Letecké společnosti Letectví

Do Prahy přiletí poprvé Air Asia X, přiveze české občany z Thajska

Airbus A330neo pro AirAsia. Foto: Airbus
Airbus A330neo pro AirAsia. Foto: Airbus

V neděli a úterý do Prahy poprvé přiletí letadlo společnosti Air Asia X. Aerolinka, která měla podle premiéra Andreje Babiše už od října létat na pravidelné lince, se na Ruzyni objeví výjimečně: přiveze dvakrát české občany vracející se z Thajska.

Chystaný přílet do Prahy potvrdila mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. Přesnější časy letů ještě nejsou k dispozici a letiště je ani nechce zveřejnit kvůli tomu, aby se letečtí fanoušci nehromadili na tradičních místech k pozorování a fotografování letadel. Zatím není jasné, zda přiletí se starším letounem Airbus A330-300 nebo novou generací letadel A330-900.

Air Asia X měly létat do Prahy podle původního prohlášení premiéra Andreje Babiše od konce října loňského roku, společnost ani před vypuknutím současné pandemie otevření nové linky neoznámila. Pouze opakovaně uvedla, že Praha je na seznamu destinací, kam chtějí létat.

Speciální lety z Thajska oznámil včera ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. Na palubě by mělo být i osm tun ochranných rukavic a rychlotestů od malajského výrobce, které sehnala česká ambasáda v Kuala Lumpur.

Do Prahy má odletět i další evakuační let. Z Kanady dopraví české občany letoun Boeing 737-800 společnosti Smartwings. Poletí z Montrealu.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ota
Host
Ota

Dle ranních zpráv z televize bylo na repatriace čechú ze zahraničí vyčleněno 111 000 000 Kč.

Tom
Host
Tom

A to špatně?

Jirka
Host
Jirka

Prijde mi, ze autori tohoto serveru kopou do vlady a ANO az moc casto. Opravdu je to nutne?
Jako by to zalezelo jen na premierovi, jestli tu Air Asia budou litat…

Kubrt
Host
Kubrt

Ne, na premiérovi to skutečně nezáleží, ale neměl si z toho dělat své PR, teď se mu to jen vrací.

GPGP
Host
GPGP

AB se okopává už několik let sám, teď při krizi se odkopal úplně, nemít mld. a toho šulína, co mu píše projevy a radí, už by byl zpět ve své domovině.
Vychloubá se vším, jak 10 letý žák Základní školy, fakt nechápu ty lidi co mu to žerou 🙁

Vlastimil Kocurek
Host
Vlastimil Kocurek

AB stvořila koalice ČSSD-ODS, to si pokaždé řekněte, když se budete divit, jak je to možné. V Česku se totiž nevolí pro někoho, ale proti někomu. Není to tak složité. Jinak, to, že se odkopal, je skutečně pravda, to už na něj bylo příliš. Ale lidé chtějí, by si ODS a ČSSD vypili kalich hořkosti až do dna, tím spíše, že tyto strany ani po 25 letech nemají žádný program, který by oslovil větší segmenty obyvatelstva. ODS oslovuje jen OSVČ a opraváře záchodů, a to je málo. ČSSD neoslovuje prakticky nikoho. Poznámka na konec: já ho nevolil.

Tom
Host
Tom

Autoři serveru se chovají jako novináři s vlastním názorem. Já jim za to děkuji!

Mad_Majk
Host
Mad_Majk

Kolik stojí cestujícího letenka na takový repatriační let?

Jirka
Host
Jirka

Nevim, jestli je to vsude stejne, ale ma dobra znama byla na tom letu z Filipin. A pry to platila vlada a EU.:-)

Ota
Host
Ota

To znamená konkrétní cestující plati 0 peněz, ale zaplatí jim to všichni daňoví poplatníci.

Tom
Host
Tom

Ano. A je to tak správně. Až se dostanete někde do problémů Vy, tak budete rád, že Vám stát pomůže.

Ota Z.
Host
Ota Z.

Nemyslím si, že je to správné. Správné by bylo to, že cestu prázdného letadla zaplatí stát, ale Vaši cestu zpět si zaplatíte sami. Ve většině případů totiž dochází ke zrušení letu ze strany dopravce, máte tedy tak nárok na vrácení min poloviny částky, nebo částky odpovídající za let zpět. Tady dostanete voucher, v lepším případě cash. Ten by jste pak správně měl věnovat na repatriační let. Nebo se domníváte, že jej šoupnete do kapsy a repatriační let zaplatíme my všichni z našich daní, protože jste jel na dovolenou a nepočítal s extra výdaji?

Tom
Host
Tom

Ano. Domnívám. Nepamatuji, že by se někdy stalo něco podobného. A od toho daně platíme. To byste také mohl účtovat cestu sanitkou po pádu z kola. Neměl jezdit na kole. Tohle je to samé. Neměl cestovat.

Vlastimil Kocurek
Host
Vlastimil Kocurek

Tome, vy jste úplně mimo realitu, srovnáváte úplně nesrovnatelné věci. Asi máte minimum životních zkušeností.

Ota Z.
Host
Ota Z.

v pořádku, daně platíte za ten prázdný let tam, cestu zpět si zaplatíte z toho, co dostanete od airlines za zrušený let. Nějaký kompromis, nebo ne?
Jen tak mimochodem, s tím voucherem nebo penězi, co by jste dostal jako kompenzaci by jste naložil jak?

Vlastimil Kocurek
Host
Vlastimil Kocurek

Nesmysl, tito zbohatlíci co jsou celý rok na mezikontinentální dovolené, ať si to hradí sami, nebo ať si tam někde zůstanou, tady rozhodně chybět nebudou.

Když má někdo nějakou zvláštní nemoc nebo je nějak postižení, stát nehne rukou, jsou na to sbírky,