LOT 3a leaderboard

Do Prahy se sjíždí zástupci dopravců z celého světa, budou řešit opatření proti šíření koronaviru

Setra Dosto Flixbus (Umbrella), foto: Zdopravy.cz/Josef PetrákSetra Dosto Flixbus (Umbrella), foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák

Zástupci dopravních společností z celého světa se sejdou příští týden v Praze, aby na zasedání organizace GPN probrali aktuální opatření proti šíření

Zpět na článek
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dalibor

Ono by obecně pomohlo, kdyby se tak necestovalo. Bohužel toto je daň za tio, že se lidi a zboží takto snydno rychle a ve velkým přemisťujou. Vždy je něco za něco. Velký pohyb lidí je prostě k šíření nakažlivých nemocí ideální prostředí. I v minulosti se nakažlivé choroby šířily loděmi a armádami po celým světě, různý mory a podobně.

Petr

Bohužel snaha o snížení potřeby mobility obyvatel, není ve společnosti moc populární. Raději se blbne se snížením emisí až na sám okraj technicky možného. Přitom každá uskutečněná přeprava vždy nějaké emise vytvoří, bez emisní je pouze ta přeprava, která se neuskuteční.

Anonymas

Nejlepší ochrana by byla, kdyby nikam nejezdili. Videokonference dělají i důležitější organizace než nějaký svaz autobusáků.
Doufám, že budou přítomni hlavně zástupci z Číny, Itálie a Íránu…

mgr.pavel

Jo, taky mne to napadlo. Jsou všemožná karanténní omezení, zakazují se hromadné akce, omezuje se cestování, a oni se sjedou na jedno místo z celého světa. Probůh proč?

pzag

Ač si myslím, že zrovna teď se scházet je blbost, tak se nemůžu zbavit dojmu, že videokonference prosazují jenom lidi, kteří nikdy nic důležitého neřešili.

Nekdo

k tomuto se přidávám. ač se různých konferencí účastním několikrát ročně a videohovorů ještě více, tak vzájemně zastupitelné nejsou… a dokud budou lidé o něčem rozhodovat (než nastane informační singularita a převezmou to kompletně počítače), tak ani nebudou.

J.K.

Jako – nějak dělat jdou. Ale aby to bylo k čemu, tak je tam asi nutné stejné nebo větší úsilí než u klasické konference. Nejde si to představit jako že si pár lidí pustí Skype.

Samozřejmě paradox takových ekologických summitů je potom zřejmý…..:/

Radek Janata

Videokonference je bezesporu méně efektivní. Ale ne zase o tolik, aby se v dnešní době vyplatila, když uvážíte čas ztracený cestou a rizika vzniklá cestou a setkáním.

Toto není školení nebo workshop, kde se lidé mají např. učit obsluhovat nový stroj. Tady se akorát promítají prezentace a diskutuje se a nakonec se udělá nějký závěr. To videokonferencí zvládnete.

PAN

00:17
VIDEOKONFERENCE V4. Jednání ministrů zahraničí visegradské skupiny s německým ministrem Heikem Maasem dnes proběhne formou videokonference. Původně bylo plánováno do Černínského paláce, kvůli rozšíření nákazy novým typem koronaviru se ale politici Česka, Slovenska, Polska a Maďarska nebudou scházet osobně.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/slovensko-koronavirus-stav-nouze_2003121402_miz

Každý má jiný přístup aneb kdo chce kam, pomožu si sám (psát pomožme mu tam není zcela vhodné ani žádoucí).

Ludvík

Máte pravdu. Těžko ale říci, jak to vnímají oni. Možná se bojí, že by ztratili tvář. Něco jako kdyby řezník (ten který má firmu a je lidem na očích) chodil do vegetariánské restaurace. Kdyby stokrát chtěl nepůjde, protože by to pro něj nebyla dobrá reklama.