Do Olomouckého kraje dorazily další dva RegioPantery

RegioPanter 650 238. Pramen: České dráhyRegioPanter 650 238. Pramen: České dráhy

Po dodávce těchto dvou vlaků přepravují cestující na nově elektrifikované trati z Olomouce do Šumperka už výhradně RegioPantery.

Do Olomouckého kraje dorazily další dvě dvouvozové jednotky RegioPanter (ř. 650). Doplnily čtveřici stejných jednotek, která jezdí v regionu od prosince loňského roku. Na nově elektrifikované trati z Olomouce do Šumperka díky dodávce těchto dvou vlaků přepravují cestující už jen výhradně RegioPantery. Dráhy zde nasazovaly i klasické soupravy s lokomotivou 362.

Vedle tratě 290 Olomouc – Šumperk jezdí další nově dodaná jednotka také na trati Olomouc – Prostějov – Nezamyslice.

Olomoucký kraj ale není finální destinací těchto dvouvozových jednotek řady 650. V Olomouci a okolí budou nasazeny dočasně, za rok se přesunou do Moravskoslezského kraje. Pro Olomoucký kraj totiž České dráhy v následujících dvou letech obdrží 27 třívozových RegioPanterů řady 640.

Dodávky třívozových RegioPanterů s kapacitou téměř 240 sedících cestujících mají být zahájeny v polovině tohoto roku. „Olomoucký kraj tak získá nejmodernější regionální železniční dopravu v republice,“ uvedly dnes České dráhy.

Postupně dodávané třívozové RegioPantery zajistí provoz na všech elektrifikovaných regionálních linkách v Olomouckém kraji. Nahradí dosluhující jednotky řady 460 a klasické soupravy s elektrickou lokomotivou.

RegioPanter 650 238. Pramen: České dráhyOlomoucká jednotka 460, interiér. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářOlomoucká jednotka 460 bude nahrazena novými RegioPantery. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
Tagy České dráhy Olomoucký kraj RegioPanter
83 komentářů