Divoká hra o MHD v Jablonci. Soud zakázal smlouvu s Umbrellou. Pár minut však hraje ve prospěch města

Autobusy pro MHD společnosti Umbrella v Německu. Foto: Umbrella MobilityAutobusy pro MHD společnosti Umbrella v Německu. Foto: Umbrella Mobility

Podle Jablonce je postup About Me obstrukční.

72 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bidlo 30

Jablonecký deník Dopravce napadl rozhodnutí města, nelíbí se mu údajné změny zadání VČERA 17:37 Krajský soud v pondělí 9. listopadu zakázal předběžným opatřením městu Jablonec uzavřít a uveřejnit smlouvu s dopravcem Umbrella Coach & Buses, kterou schválili zastupitelé 5. listopadu. Důvodem je odvolání jednoho z účastníků výběrového řízení, společnosti About Me. Ten se nyní musí do 30 dnů rozhodnout, zda podá žalobu. Pokud se tak nestane, předběžné opatření zanikne. Jablonec s usnesením soudu nesouhlasí. Podle zástupců společnosti About Me objednatel, tedy město Jablonec n. N., změnil dvakrát technické a provozní standardy pro MHD ve městě a přilehlém okolí. A to… Číst vice »

Petr Nick

pro Jablonec by bylo ideální, kdyby se tady uchytil nový krajský dopravce, co zde provozuje linku 141 Liberec – Jablonec , tedy ČSAD, to by musela být vůle a jít do VŘ s nenapadnutelnou nabídkou.
Také by to chtělo rozšířit park MIDI busů na linky, jako je JIndřichova a Maxov. Tady nejsme v polabských rovinách ale na úpatí Jizerek

Leden

Trafiku pro odložené politiky a subjekt určený pro tunelování jménem ČSAD Liberec je dobré využít až v poslední instanci, když se nenajde nikdo jiný.

Turnovak

Naprostý souhlas, chce to svěží vítr. A pořádně provětrat tu zatuchlinu…

Kolemjdoucí Pepík

Sakra, tady se to hemží adepty na pozici minimálně náměstka nově vznikajícího odboru pro zjišťování majetkoprávních vztahů firmy BusLine vs další dopravci na NCOZ 😀

Od lesa

Víte pane Vařile, Josífku, Pepíku nebo jak si kde říkáte – možná si tak říká nějaký váš pucflek – ani střelba z brokovnice po lidech nepomáhá. Betonové fusekle ani Orlík už nefrčí, budete to hold muset tady zabalit. Ale třeba Ukrajina nebo Rusko, tam by to třeba ještě šlo. Vy budete spokojen, my budeme spokojeni, ideální stav.

Robert Novak

Řeší město i plat řidičů? AboutMe mě v Praze nabídl plat cca 120kc/hod hrubého…. tj v Jablonci nabídne 80kc? V Praze tam pracují buď čerstvý z autoškoly(po dobu praxe), ukrajinci, nebo duchodci. Člověk, který má rodinu, nájem 20tis opravdu za 20tis pracovat nemůže. Jde to tady do kytek.

Nepry

Pokud vím minimální plat řidiče autobusu je 129kc na hodinu a pod tuto cenu by žádný zaměstnavatel jit nemel

kulhán

Neměl hmmm, kdyby bylo nesměl tak by to asi tak bylo.

Cyklista

Pokud tomu tak je, tak nemá pracovní smlouvu na řidiče autobusu =)

v r 2019 byla zaručená mzda pro řidiče autobusu118,60 Kč v roce 2020 je to výše uvedených 129,70 Kč

kulhán

Ok, ale za ty peníze ne-e! Mnoho kluků z DP Praha Řepy (bus) jsou v Amazonu za víc a bez rizika. A takových míst je víc. Kdo na to má, najde si. I práci řidiče za víc. Ale musí mít co nabídnout: vystupování, vzhled, čistotu, gramotnost atd.

Cyklista

Ano, je to otázka nabídky a poptávky. Nikdo mi nenařizuje vzít práci za minimální mzdu.

kulhán

To je pravda. Třeba já: řidičák na všechno včetně profesáku, ADRku mám a za ty prachy nebudu nasazovat krk. To ať dělaj mladý nebo azbuky. Tak holt moje dvacetiletá praxe jim nebude k ničemu. Práce pilota je taky na prd placená, teď není žádná, tak jsem radši doma.

Robert Novak

Autobusák

Jiří Šrámek

Vlakáč! Plichta.

