egoe-plus
Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví

Do Prahy se vrací druhá dálková linka. Flydubai obnoví lety do Dubaje

Boeing 737 společnosti Flydubai v Praze. Pramen: Letiště Praha

Na pražské letiště se po virové nákaze vrátí druhá dálková linka. Společnost flydubai 4. července obnoví lety do Dubaje. Oznámilo to dnes Letiště Praha. Ještě předtím (1. července) začnou létat Qatar Airways mezi Prahou a Dauhá.

Do Dubaje se cestující zpočátku dostanou jen jednou týdně, a to v sobotu. Od 27. července se pak frekvence zvýší na pět letů týdně. Na linku bude dopravce nasazovat letadla Boeing 737. Pokud jde o Perský záliv, Praha stále čeká na oznámení o obnově letů od Emirates.

Aktuálně má Letiště Praha potvrzený obnovený provoz od 23 leteckých společností do více než 70 destinací, což je necelá polovina loňské nabídky. Aktualizovaný seznam destinací zveřejňuje letiště na svých stránkách.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymus

Prazdna letadla…

Janina

Předně, děkuji za pravidelné články o obnovách linek z Prahy. Obvykle nemám čas to sama sledovat, co je už najisto potvrzené a co jsou jen teoretické letenky v systému, co pak stejně stornují.

Ovšem návrat linky 1x týdně je tak nějak na přestupy u pracovních cest k ničemu. Baťůžkáři směr východ ještě pár týdnů téměř nebudou cestovat. Navíc má celý Záliv dost špatný epidemický průběh, takže ani jako destinace to není perspektivní, zatím. Divím se, že to za takových podmínek vůbec otvírají.

Y.K.

Tak je otázka jaký bude reálný průběh. Také můžou ještě lety rušit, pokud bude poptávka malá. Jsem na to hodně zvědavý, tohle je neprobádané území.