Data Autotrans se vrací do linkové autobusové dopravy, spojí Blšany s Prahou

Scania Touring v barvách Data AutotransScania Touring v barvách Data Autotrans

Dopravce chystá další tuzemskou vnitrostátní dálkovou linku.

Po více než deseti letech se vrací do linkové autobusové dopravy společnost Data Autotrans. Od pátku začne jezdit na nové komerční lince mezi Prahou a Blšany.

„Zkoušíme návrat do pravidelné linkové dopravy. Jde o první trasu, chystáme ještě další spojení,“ řekl Jan Doškář, jednatel firmy. Dopravce výrazně postihla pandemie koronaviru, velkou část byznysu měla orientovanou na cestovní ruch, jak incoming, tak zájezdovou dopravu z Česka. O část práce ale firma nepřišla, provozuje dopravu zaměstnanců do průmyslové zóny Triangle a další zaměstnanecké spoje.

Data Autotrans v minulosti provozoval linku mezi Prahou, Brnem a Bratislavou. Podle Doškáře byla linka do Blšan vytipována i kvůli tomu, že do oblasti není ideální spojení. Začínat bude zatím s jedním autobusem, půjde o Scanii.

Nová linka povede po trase Praha – Slaný – Louny – Žatec – Podbořany – Vroutek – Kryry – Očihov – Blšany. V úseku Žatec – Praha pojede autobus jednou denně každým směrem. Až do Blšan autobus pojede v pátek a v neděli odpoledne. V Praze bude linka končit na Hradčanské. Linka je plně komerční bez příspěvku krajů či obcí. Jízdenka ze Žatce do Prahy vyjde na 80 korun.

Jízdní řád je k dispozici zde.

Tagy Blšany - Žatec - Praha Data Autotrans Top
48 komentářů