Někdo

Není nad to si provozovat vlastní MHD že ?

Kolemjdoucí Pepík

Tak určitě, jako třeba v Ústí kde celkovou CDV tutlají, protože je ve finále 2x vyšší…

pkajetan

Prosím a co představuje a koho zastupuje instituce Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou – to je jen nějaká stanice přeposílající peníze z měst nějakým dalším dopravcům, na které dělá výběrové řízení magistrát Liberce a magistrát Jablonce?
Já jsem z toho jelen. Ve všech normální městech, kde existují městské dopravní podniky – tak kromě toho, že patří 100% městům, tak vlastní i své dopravní prostředky…
Tady to fakt smrdí … už léta ..

Jindra

Pane Sůra, naprostý souhlas. Obstrukce, které předvádí Jablonec proti tramvaji se datují od poloviny šedasátých let, tedy od doby, kdy zrušil vlastní tramvajovou dopravu. Pro Liberec je skutečně nešťastné, že DPML si přidal J…..

Filo

Ne tak docela. Jak píše pan Sůra, je to městská firma Liberce, kde Jablonec má zcela marginální podíl, původně byl čistě liberecký. Zajišťuje MHD v Liberci (autobusy + tramvaje) vlastními prostředky (tzn. vlastní infrastrukturu, vozy atd a má vlastní zaměstnance). Svého času došlo k zapojení Jablonce, ale dopravu v Jablonci zajišťoval najatý Busline a navíc zajišťoval subdodavatelsky i část linek v Liberci. nicméně cílem zřejmě bylo vytunelování DPML a vyvedení autobusové části do soukromých rukou… ale policie to drobet překazila… Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že část jablonecké politické reprezentace se s tím, že to neklaplo dodnes tak docela nesmířila.… Číst vice »

Bob

Lidi, jak jste přišli na to, že About Me je Vařilův další převlek? To jako že ten Radek Novotný, který About Me v červnu 2018 koupil, je Vařilův bílý kůň? A co že se na to přišlo až teď?

Jozifek

Pokud bylo poptávkové řízení jednoznačně na nejnižší cenu ,byla smlouva každopádně uzavřena proti zákonu a díky chování zastupitelů při projednávání té zakázky a neumožnění vystoupení dalšímu účastníku řízení ,zase odporuje dobrým mravům ,takže myslím že stejně bude zneplatněna soudem. Ale koukám jak už zase místní paranoici a spekulanti za vším vidí Vařila 🙂

Bidlo 30

Vážený pane, jste si jistý že to bylo vypsaný na nejnižší cenu ??Nebylo to náhodou na nejvýhodnější nabídku ??A jste si jistý že v součtu těch dvou cen – garance a jízdné – byl ten About levnější než ty s tím deštníkem ??A ještě by mě zajímalo jak může někdo akceptovat levnější nabídku v době kdy je řízení dávno ukončeno a jsou věškeré ostatní nabídky známy a uveřejněny,čímž by ten co podá levnější nabídku byl zvýhodněný oproti konkurenci znalostí již zveřejněných konkurenční cen.To asi nedává logiku,to snad chápete i vy,ne ???

XYZ

Ale no tak, pane magistře Vařile … 😀

Od lesa

Není náhodou About me Vařilovina? Je.
K Flixbusu sympatie nemám, ale tady fandím Umbrelle.

Jozifek

Paranoia je myslím léčitelná 😉

Od lesa

Tak si skočte k lékaři, pomůže vám.

XYZ

To zase ne. S About Me nemá Vařil mimořádně vůbec nic společného. 😀

XYZ

Myšleno samozřejmě ironicky.

Filo

Nebyly by ty přílohy? Jak se měnily ty podmínky? A co to stanovisko AGM?

Miroslav Cák, AGM

Změna spočívala v přidání drobné tolerance při požadované délce jednoho z typů vozidel. V podstatě se nejednalo ani o změnu, ale spíše o vysvětlení, protože kategorie vozidel vycházeli z kategorizace dle Ministerstva dopravy a ta drobná tolerance by byla akceptována i před změnou. Akceptovali jsme dotaz uchazeče, nechtěli jsme nikoho diskriminovat pro pár centimetrů. Jednání About Me je ryze účelovým, obstrukčním krokem, protože svojí novou nabídku zaslali až 2 týdny po uplynutí lhůty na nabídky (tedy 2 týdny po změně) a po otevření nabídek ostatních zájemců, jen pár hodin před zastupitelstvem. Krom toho jejich nabídka neobsahuje oproti původní nabídce žádnou… Číst vice »

Turnovak

Čím víc to sleduji, tím víc fandím U. To co se děje nyní jsou obstrukce jak …. a měly by být exemplárně potrestány. Děkuji městu za odvahu a držím palce! Na U se upřímně tešim těším.

