Letecké společnosti Letectví

Do Prahy budou dál létat na údržbu airbusy Finnairu, CSAT má nový tříletý kontrakt

A320 společnosti Finnair v Praze. Foto: Letiště Praha
A320 společnosti Finnair v Praze. Foto: Letiště Praha

Společnost Czech Airlines Technics (CSAT) podepsala s leteckou společností Finnair novou smlouvu na takzvanou těžkou údržbu jejich letadel Airbus A320 family. Nový kontrakt je na tři roky s možností prodloužení o další tři sezóny. Společnost o tom informovala dnes v tiskové zprávě.

Smlouva o poskytování služeb těžké údržby zahrnuje komplexní provádění všech plánovaných revizí a oprav s možností dalších modifikací kabiny letadel. Tuzemská opravárenská společnost loni úspěšně dokončila pro leteckou společnost Finnair dvouletý projekt, během kterého v Praze provedla modifikace kabiny a instalace bezdrátového internetového připojení pro 24 letadel typu Airbus A320 Family ve flotile dopravce. Díky tomu mají nyní všechny tyto letouny novou konfiguraci i rozložení kabiny. Cestující také mohou po dokončení projektu na palubě za letu využívat internetové připojení i přístup k palubnímu systému. Jednalo se o první projekt svého druhu v rámci celého odvětví realizovaný ve spolupráci přímo s Airbusem.

Letecké společnosti Finnair poskytujeme služby těžké údržby letadel již více než deset let. Naši zaměstnanci tak mají s letadly tohoto dopravce velké zkušenosti, stejně tak jako se speciálními modifikacemi, které jsme v minulosti pro Finnair realizovali. I díky tomu budeme i nadále schopni poskytovat vysoce kvalitní servis u všech zakázek z oblasti těžké údržby,“ uvedl Pavel Haleš, předseda představenstva Czech Airlines Technics.

Se spoluprací s CSAT jsme byli velmi spokojeni. Potvrdila se jak vysoká kvalita odvedené práce, tak dodržování všech sjednaných termínů, které jsou pro údržbu letadel klíčové. Nová smlouva v oblasti těžké údržby je skvělou příležitostí jak i dále rozvíjet společně nastavené procesy. Díky tomu tak můžeme ještě více upevnit naši spolupráci s cílem zajistit, aby provoz naší flotily úzkotrupých letadel typu Airbus byl vždy spolehlivý a bezpečný,“ řekl Sampo Paukkeri, šéf divize údržby letadel společnosti Finnair.

V roce 2019 společnost Czech Airlines Technics provedla pro všechny své zákazníky více než 120 revizí těžké údržby na letadlech typu B737, A320 Family či ATR. Mezi nejdůležitější zákazníky této divize patří Finnair, Transavia Airlines, Jet2.com, Austrian Airlines, Czech Airlines, Smartwings a NEOS. Společnost patří kapitálově pod státní Letiště Praha.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Blume

Jen je tak trosku skoda, ze CSAT vsechny mechose na jare propustilo 😉

JirkaA

Nepropustilo

Jan

A mezitím Finnair zrušil všechny plánované lety do Prahy až do konce srpna…

Tomas

a souvislost?

Jan

Finnair?!

Marek

A souvislost mezi pravidelnymi lety a lety do udrzby?

Jan

Jak jsem řekl “Finnair”, což je dostačující souvislost s článkem o Finnairu. Nějaký problém?

JirkaA

Ale článek je o údržbě letounu Finnair u ČSAT a ne o pravidelných linkach Finnairu na Ruzyň. Nebo jako myslíte že když Finnair zrušil plánované lety do Prahy že nebude lítat na udržbu k ČSAT?

Janina

Finsko znovu zakázalo vstup Čechům. Snad to tak za 2 týdny zase zruší, tedy pokud udržíme denní přírůstky covidu pod kontrolou.

Milan

Ono Finsko se zatím díky R-číslu pro turistické cesty Čechů neotevřelo, tj. pokud R nebude pod kontrolou, úměrně se s největší pravděpodobností oddálí i obnova letů Finnairu do Prahy.