Doprava ve městě Trolejbusy

Do jihlavské MHD míří první bateriové trolejbusy

Nový trolejbus pro Jihlavu. Pramen: Škoda Electric
Jihlava dostane první trolejbusy, které mohou jet část trasy bez trolejí.

Společnost Škoda Electric završuje dodávku deseti nových trolejbusů pro město Jihlava. První tři trolejbusy už jezdí v Jihlavě v běžném provozu s cestujícími. Dodávka zbylých sedmi vozidel, která budou mít na rozdíl od tří prvních i baterii pro jízdu bez trolejí, bude završena na začátku září.

Bateriové trolejbusy budou pro jihlavské cestující úplnou novinkou. „Dopravce od druhé poloviny září zavádí novou linku, kde bude pomocný pohon v plném rozsahu využívat i v místech bez trolejového vedení,“ uvedl obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr.

Parciální (bateriové) trolejbusy chce město využít pro spojení do Pávova do průmyslové zóny a dál do Antonínova Dolu. Samotný Dopravní podnik města Jihlavy chce veřejnost seznámit s novinkami o víkendu 19. a 20. září při oslavách 111 let MHD v Jihlavě.

Jihlava má aktuálně 29 trolejbusů, s novou dodávkou od Škody tak obmění více než třetinu flotily.

16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ondra

Pokud vím, tak do Pávova budou jezdit až po výstavbě nové tratě v Bedřichově. Ale měli by je využít na prodloužené lince C ke Kauflandu, kam sice trolej vede, ale bez baterie se tam neotočí.

Anonymas

To je hezké, ale jak to, že na největším českém serveru o dopravě není ani zmínka o konci trolejbusů v Moskvě?

Kalina

pro zájemce je o tom zajímavý článek v odkazu níže…
Konec jedné éry. Moskva po 87 letech ukončila provoz trolejbusů
zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/moskva-trolejbusy-mestska-hromadna-doprava-konec-provozu.A200826_144702_zahranicni_aha

Kubrt

Tak něco napiš, pokud máš originální informace, analýzu, názor. Jinak nemá smysl jen opakovat neco, co vyšlo jinde.

Anonymas
Dalibor

tak psat o kazde zmene trolejbusu v asii by asi nebylo zvladnutelny. Predpokladam, ze o dulezitych zpravach z vychodu nas uvedomi Zeman s Ovcackem…

Anonymas

No, Moskva leží v Evropě a článek o konci ještě donedávna největší sítě trolejbusů by byl hodnotnější než, že nějaká aerolinka na druhé straně planety zaparkovala svoje letadélko do pouště.

Jakub

Moc pěkné trolejbusy. Já jenom doufám že Jihlava nenakoupí těch 6 trolejbusů od firmy Bogdan.

PvvS

A já zas, že jo. Schadewerk potřebuje konkurenci.

Liboros

No ale asi úplně ne konkurenci formou ukrajinských rozklepaných popelnic…

Alexandr Mikulka

Tys už ty trolejbusy viděl, potažmo se jimi vezl?

DJ Train

Netušíte a čom hovoríte prípadne predsudky ťažko povedať.Bogdan a Elektron maju veľmi kvalitné produkty z dôrazom i na detaily a KVZ detto.Nebyť predsudkov a toho,že nie sú k EU zatiaľ významné pridružený už dávno by radikálne vypaľovali rybník EU hráčom.

PvvS

A ona škodovka dodává lepší vozy ?

Jan

Rozklepané popelnice? To nejsou desítky let staré Ziu.

Pepa

Vy máte nějaké zkušenosti s trolejbusy ze Škodovky? Ty první 3 co máme v Jihlavě jsou jedním slovem zmetky. Od nefunkčních pomocných pohonů, přes nefunkční klimatizaci a dveře, až po velké vibrace na jednom voze. Ten půjde co nevidět na reklamaci. Takto si výrobek této ceny skutečně nepředstavuji. Celkem chápu, že se Škodovka obává konkurence.

Gajda

Jakub: jel jsem v něm a není co jim vytknout, stejně tak běloruskýmu Belkommunmašu. Obojí naprosto v pohodě. A zrovna tady u těch pro Jihlavu bych díky té karoserii od Soru moc nejásal.