Do Pobaltí na vlastní kůži: Salonek v Rize na úrovni a služby airBaltic podruhé
Letištní salonek na letišti v Rize. Foto: Aleš Petrovský
Teriyaki losos ve vzduchu a kauza míchátko na kolejích.
Teriyaki losos ve vzduchu a kauza míchátko na kolejích.
Jsem zvyklý cestovat daleko více low-cost, takže popisovaná cesta mi přišla trochu jak z říše snů. Nicméně mne na závěr překvapilo, že to nebyl zas takový špás, jaký jsem z toho při čtení měl dojem. Ubytování ve **** bych skoro neváhal označit za laciné.
A to jsem měl z jedné návštěvy Rigy před pár lety dojem hodně předraženého města.
Díky za reportáž a budeme se těšit na další.
Opět se to skvěle četlo a budu se těšit na další seriál!
při porovnání fotek z obou salonků vychází ten pražský hodně tristně (a to nemluvím jen o jídle)
Bohuzel, jsme opet zaspali dobu. Business pax si z toho uz delaji srandu, pokud tam jdou.
Ale nedělaj 😉 to jen frikulíni na instagramu.
Nevěřte všemu.
Vlastni zkusennost
Nevadí. Normální člověk stejně regionální letiště v Praze nepotřebuje, pokud tam zrovna nebydlí. Pro většinu obyvatel ČR je rychlejší a výhodnější letět z Vídně, Mnichova, Berlína, minimálně odpadá jeden přestup….
Pane Petrovský, děkuji Vám za tři poutavé reportáže.
Bylo to takové pohlazení po duši, číst zase jednou, že někde bylo čisto a příjemně, že věci fungují a lidé jsou vstřícní.
Potěšilo i to, jste při narozeninovém výletu nenarazil na nějakého provinčního mistra světa, který by se snažil vám vnutit nekvalitní službu a současně vás při tom oškubat.
Jaký kontrast ve srovnání s napětím při čtení vašich předchozích reportáží z testů gastronomie a ubytování „na kolejích“.
https://zdopravy.cz/author/petrovsky/
Lístek na letištní autobus 22 není nutné
koupit u řidiče. Lze ho koupit normálně v automatu na zastávce.
Však autor píše „pouze u této linky“, ne „u této linky pouze“.
Já to třeba taky tak pochopil, že je tato linka něco jako pražský AE a neplatí na něj obvyklé jízdenky.
U ridice je za 2 EUR a plati pak jen na ten bus na letiste. Kdyz si ale koupite listek v automatu, trafice, nebo v aplikaci, tak stoji jen 1,5 EUR a je prestupni na 90 min. Kdyz mate nekolikadenni / mesicni listek, plati Vam na tento bus na letiste taktez. V Rize jiz nekolik let bydlim a zrovna pred par tydny byla reportaz ze se uvazuje o expresni autobusove lince z letiste nez se dostavi Rail Baltika, ktera bude zajizdet takzez na letiste. Jeji cestovni doba by pak mela byt cca. 10 min z letiste na Centralni staciji.
Dobře, že tu nákup lístku vysvětlujete. Byl jsem popisem v reportáži trochu zmaten, i když jsem linkou 22 jel několikrát.
Naposledy (v létě) jsme měli koupenou vícedenní jízdenku se kterou jsme nastupovali zadními dveřmi.
Palubky se skenují v mnoha saloncích, je to rychlejší a spolehlivější než ruční zadávání čísla letu. Systémy kontrolují, zda má cestující právo do salónku jít.
Ano – a nikdo vás podle toho hledat na letišti nebude.
Přesně tak.
Bude, pokud mate odbaveny bagl 🙂
Nebude, ani s odbaveným báglem.
To, co si odpípávaj v salonku je úplně jiný systém a aplikace, než to, co má aerolinka na gejtu. I kdybyste se v salonku odpípl desetkrát, tak aerolinka se o tom nedozví, párkrát vás vyvolaj na gejtu, a pak vybalí a letí bez Vás.
Ako kde.. Pri third party lounges ako je táto samozrejme nie, aerolinka o jeho návšteve žiadnu informáciu nebude mať. Ale vo svojich vlastných huboch aerolínky túto informáciu často prepojenú majú – napr. gate staff na LHR vidí ak ste boli v BA lounge (ale nie napr. v CX lounge).
V tomto prípade mal Aleš vstup zaplatený samostatne, takže cez BP sa nárok na vstup určite nekontroloval. Berú si to buď ako štatistiku, alebo na overenie že do odletu zostáva menej ako ten limit čo povolujú stráviť v lounge. A potom niektorí prevádzkovatelia ešte radi robia takú vec že ak má zákazník nárok na vstup aj na základe letenky (ale buď o tom nevie, alebo mu je pohodlnejšie predložiť niečo iné), tak jeho vstup zaúčtujú dvakrát. Napr. zákazník vstupujúci na kreditku, ktorý má zároveň status čo ho oprávňuje na vstup. Načíta sa obe, jeden vstup sa naúčtuje kartovej spoločnosti, druhý… Číst vice »
Co je , prosím, ten kontrolní stěr při bezpečnostní kontrole na letišti?
Takové papírky, které reagují na nežádoucí látky (velmi zjednodušeně řečeno).
Test na přítomnost výbušnin.
Přijde mi, že s brašnou na zrcadlovku jsem na stěr tutovka.
Ale zas znám lidi, co lítají fakt hodně a stěr jim nedělali nikdy.
Ani ne. Na test se jde, když pípne rám – a ten pípá na principu náhodného výběru.
Díky moc! Krásný tripreport. V Rize jsem byl několikrát a určitě se vrátím. Uzkokolejku neznám, zařadil jsem si na wishlist.