Bob

Tak obstrukce tu byly nejprve proti Aboutům, kteří předtím vyhráli výběrové řízení.

Vlk

Doprava v JBC je a je plně funkční.
Proč zase někdo hledá to, aby to nešlo………..
To je zase šprajc a samé výmluvy.
Město si tam dá jinou dopravu a pak zjistí, že nefunguje hic
a bude průser za průserem.

Erik

Je to jen politika, víc v tom nehledejte.

Oran Gutan

Ve svý podstatě vypukla třetí světová válka.

Vlk

Tak u takové firmy, která by měla jezdit za 44 kč bych chtěl opravdu dělat.
Za tyto peníze může tak jezdit se starými šroty a řidiči budou domu chodit s výplatou deset tisíc korun.
To se někdo zbláznil ? To ten debilní Jablonec tlačí cenu dolu a vyloženě udělá podhoubí proto, aby neměl kdo jezdit ? Kolik ti řidiči budou mít výplaty ?
Pokud město byť výhledově bude požadovat nové autobusy, tak ŽÁDNÁ firma za současného stavu nemůže jezdit za 44 kč na kilometr, to je totální sebevražda !!!!

Petr766

No hlavně že u Buslinu a spol. je to lepší 😀 😀

Jozifek

A jaké to je u Buslinu ? Zřejmě jste znalec tak nás prosím poučte 😉

Bidlo 30

No pane jak to tak pročítám /včetně těch starších příspěvků a článků/tak si myslím že se nepletu s tvrzením že jste to vy,ten vyhlášenej odborář z BL – pan Kuchynka,že ano ??Ted už chápu proč tak bojujete za About který je pod kontrolou pana JV a se kterým jste vy z BL upekli pakt že by se jen všechny vaše busy přelogovali z jelena na About a šofeři by přehodili košile a jelo by se vesele dál 🙂 Tomu já říkám super transparentní business plán! Respekt !! Ale to jste nemohl vymyslet vy sám,že ne ?? O vás jdou mezi… Číst vice »

XYZ

Za to Vy znáte Bus Line asi velmi dobře, když ho vlastníte, že? 😀

Bidlo 30

Drahý příteli, když neznáš detaily, tak bud raději zticha, protože meleš lejna… sorry.Ale těch 44 kč je minimální garance a k tomu jsou tržby za jízdenky a to může být taky 14-18 Kč a to už je jiná písnička.Já jsem u Umbrelly 3 roky jezdil a kdybych nemusel ze zdravotních důvodů skončit,tak jsem tam dodnes !Steiner je sice někdy dobrej zvláštní patron, do práce je blázen, ale určitě to není žádnej debil a práci rozumí.Řidiči se u něj mají velmi dobře,je o ně postaráno a to že nesnáší lemply a levárny a že po nich chce pořádně odvedenou práci a… Číst vice »

Jarda

měl by jezdit s tímhle….Mercedes-Benz Citaro

Václav Paterník

Modrý straky v čele s Čeřulákem už mají všechno upečený a najednou problém. Ze strany soudu je to jen divadlo pro lidi a celej kšeft těm modrejm šmejdům určitě zase klapne, stejně tak jako před lety tunel s prodejem teplárny.

Petr766

Chtělo by to navýšit medikaci

Tommy

Pro laika začíná být trošku složitější se v celé situaci zorientovat.
Proč město v takto citlivé záležitosti, která navíc velmi spěchá, otálí se zveřejněním, je mi tedy záhadou. Pokud to tedy není záměr.

Jindra

Že by to elektronizace veřejné správy natřela těm co Vaří další obstrukce? To bych se orpavdu zasmál. 😀

Na místě je určitě dotaz, kdo měl na magistrátu dost času a „otálel s odesláním smlouvy do registru“. Jistě není problém to z magistrátního systému zjistit. Počítám, že i ten je elektronický. A snadno se zjistí u kterého „referenta nebo vedoucího kádru“ smlouva nečekaně zamrzla.

Jiří Kocurek

Ty ksichty by stálo za to vidět. Okurčičku?

