Doprava ve městě Tramvaje

Do Ječné se po havárii vodovodu vrací tramvaje, další výluka začne o pár zastávek dál

Tramvajová zastávka Šumavská v Korunní ulici v Praze. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz
Tramvajová zastávka Šumavská v Korunní ulici v Praze. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz
Neplánované omezení na hlavní tramvajové tepně končí, začíná jiná výluka na Vinohradech kvůli opravě vodovodu.

Po šesti dnech od velké havárie vodovodu se vrací tramvaje mezi stanice I. P. Pavlova a Karlovo náměstí. Provoz tramvají v Praze ale čeká hned od pondělí další, tentokrát plánované omezení: výluka v Korunní ulici kvůli plánované opravě vodovodního řadu.

Dopravní podnik hl. m. Prahy a Ropid potvrdily, že provoz tramvají se do Ječné vrací od pondělního rána, termín opravy se dvakrát prodlužoval. K havárii došlo v úterý ráno, pražská tramvajová síť se tak musela obejít bez jedné z nejvytíženějších spojnic.

Havárie ukázala křehkost tramvajové sítě v centru Prahy, která je závislá na dvou hlavních průtazích: Ječnou ulicí a Bolzanovou přes křižovatku U Bulhara. Proto magistrát chystá obnovení tratě z Václavského náměstí na Vinohradskou. K tomu má dojít v roce 2022.

Nová výluka potrvá až do 28. srpna, znamená přerušení provozu linek 10, 16 a 91 v celé Korunní ulici. Linky 10 a 16 budou nadále ve směru ze Sídliště Ďáblice či Lehovce z Flory pokračovat po Vinohradské ulici k Muzeu a do zastávky I. P. Pavlova. Jelikož na Francouzské ulici už budou jezdit obvyklé linky 4 a 22, bude linka 10 ukončena následně na Zvonařce a linka 16 projede Bělehradskou ulicí na náměstí Bratří Synků.

Mapa výlukového opatření při uzavírce Korunní ulice v Praze. Foto: DPP
Mapa výlukového opatření při uzavírce Korunní ulice v Praze. Foto: DPP

Mezi zastávkami I. P. Pavlova, Karlovo náměstí, Anděl, Kotlářka a Sídliště Řepy nahradí provoz linek 10 a 16 v celodenním provozu posílená linka 4. Linka číslo 91 je rozdělena na dvě části: ve směru od Divoké Šárky je zkrácena do zastávky I. P. Pavlova, ve směru od Ústředních dílen DP je ze zastávky Flora odkloněna přes zastávky Jiřího z Poděbrad a Muzeum do zastávky I. P. Pavlova v ulici Bělehradské.

Kompletní informace o výluce jsou na stránkách DPP.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
pawel

Neslo by 16 namisto NBS protahnout z IPP na Orionku, kde by mohl byt kolejovy prejezd? Vozu KT by na to byl aktualne dostatek.

Martin

Nejak nechapu to ukonceni 91, tak ocekavam navaznost, ze prijedou na Tylak tak, ze umozni mezi sebou prestup, aby cestujici mohli pokracovat,…

Poudy

Z Ječné směr Vinohradská tramvaj uhnout nemůže, leda že by jste tam stál a každou tramvaj přenesl. To je další věc za kterou můžeme poděkovat tomu Quasimodovi co vládl na Praze 1, být hotový Václavák tak si 91 mohla teď při výluce svištět přes něj.