LOT 3a leaderboard

Desira Arrivy přechází do firemních barev, úpravy se týkají jen jednotek pro Liberecký kraj

Siemens Desiro v korporátních barvách Arrivy. Foto: Arriva vlakySiemens Desiro v korporátních barvách Arrivy. Foto: Arriva vlaky

Z vlaků postupně mizí červené zbarvení a nápisy po Deutsche Bahn.

Společnost Arriva vlaky zařadila do provozu v Libereckém kraji už druhou jednotku Siemens Desiro v modrých korporátních barvách dopravce. Postupně tak zmizí z kolejí vlaky s barvou a nápisy po původním provozovateli, mateřské společnosti Arrivy Deutsche Bahn a také v barvách RegioJetu z provozu Bratislava – Komárno.

Arriva se novým lakem pochlubila dnes na sociálních sítích. První jednotka řady 642 jezdí v barvách Arrivy už od loňského prosince. Jde o jednu z pěti jednotek, které si Arriva pronajala od společnosti Alpha Trains, původně jezdily pro RegioJet na Slovensku. Podle smlouvy budou v Libereckém kraji jezdit do roku 2029.

Generální ředitel Arrivy Daniel Adamka potvrdil, že postupně půjdou do firemních barev všechny jednotky pro Liberecký kraj. Lakování probíhá v Česku, dodavatele nechce Arriva prozradit.

V Libereckém kraji jsou jednotky nasazeny na linku L3/L5 z Liberce do Lomnice nad Popelkou a L31 ze Železného Brodu do Tanvaldu. Jde o celkem pět jednotek od Alpha Trains, někdy se jako náhrada objevují i jednotky od Deutsche Bahn.

Arriva používá jednotky Siemens Desiro i k provozu na městské lince v Praze z Roztok do Hostivaře. V jejich případě se s úpravou zbarvení nepočítá, nadále budou jezdit v barvách Deutsche Bahn. Důvodem je i podstatně kratší délka samotného kontraktu na provoz na této lince.

Siemens Desiro v korporátních barvách Arrivy. Foto: Arriva vlakySiemens Desiro v korporátních barvách Arrivy. Foto: Arriva vlakySiemens Desiro v korporátních barvách Arrivy. Foto: Arriva vlakySiemens Desiro v korporátních barvách Arrivy. Foto: Arriva vlakyJednotka Siemens Desirp společnosti Arriva vlaky linky L3 na přejezdu v Jeřmanicích. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.czJednotka Siemens Desiro společnosti Arriva vlaky na lince L3 na přejezdu v Pilínkově. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz
Tagy 642 Arriva vlaky Liberecký kraj linka L3 Liberec - Turnov - Stará Paka linka L31 Železný Brod - Tanvald seznam Siemens Desiro Top
120 komentářů