Sitgestravel

Jak souvisi informace o tom, ze Mgr. Zbranek byl karne potrestan dutkou za satiricke clanky, ktere se ani nijak netykaji jeho rozhodovaci cinnosti, s predmetem clanku a vydanym predbeznym opatrenim? Rozumim tomu dobre, ze pan Sura sice odesel z bulvarniho platku idnes.cz, ale v srdci zustal dal bulvarnim novinarem?

Sitgestravel

Muzete mi konkretne citovat pasaz, kterou povazujete za xenofobni? Mne to prijde naopak satiricke. A nenechte se zmylit, muzete mit xenofobniho soudce, co rozhodne zcela podle prava i hyperkorektniho slunickarskeho moulu, co rozhodne uplne spatne. Takze vase poznamka ma prinos minimalni, ba toliko bulvarni. Pokud byste chtel zjistovat jeho kvality, stalo by to trochu usili, ale z poctu napr. zrusenych rozhodnuti a duvodu pro jejich zruseni byste mohl zjistit udaje, na jejimz zaklade by si ctenari mohli ucinit obrazek o tom, co je to za soudce. Jeho osbni zivot bych do toho netahal.

Sitgestravel

Pokud mate nejake informace o tom, ze ten soudce je zaujaty nebo jinak ve veci zainteresovany, tak byste to napsat mel. Pokud se vam nelibi jenom ta jeho satira, tak je to proste bulvarni informace, to nijak neopovidate. Porad mi dluzite ty xenofobni pasaze. Pokud si dobre pamatuji, cetl jsem rozhodnuti NSS i US ale uz je tondavno, dosli k zaveru, ze je to nevhodne, ne ze je to xenofobni a zejmena, ze takhle psal opakovane a hlavne ze vyslo najevo, ze je soudce. Kdyby to psal anonymne, bylo by to v poradku. At zije pokrytectvi.

Petr766

Nemá to žádnou souvislost.

Filo

Tohle „zasazování do kontextu“ je jednoznačně argumentační faul „ad hominem“. Skrytě fandíte Umbrelle proti AboutMe a potažmo Buslinu, což se dá pochopit, ale použít, resp. zkusit použít kotextu, kdy „nepříjemné“ rozhodnutí vydal někdo, na koho můžeme vytáhnout zcela nesouvisející „kauzu“ navíc typu xenofobních názorů je jednoznačně faul. To rozhodnutí vydal soud, systém justice a panu soudci to přistálo na stůl podle nějakého interního rozdělovníku a s rozhodnutím jeho privátní názory nemají nic společného.

filo

Díky… příjemné překvapení

Sitgestravel

Diky. Vyjadril jste to presne.

BND 30

Možná by stálo za to, si před odsudkem ty jeho články přečíst a nečíst jen o nich. Pokud někdo nerozumí nadsázce, satiře a humoru, pak je to s ním špatné. Pokud nám vládne, je to špatné s námi.
On rozhodně xenofob není, to je podpásovka.

Jaaa

Nesmysl, takového soudce bych opravdu nechtěl dostat.

Sitgestravel

Pane Sura nezlobte se, ale lamete to pres koleno. Ty rozsudky NSS a nalez US se vyjadruji uplne k necemu jinemu. Zkuste si to precist od rozhodnuti NSS, argumenty v ustavni stiznosti a pak i cele rozhodnuti US. On udelela chybu, ktera se vubec netyka jeho vlastni rozhodovaci cinnosti. On udelal neco, cim by se u obycejneho cloveka nikdo nezabyval. Hajil se svobodou slova. Tu vy jako novinar vyuzivate, protoze nikdo vam nerika o cem, kdy a jak mate psat. US a pred tim NSS mu ale rekl, ze svoboda slova sice je, ale protoze je soudce, tak se musi… Číst vice »

BND 30

Podepisuju !

BND 30

Ale já jen odsudek znám, jen s ním hrubě nesouhlasím. Sranda je, že drtivá většina lidí, co ty texty četla absolutně netušila, že to píše právník a natož soudce. Tolik k tomu fatálnímu dopadu.

Placebo

No jo, je potřeba kádrovat

Petr Šimral

Nebylo by jednodušší, aby v Jablonci chodili pěšky?

Vít Jůza

Čili jednak se nejedná zdaleka jen o Jablonec, ale i o řadu obcí nepřipojených i připojených k Jablonci, a pak i samotný Jablonec s kompaktně přirostlým a připojeným okolím úplně malý není.

Johniee

Jablonec je předměstí Liberce, tak to bylo a tak to bude 😀