cargo

Delta Air Lines se vrací do Prahy, od května obnoví spojení do New Yorku

Boeing 767 společnosti Delta Air Lines. Foto: Collin Brown Photography / Flickr.comBoeing 767 společnosti Delta Air Lines. Foto: Collin Brown Photography / Flickr.com

Dopravce počítá až se sedmi lety týdně.

Letecká společnost Delta Air Lines po dvouleté přestávce způsobené pandemií koronaviru obnoví přímé spojení Spojených států amerických s Českou republikou. Od 26. května začne létat až sedmkrát týdně mezi Prahou a letištěm JFK v New Yorku. Na linku nasadí Boeing 767-300.

O obnovení linky informovalo Letiště Praha po jednání na světové konferenci World Routes Development Forum, které se momentálně koná v italském Miláně. „Obnova přímé linky do New Yorku, která v roce 2019 patřila na pražském letišti k atraktivním dálkovým leteckým spojením, je vynikající zprávou zejména pro všechny české cestující, kteří tak budou moci po dvou letech využít pohodlného a rychlého spojení s východním pobřežím Spojených států. Před stávající krizí létalo mezi Prahou a New Yorkem každoročně více než 70 tisíc cestujících, což představuje silný potenciál až pro celoroční přímé spojení s Prahou,“ říká Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

K obnovování přímých dálkových linek dochází na pražském letišti v závislosti na rozvolňování protiepidemických opatření ve světě i na pravidlech pro vstup zahraničních návštěvníků do České republiky.

Z patnácti dálkových linek zůstaly dvě

Z původních 15 dálkových leteckých spojení, která nabízelo pražské letiště v roce 2019, jsou aktuálně v provozu linky do Dubaje a Dauhá. V průběhu zimy přibudou také nové charterové spoje do vzdálenějších exotických destinací. Další obnova dálkových leteckých spojení patří mezi hlavní priority Letiště Praha. Dálková letecká doprava je pandemií postižena výrazně více než lety na kratší vzdálenosti.

Mohlo by jít už o druhou obnovenou linku do USA. Lidové noviny před dvěma týdny upozornily na to, že od 27. května příštího roku plánují obnovení letů i United Airlines na lince na letiště Newark. V rezervačním systému počítá dopravce s Boeingem 767-300.

„Obnovení přímého spojení s USA je z pohledu příjezdového cestovního ruchu zcela zásadní. Budeme tak moci navázat na setrvalý nárůst turistů z USA, kterému jsme se jako destinace těšili před koronavirovou krizí. Velmi bonitní turisté ze Spojených států amerických jsou vítanou klientelou podnikatelů v cestovním ruchu nejen v Praze, ale i v ostatních regionech. Američané se totiž vyznačují delší dobou pobytu i návštěvou míst mimo hlavní město,“ podotkl Jan Herget, ředitel agentury CzechTourism.

 

Tagy Delta Air Lines letecké spojení Česko - USA letiště praha PRG-JFK seznam transatlantické lety
25 komentářů