egoe-plus
Infrastruktura Silnice Stavebnictví

Do Chýnova se vracejí stavební stroje, práce na obchvatu se rozběhnou začátkem května

Zahájení stavby obchvatu Chýnova. Foto: MDČR
Zahájení stavby obchvatu Chýnova. Foto: MDČR
Původní termín otevření silnice byl červen příštího roku, zpoždění bude v řádu týdnů.

Do Chýnova už se vracejí dělníci a stavební technika a postupně se znovu rozbíhají práce na stavbě obchvatu města (silnice I/19). Naplno práce začnou po vynucené pauze 3. května, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Stavba obchvatu Chýnova je ojedinělá tím, že soud u ní zrušil už pravomocné stavební povolení a zastavil tak veškeré práce. Stavba 3,6 kilometru silnice za 262 milionů korun začala loni na podzim, zastavena byla v únoru. Soud jednal na podnět majitelky pozemků u silnice.

Město Chýnov se s ní nakonec na přelomu března a dubna dohodlo na odkoupení domu, žena následně stáhla odvolání proti novému stavebnímu povolení a to nabylo právní moci. „Přeložka silnice I/19 tak už příští rok odkloní dopravu pryč z města, a uvedení silnice do provozu bude mít pouze minimální zpoždění oproti původnímu plánu,“ uvedlo ŘSD. Původní termín otevření silnice byl červen příštího roku, zpoždění bude v řádu týdnů.

Silnice I/19 je důležitou spojnicí ve směru západ – východ, která propojuje města Plzeň, Tábor a Pelhřimov. ŘSD na ní v únoru otevřelo po dvou letech výstavby dlouho očekávaný obchvat obce Kámen. Na obchvat Chýnova má v budoucnu navázat obchvat sousedních Kladrub, jehož součástí bude i nový železniční most (trať Tábor – Obrataň) přes silnici.

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
medvěd

No , na silničku se nacpaly kamiony objíždějící D1 a už nestačí. Za 10 let bude dolámaná a……..možná někoho nahoře trkne a udělají konečně D19 Plzeň – Tábor-Jihlava. Proč všechno musí přes Prahu a potom je to tam ucpaný ? Z Audiny A6 vidíte svět jináč než z Felicie.