mame k sobe bliz nez si myslite“ :DDD

ČD4ever

Tohle jsou slevy fakt jen pro železniční fandy, co je baví hodinu vyhledávat a vědí dopředu, co mají hledat. Já jsem zkoušel najít Hamburg za 500 Kč, ale po 15 minutách jsem to vzdal. Našlo mi to jen ty 5000 Kč jízdy.

Martin Chovanec

Já našel Praha – Hamburg za 1157 Kč a trvalo mi to ani ne minutu. Za 500 to bude problém, je to daleko a trasa je frekventovaná. Za další minutu jsem našel spoj za 894. Naopak ani za 5 minut jsem nenašel ten za 5000, o kterém píšete.

vlys

Hamburg – Praha jsem jel před měsícem za 501 Kč, vždy jeden vlak denně.

Vlastimil Kocurek

To jsou jen takové šepoty a výkřiky, potřebuejeme něco úplně jiného, abychom pokaždé platitli přiměřené jítdné, a naše dráhy a rakouské dráhay zlevnily a sjednotili přístup. Vždyť to vůbrc nevypadá, že jsem společně v EU.
Č Budějovice – Linz a přesedat proč přesedat ??????
Linz – Brenner a přesedat na italské dráhy, a pak až Bolzáno. (podobně s tím Švýcarskem

Potřebuji se vždy dostat za přiměřenou cenu a bez přestupování z ČB do Zurichu nebo Bolzana.
Ale to je je asi budoucnost za 50 let. A rozhodně ne, že budu mít jízdenku koupenu půl roku předem.

Vlastimil Kocurek

sjednotily- omluva za chybu – ale ten článek mě docela nazdvihl.

Radek Janata

Z ČB do Zürichu do bez přestupu jet lze – lůžkovým vozem. A do Bolzana – když ona železnice (a veřejná doprava obecně) je na přestupech založena. Nikdy to nebylo a nebude tak, aby jezdil vlak odkudkoliv kamkoliv.

Ondra

Z jakého důvodu platí výhodná cena do vcelku bezvýznamné pohraniční stanice Buchs SG, když většina cestujících potřebuje hlavně do Zürich HB?

Martin Chovanec

Je to o smlouvách se zahraničními dopravci. Zjednodušeně řečeno, do stanice Buchs vezou vlak rakouské dráhy, které dovolí ČD prodávat jízdenky za nějakou cenu, z Buchsu už to jsou dráhy švýcarské, které mají podstatně dražší jízdné.

-TR-

Je to hezké. Ale e-shop ČD chce za jízdenku z Českých Budějovic do Vídně 1120 Kč, přitom na pokladně se dá sehnat jízdenka EuRegio za cca 520 Kč, a dokonce v e-shopu ÖBB stojí akční jízdenka 9 €.

petr766

To je už klasika. Vždy se vyplatí se podívat na eshop OEBB nebo DB. Někdy se dá takto zajímavě ušetřit na stejný vlak. A samozřejmě to platí pro ně naopak, že mnohdy zase můžou koupit jízdenku u ČD levněji než u sebe doma. Třeba z Vídně když se jede večer, tak se vyplatí většinou koupit lístek u OEBB, někdy je i 1. třída za super cenu. Naopak třeba teď jsme jeli z Hamburku a vyšlo násobně levněji koupit celou jízdenku u ČD (do Prahy) včetně 1. třídy ICE + místenky pro dospělého a dítě. Kdybych kupoval u DB, tak jen… Číst vice »

Radek Janata

Neřekl bych, že ČD „zlevnily jízdenky do Švýcarska“.

Pouze nově zařadily stanici Buchs (která je tarifní pohraniční stanicí a patří tedy do Švýcarska i Rakouska) pod nabídku Včasná jízdenka Rakousko.

Arnošt

Trasa Praha – Buchs například 21.5. beze slevy stojí dokonce jen 313 Kč.

Radek Janata

To je ovšem cena pro studenty nebo seniory (tj. s Babišovou dotací).

Arnošt

Máte pravdu, omylem jsem měl nastavený tarif pro důchodce.

Arnošt

Například 21.5. jsem našel cenu 313 Kč. Takže lze i hodně pod 500 Kč.

Človek

Poprvé v historii ne, v roce 2017 jsem jel za 488 Praha-Curych.

Radek Janata

Ono už před lety bylo možné dojet do Švýcarska pod 500 Kč – a sice ve skupině za pomocí Bayern Ticketu, tedy každý den, bez „loterijních cen“.

Jarda V.

musím potvrdit, ČB – Zurich – ČB přímým nočním vlakem na sedačce za míně než 1000Kč….